MENÜ

3G

3G ile ilgili tüm haberleri, son dakika 3G haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 3G haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 39.300 3G haberi bulunmuştur.

3G Haberleri

iPhone X’in ilk kullanıcısı olmak isteyenlerin cebi fena yanacak

iPhone X’in ilk kullanıcısı olmak isteyenlerin cebi fena yanacak!

3 Kasım’da satışa sunulacak olan iPhone X’in ilk kullanıcısı olmak isteyen Apple kullanıcıları iPhone X için biraz fazla para ödeyecek. Zira ürün karaborsaya sızdırıldı ve fiyatı normal fiyatın 3 katı.

26.10.2017Teknoloji
10 soruda Galatasaray Fenerbahçe derbisi

10 soruda Galatasaray Fenerbahçe derbisi

Mehmet Arslan soruyor Mustafa Denizli yanıtlıyor... Bugünkü derbi maçta kaderi, büyük ölçüde orta sahaların ortaya koyacağı performans belirleyecektir. Elbette bir de maç tansiyonu dediğimiz unsur var. Kontrolü kaybetmeyen takım da avantaj sağlayacaktır.

21.10.2017Spor Arena
Velilere ‘Serviscell’ hizmeti

Velilere ‘Serviscell’ hizmeti

Amasya’da özel bir kolejde öğrencilerin servislere sabah ve akşam saatlerinde binip, binmediklerini takip etmeleri için velilerin faydalanabileceği ‘Serviscell Veli Yönetimi’ uygulaması hayata geçirildi.

14.10.2017Eğitim
Nokia 3310un yenisi satışa çıkıyor En önemli özelliği ise...

Nokia 3310'un yenisi satışa çıkıyor! En önemli özelliği ise...

Bu sene tanıtılan ve heyecan uyandıran Nokia 3310'un 3G destekli sürümü, satışa sunuluyor.

29.09.2017Teknoloji
Kota dostu Twitter Lite uygulaması yayında

Kota dostu Twitter Lite uygulaması yayında!

Twitter bu yılın başında tanıttığı daha az veri harcayan Twitter Lite’ın yeni versiyonunu Google play üzerinden indirilmeye açtı. Uygulama şu an sadece Filipinlerde indirilebiliyor.

26.09.2017Teknoloji
Şarj ‘istasyonun’ var mı

Şarj ‘istasyonun’ var mı?

Kullanıcıların akıllı telefonlarda en büyük problemi olan şarj için teknoloji devleri yeni çözümler sunmaya başladı. Bu alanda ilk sırada ise ‘kablosuz şarj’ teknolojisi geliyor. Akıllı telefon üreticileri bu özelliği yeni modellerinde sunuyor. Ancak kablosuz şarj özelliğine sahip olan modeli satın almak yetmiyor.

23.09.2017Ekonomi
LG Q6 Türkiyede satışa çıktı İşte özellikleri ve fiyatı

LG Q6 Türkiye'de satışa çıktı! İşte özellikleri ve fiyatı

LG Electronics’in FullVision görüntü kalitesine sahip yeni telefonu LG Q6, Türkiye’de satışa sunuldu. Peki fiyatlar ne oldu? Özellikler nasıl?

21.09.2017Teknoloji
Huawei’nin “Turkey Seeds for the Future 2017” Pekinde başladı

Huawei’nin “Turkey Seeds for the Future 2017” Pekin'de başladı

Huawei, üniversite öğrencilerine eğitim olanakları sunmaya devam ederek, Çin'de teknoloji deneyimi kazanmalarını sağlıyor. ‘’Geleceğin Tohumları’’, Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Halil Madazlı, Huawei Pekin Ofisi Direktörü Zhao Xiaobin ve Huawei Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Mine Zaim Özcan'ın katılımıyla başladı.

20.09.2017Teknoloji
“Turkey Seeds for the Future 2017” Pekinde başladı

“Turkey Seeds for the Future 2017” Pekin'de başladı

Geleceğin Tohumları ie üniversite öğrencilerine eğitim olanakları sunarak, Çin'de teknoloji deneyimi kazanmaları hedefleniyor.

