MENÜ

365 Gün

365 Gün ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 365 Gün haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.841 365 Gün haberi bulunmuştur.

365 Gün Haberleri

Alsak, alsak, nereden ne alsak

Alsak, alsak, nereden ne alsak?

Özellikle alışveriş canavarlarına duyrulur etrafta o kadar çok alışveriş merkezi var ki birinden çıkıp, birine girmek için fazla zaman kaybetmeyin ve hemen alışverişe başlayın...

Beni Dr.Watson mı sandınız

Beni Dr.Watson mı sandınız?

Bazen tenkit edenler oluyor, “Türkiye’nin bu kadar önemli meseleleri varken, sen niye böyle şeylerle uğraşıyorsun” diyorlar. Ama politika yazınca, Kıbrıs’tan, Irak’tan, eğitimden filan bahsedince, bu sefer de “Yahu zaten içimiz kararmış, herkes aynı şeyi yazıyor...” diye kızanlar oluyor. Fıkrayı bilirsiniz, hani Sherlock Holmes ile Dr. Watson kırlarda kamp kurmuşlar...

21.10.2003Kelebek
Derya Arbaş ve başarıya mecbur çocuklar

Derya Arbaş ve başarıya mecbur çocuklar

Allah rahmet eylesin, anacığına sabırlar versin, dayanılır bir acı değil! Derya Arbaş, son yolculuğuna Türk medyasının büyük teveccühüyle çıktı. Bir yerlerden görüp de mutlu oluyor mudur acaba? Kocaman, renkli gözleri dünyaya biraz hayretle, bolca hayalle ama bence biraz da hüzünle bakıyordu. Acaba bedbaht olmaya mı gelmişti bu dünyaya?

30.10.2003Kelebek
77 yaşındaki mutsuz anneyi kızının kedileri yaşatıyor

77 yaşındaki mutsuz anneyi kızının kedileri yaşatıyor

Eczacı kızı Ayşe Esin Pekinçelebi'yi geçen yıl kaybeden 77 yaşındaki Melek Pekinçelebi, gazetelere verdiği büyük anma ilanıyla dikkat çekti. Bulup konuştuğumuz acılı anne, kızının bıraktığı 4 kediyle yaşama tutunduğunu söyledi.

20.11.2003Gündem
Yaşam zinciri

Yaşam zinciri

Onlar zamanla yarışıyor. Tek amaçları 'yaşatmak'. Ani yaralanma ve hastalıklara en kısa sürede müdahale ediyorlar. Acil tıp çalışanları, hemşiresi, doktoru ve diğer tüm sağlık görevlileriyle bir zincirin halkası gibiler. Acil Tıp Hizmetleri, trafik kazası, kalp krizi gibi acil durumlarda ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerini içeriyor. Olay yerinde yapılan ilk müdahaleden başlayarak, ambulansla hastaneye götürme ve acil servislerdeki tetkiklere kadar uzanan bir zincirden oluşuyor. Acil servis hekimleri üç yıl boyunca bu alanda uzmanlık eğitimi alıyorlar. Ambulansta görev yapmak için pratisyen hekim olmak yeterli.

5.12.2003Gündem
İlköğretim çocuğuna yatılı Kuran kursu

İlköğretim çocuğuna yatılı Kuran kursu

Yeni bir yönetmelikle, 28 Şubat'ta ilköğretim çocuklarına yasaklanan yatılı Kuran kursları, yeniden açılıyor. 11-12 yaş çocukları, yaz tatillerinde bu kurslara katılabilecekler.

5.12.2003Gündem
İlköğretim çocuğuna yatılı Kuran kursu

İlköğretim çocuğuna yatılı Kuran kursu

Yeni bir yönetmelikle, 28 Şubat'ta ilköğretim çocuklarına yasaklanan yatılı Kuran kursları, yeniden açılıyor. 11-12 yaş çocukları, yaz tatillerinde bu kurslara katılabilecekler.

5.12.2003Gündem
Osman bir bak arkamdaydı, kayboldu

Osman bir bak arkamdaydı, kayboldu

Demirel'in özel doktoru Prof. Dr. Müftüoğlu anlatıyor: Washington'daki NATO törenlerine katılıyorduk. Bir ara Cumhurbaşkanımız, bana şu uyarıda bulundu: ‘Doktor, bir bak bakalım; Haydar Bey arkamdan geliyordu, kendisini bir anda kaybettim. Acaba, bir şey mi oldu?’