19.09.2017Kampüs
iPhone X cepleri fena yakacak Peki gerçek maliyeti ne

iPhone X cepleri fena yakacak? Peki gerçek maliyeti ne?

iPhone X, çok yakında Türkiye'ye geliyor gelmesine; ancak fiyatıyla canımızı biraz sıkacak! Peki iPhone X'in gerçekten Apple'a maliyetinin ne olduğunu biliyor musunuz?

19.09.2017Teknoloji
Irma Kasırgası mobil şebekeleri vurdu, Vodafonedan destek geldi

Irma Kasırgası mobil şebekeleri vurdu, Vodafone'dan destek geldi

Vodafone Grup Vakfı, Karayipler, Dominik Cumhuriyeti, Kosta Rika ve Küba'dan sonra ABD'nin Florida Eyaleti'ni de vuran, tarihin en büyük 7’nci kasırgası Irma’nın büyük yıkıma yol açtığı Karayipler’deki Guadeloupe Adası’na yardım götürüyor. Vodafone ekibi, “Anında Kurulabilen Dijital Şebeke” ekipmanıyla bölgedeki kurtarma ekiplerine iletişim desteği verirken, afetzedelerin de aile ve arkadaşlarıyla tekrar bağlantı kurmasına yardımcı olacak.

11.09.2017Teknoloji
Bayramda 15.5 milyon araç yollardaydı

Bayramda 15.5 milyon araç yollardaydı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kurban Bayramı dolayısıyla 10 güne çıkarılan sezonun son tatilini değerlendirmek isteyen 30 milyon vatandaşın yollara düştüğünü belirterek, "Bayramda otoyolları ve köprüleri kullanan araç sayısı 15,5 milyonu buldu." dedi.

10.09.2017Ekonomi
LG Q6 Türkiyeye ne zaman geliyor

LG Q6 Türkiye'ye ne zaman geliyor?

LG Electronics’in yeni telefonu LG Q6, satış mağazalarında Eylül ayı ortalarından itibaren raflardaki yerini alacak.

8.09.2017Teknoloji
BTK Başkanı Sayan: “Dünyada 5G kullanan ilk ülkelerden birisi biz olacağız”

BTK Başkanı Sayan: “Dünyada 5G kullanan ilk ülkelerden birisi biz olacağız”

IEEE-ICET, Uluslararası Mühendislik ve Teknoloji Konferansı’nın ikincisi Altınbaş Üniversitesinin desteğiyle Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

22.08.2017Teknoloji
Başbakan: Bundan sonra olacak deprem batı bölgelerimizde

Başbakan: Bundan sonra olacak deprem batı bölgelerimizde

Başbakan Binali Yıldırım, Kocaeli'deki Deprem Çalıştayı'nda açıklamalarda bulundu. Yıldırım, "Altyapı, üst yapı tedbirlerini alarak deprem gerçeğiyle yaşamayı öğrenmek mecburiyetindeyiz" dedi. Başbakan, "Deprem, dünyanın gerçeği. Depremleri engelleme şansımız yok. Gelişimine baktığımız zaman son yüzyıl içerisinde 39 Erzincan depremiyle beraber deprem hareketlerinin doğudan batıya doğru ilerlediğini görüyoruz. Bunun en son örneği 99 depremidir. Demek ki bundan sonra olacak deprem de batı bölgemizde olacak. Bu bilimsel bir tespittir. Bu gerçeği bilerek, bu alanda bilinçlenerek altyapı, üst yapı tedbirlerini alarak deprem gerçeğiyle yaşamayı öğrenmek mecburiyetindeyiz" diye konuştu.

16.08.2017Gündem
Zincirin en önemli ikinci halkası

Zincirin en önemli ikinci halkası

Uzun süredir çaba gösterilen Feghouli transferinin bitmesi üzerine yönetime teşekkür eden Tudor, “Hücumun en kilit adamı olacak” dediği Cezayirli oyuncuyla birlikte diğer bir çok oyuncunun veriminin de artacağını söyledi.

13.08.2017Spor Arena
‘Cep’ten konuşmada  Avrupa lideriyiz

‘Cep’ten konuşmada Avrupa lideriyiz

TÜRKİYE aylık 436 dakika mobil kullanım süresiyle ortalama 257 dakika cep telefonuyla konuşmanın yapıldığı Avrupa’da liderliğini ilan etti.