15.12.2003Dünya
Amma acayip bir yıldı 2003

Amma acayip bir yıldı 2003

Amerikalılar Süleymaniye'de 11 Türk askerinin kafasına çuval geçirdiler. Babası İrlandalı, annesi Türk küçük Alistair serseri bir kurşunla hayatını kaybetti. Iraklılara esir düşen Er Jessica Lynch star oldu. Savaş korkusuyla 2003'e giren ekonomi, rekorlar kırarak yılı kapatıyor. Artık Türkler arasından da Amerikalılar gibi bestseller yazarları çıkıyor...

27.12.2003Gündem
Amma acayip bir yıldı 2003

Amma acayip bir yıldı 2003

Amerikalılar Süleymaniye'de 11 Türk askerinin kafasına çuval geçirdiler. Babası İrlandalı, annesi Türk küçük Alistair serseri bir kurşunla hayatını kaybetti.

27.12.2003Gündem
Birinci yılın şerefine

Birinci yılın şerefine

Çok güzel bir tevafuk olsa gerek. Bazı bayram ve tatillerde bültenimiz yayınlanmadı. Yani özel bir plan yapmadım. Yeni yıla yenibir.com sitemizde 52 makale yayınlamış ve bu makaleleri Hayat Yayınları ve yenibir.com işbirliğiyle ‘Düşünceye Yenibir Bakış’ adı altında yenibir kitap olarak çıkarmış ve üstelik yeni yılın ilk makalesini yani toplamda 53üncü ama 2004’ün birinci makalesini yazmış olmamdan dolayı o kadar mutluyum ki anlatamam. Ne demek anlatamam. Efendim biz yazar takımındayız. Öyle anlatamam filan olur mu hiç. Bal gibi anlatırız. Yeter ki siz isteyin. Üstelik anlatamadıklarımızı yazma özelliğimiz de var.

29.12.2003Seyahat
2 milyon ‘Altın Rehber’ geliyor

2 milyon ‘Altın Rehber’ geliyor

1992'de yayını duran ‘Altın Sayfalar’, Doğan Ofset ile yeniden hayat buluyor. Doğan Ofset Genel Müdürü Rıfat Akkaya, Doğan Rehber Altın Sayfalar'ın ücretsiz olarak verileceğini belirterek, ‘‘2004 sonuna kadar 12 ili kapsayan 2 milyon rehberi dağıtmayı hedefliyoruz’’ dedi.

14.01.2004Ekonomi
Denktaş: Rum tarafında değişen birşey yok

Denktaş: Rum tarafında değişen birşey yok

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Rum tarafında değişen bir şey olmadığını belirterek "Değişen bir şey olmadığı içindir ki, bizi de değiştiremeyecekleri, bizi ortadan kaldıramayacakları, sağlam, egemenliğe, eşitliğe, devlete dayalı, iki kesimliliği altüst etmeyen, Türkiye'nin garantörlüğünü daimi kılan sağlam bir anlaşma yapmak ihtiyacındayız ve mecburiyetindeyiz" dedi.

15.01.2004Dünya
MEDYADAN : Genel

MEDYADAN : Genel

“Kadın mı, erkek mi?” diye sormaz mı - Bayandan köpek yavrusu - Basında karşılıklı nezaket Fatih Altaylı ile Ayşe Hatun Önal’la başladı - Başlığı atan arkadaş kıyamamış - Türk basın tarihinde önemli bir gün - Türk askeri uçakları ne zaman emekliye ayrılır - Kısacık Uzan haberinde 3 tane isim vardı zaten - Trabzon DHA’nın muhteşem haberi - Hıncal Uluç bu sefer hangi ürünü tavsiye ediyor - 20 trilyonluk bilgisayar ihalesini kim kazanmış - Bin dolar İmparator zammı - Mehmet Barlas bu detayı nasıl atladı - Kadın nankörlüğü ne demek yahu?