7.08.2017Ekonomi
Cepten konuşmada Avrupa lideriyiz

Cepten konuşmada Avrupa lideriyiz

Türkiye aylık 436 dakika mobil kullanım süresiyle ortalama 257 dakika cep telefonuyla konuşmanın yapıldığı Avrupa’da liderliğini ilan etti.

7.08.2017Ekonomi
TELKODER: Telekomünikasyon sektörü zararda, gelirlerin %30’u devlete gidiyor

TELKODER: Telekomünikasyon sektörü zararda, gelirlerin %30’u devlete gidiyor

TELKODER Başkanı Yusuf Ata Arıak, telekomünikasyon sektöründe gelirlerin yaklaşık yüzde 30'unun devlete aktarıldığını belirterek; alternatif işletmecilerle birlikte Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi büyük işletmecilerin de yatırım ve kârlılık açısından zorluklar yaşadığını söyledi.

4.08.2017Teknoloji
İşte 5Gye ilk geçen ülke

İşte 5G'ye ilk geçen ülke

Sadece 61 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan Avrupa ülkesi 5G'ye ilk geçen ülke olabilmek için düğmeye bastı.

18.07.2017Teknoloji
Kraft bir kez daha Unileverı almaya çalışacak

Kraft bir kez daha Unilever'ı almaya çalışacak

Unilever'i geçtiğimiz şubat ayında 140 milyar dolara satın almak isteyen Amerikalı Kraft, analistlere göre yaz sonunda rakibini satın almak için yeniden harekete geçecek. Denklemde bu kez Warren Buffett'ın da olacağı belirtilen satın almanın boyutu 200 milyar dolar.

13.07.2017Ekonomi
Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu

Bilişim 500 Ödülleri sahiplerini buldu!

BThaber tarafından yapılan Türkiye’nin önde gelen 500 Bilişim Şirketi Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Teknolojileri sektörlerinin zirvedeki ilk 5 şirketinin açıklandığı organizasyonda; Bilgi Teknolojileri şirketleri arasında liderliği geçen sene olduğu gibi bu sene de İndeks Bilgisayar alırken; İletişim Teknolojileri şirketleri sıralamasında da zirve yine Türk Telekom’un oldu.

13.07.2017Teknoloji
iPhone 1 ile iPhone 7 Plus karşı karşıya gelirse...

iPhone 1 ile iPhone 7 Plus karşı karşıya gelirse...

iPhone'un onuncu yılında 2007'de çıkan ilk iPhone ile piyasadaki en iyi iPhone olan iPhone 7 Plus'ı karşılaştırdık!

10.07.2017Teknoloji
Her 3 aboneden 2si 4,5Gli

Her 3 aboneden 2'si 4,5G'li

Türkiye'de bu yılın birinci çeyreğinde yüzde 94,9 penetrasyon oranına karşılık gelen, M2M aboneleri de dahil toplam 75 milyon 724 bin 413 mobil abone bulunuyor.

26.06.2017Ekonomi
İşte Samsungun yeni kapaklı telefonu

İşte Samsung'un yeni kapaklı telefonu

Samsung'un uzun süredir uzak durduğu kapaklı telefonlar geri dönüyor; işte Güney Koreli teknoloji devinin yeni oyuncağı...

23.06.2017Teknoloji
İşte cepte son durum

İşte cepte son durum!

Türkiye'de cep telefonu kullanıcıları arasında faturalı hattı tercih edenlerin sayısı giderek artıyor. Son bir yılda faturalı hattı tercih eden mobil abonelerin oranı yüzde 49'dan yüzde 52,1'e çıktı.

22.06.2017Ekonomi
3 saniyede tercüme yapan kulaklık

3 saniyede tercüme yapan kulaklık!

Lingmo'nun Translate One2One ismini verdiği kulaklık, karşınızdaki kişinin söylediklerini, saniyeler içinde sizin dilinize çevirebiliyor!

22.06.2017Teknoloji
Uçuran büyüme

Uçuran büyüme

Beklentiler yüzde 4 seviyesinde güçlü bir büyümeye işaret ederken ekonomi sürpriz yaparak yüzde 5 büyümeyi başardı. Büyümeye en büyük katkıyı, vatandaş ile devletin tüketimi, ivmelenen ihracat ve çarkları daha hızlı döndüren sanayi verdi.

12.06.2017Ekonomi
Cenaze morgdan çıkarken kıpırdamaya başladı

'Cenaze morgdan çıkarken kıpırdamaya başladı'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'nden emekli olduktan sonra görev yaptığı sırada tanık olduğu ilginç anıları bir kitapta toplayan yazar Aliseydi Turan, zehirlendiği için öldü zannedilen ve hastane morguna kaldırılan bir vatandaşın cenazesine ilişkin anısını paylaştı. Turan, "Morga yanaşıp cenazeyi morgun kapısından yakınlarıyla çıkardık. Tabutu açtık ve cenaze birden kıpırdamaya başladı. Hemen çağırdığımız acil doktorları adama müdahale etti. Doktorların söylediğini göre adamın yakınları onu zehirledikten sonra sahte doktor raporu ile ölü göstermiş. Morgda soğuğa maruz kalan beden birkaç saat sonra zehrin etkisinden kurtulmuş. Sonradan savcılığın devreye girmesiyle olay ortaya çıktı" diye yazdı.

12.06.2017Gündem
Seyahatte ve tatilde Wi-Fi mağduru olmayın

Seyahatte ve tatilde Wi-Fi mağduru olmayın

WiFi ağları uzaktan masum gibi görünse de; ücretsiz olarak bağlandığınız ve internet ihtiyacınızı karşılayan bu ağlar başınızı fena halde yakabilir. Güvenlik şirketi Kaspersky, bu çerçevede özellikle tatile çıkacaklara WiFi konusunda önemli uyarılarda bulundu.

10.06.2017Teknoloji
Hindistanda sesli görüşmeyi bedava yaptı

Hindistan'da sesli görüşmeyi bedava yaptı!

Bir zamanlar yüksek fiyatlarıyla el yakan ancak 3G servislerinin yaygınlaşması ile birlikte gözden düşen SMS’in GSM operatörleri tarafından ücretsiz hale dönüştürülmesinin ardından dünya şimdi de sesli görüşme hizmetini ücretsiz almaya hazırlanıyor.

31.05.2017Teknoloji
Turkcell’den 3 milyar liralık temettü

Turkcell’den 3 milyar liralık temettü

İLETİŞİM operatörü Turkcell’in yüzde 51 hissesini elinde bulunduran Turkcell Holding hissedarlarının toplam 3 milyar lira tutarındaki kâr dağıtım teklifi genel kurulda onaylandı.

25.05.2017Ekonomi
Efsane telefon piyasaya çıktı kapışıldı...

Efsane telefon piyasaya çıktı kapışıldı...

Yılan oyunuyla ünlü Nokia 3310'un yeni versiyonu piyasaya çıktı

24.05.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Sabır ve saygı konusu

Çok uzun zamandır düşündüğüm iki konu.

28.09.2017

20 adımda ‘Braveheart’ın ülkesi : İskoçya

Yaz sıcakları size göre değilse, o zaman gayet serin bir coğrafya tavsiye ediyorum gezileriniz için: İskoçya. Şu günlerde bile 19-20 derecelerde seyreden hava durumuyla, tarih ve doğayı harmanlayan özellikleriyle, serinlik peşindeki gezginler için çok doğru bir rota. İşte İskoçya seyahati planlayanlar için birinci elden tavsiyeler...

24.07.2017

Telefon pazarını kökten değiştiren oyuncak: iPhone!

İlk iPhone'Un hayatımıza girmesinin üzerinden 10 yılı aşkın bir süre geçti. 29 Haziran 2007'de ilk kez efsane isim Steve Jobs'ın elinde görmüştük ilk iPhone'u. Tabii o günler hemen hiç kimse iPhone'un hayatımızı bu kadar değiştireceğini bilmiyordu. İlk iPhone'u iPhone 2G ismiyle de biliyoruz. Yani daha 3G'nin de hayatımıza girmediği o yavaş internetin olduğu yıllar.

30.06.2017

'Yerlilik' tutmadı diye hemen ceza kesmenin kimseye faydası yok

GEÇEN yıl Türkiye’deki 3 GSM operatörü Turkcell, Vodafone ve Avea, 4.5G ihalesinde yarışırken, şartnamedeki bir madde, söz konusu şirketlerin yöneticilerinin aklına takıldı:

25.06.2017