18.01.2004Kelebek
MEDYADAN : Genel

MEDYADAN : Genel

“Kadın mı, erkek mi?” diye sormaz mı - Bayandan köpek yavrusu - Basında karşılıklı nezaket Fatih Altaylı ile Ayşe Hatun Önal’la başladı - Başlığı atan arkadaş kıyamamış - Türk basın tarihinde önemli bir gün - Türk askeri uçakları ne zaman emekliye ayrılır - Kısacık Uzan haberinde 3 tane isim vardı zaten - Trabzon DHA’nın muhteşem haberi - Hıncal Uluç bu sefer hangi ürünü tavsiye ediyor - 20 trilyonluk bilgisayar ihalesini kim kazanmış - Bin dolar İmparator zammı - Mehmet Barlas bu detayı nasıl atladı - Kadın nankörlüğü ne demek yahu? - Star'ın ayıbı...

18.01.2004Kelebek
Kadınlar daha fazla söz hakkı istiyor

Kadınlar daha fazla söz hakkı istiyor

Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci, kadınların, bugün, dünden daha fazla söz hakkı istediğini söyledi. ''8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' dolayısıyla Erzurum'da düzenlenen törende Havuzbaşı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu, saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okundu.

8.03.2004Gündem
Bakan Coşkundan kadın istismarına tepki

Bakan Coşkun'dan kadın istismarına tepki

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, gazetelerin bazılarında yer alan bir krem reklamında çıplak kadın fotoğraflarının kullanılmasını eleştirdi.

15.03.2004Ekonomi
Skodadan ücretsiz check-up

Skoda'dan ücretsiz check-up

Skoda'nın, 13 Mart'da başlattığı ‘‘Servis Bakım Günleri’’ 27 Mart'a kadar devam edecek. Skoda sahipleri kampanya kapsamında yedekparça ve işçilikte yüzde 25 indirimden faydalanabilecekler.

16.03.2004Ekonomi
23 Nisan mesajları

23 Nisan mesajları

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ve dış temsilciliklerde törenlerle kutlanıyor. Başkent Ankara’daki törenler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı.

22.04.2004Gündem
Çalışmak yok, oyun var

Çalışmak yok, oyun var

Bu yıl 28-30 Mayıs'ta ikincisi düzenlenecek olan Kurumsal Oyunlar'a (Eurasia Corporate Games) üç bin 500 kişinin katılması bekleniyor. Doğan Yayın Holding'in (DYH) ana sponsorluğunda İstanbul'da düzenlenen etkinlikte şirketler 16 farklı spor branşında yarışacaklar.

7.05.2004Spor Arena
İnsan ömrü 21 bin 184 gün

İnsan ömrü 21 bin 184 gün!

70 yıl yaşayacağımızı varsayalım ve 70’ten çocukluğumuzu yani 12’yi çıkaralım hep birlikte. Bilinçli bir biçimde tüketebileceğimiz bir 58 yıl kalıyor elimizde. 58’i de 365 gün 6 saatle çarpalım. İnsan ömrü dediğimiz şeyin matematiksel karşılığıyla karşılaşmaya hazır mısınız? Hazırsanız buyrun: 21.184 gün.

17.05.2004Seyahat
Eurasia Corporate Games 2004

Eurasia Corporate Games 2004

3000 şirket çalışanı Kurumsal Oyunlar’da buluşuyor.

19.05.2004Spor Arena
Devletin en güvenilir emanetçisi

Devletin en güvenilir emanetçisi

Zeki Müren'in ceketini, Michael Jackson'un şapkasını, Rauf Denktaş'ın Kıbrıs Barış Harekatı'nda Bülent Ecevit'le konuştuğu manyetolu telefonu o satışa çıkardı. Eskidji Müzayede Evi'nin sahibi Dikran Masis, müzayedecilik işine başlamaya, yedi yıl önce Frankfurt'ta katıldığı bir müzayedede karar verdi. Batık banka mallarını satışta gösterdiği başarı nedeniyle 2002'nin Eylül ayında 'devletin en güvenilir emanetçisi' tayin edildi.

22.05.2004Gündem
Türkiye’nin en iyi 10 manavı

Türkiye’nin en iyi 10 manavı

Sizin de dikkatinizi çekmiştir; manavlar son yıllarda daha bir gelişip, ürün yelpazelerini çeşitlendiriyorlar. Bunda tüketicinin bilinçlenmesinin ve dünya mutfaklarına olan ilginin artmasının payı büyük. Artık pek çok kişi aldığı ürünün nereden geldiğini, hormonlu olup olmadığını bilmek istiyor.

24.06.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Seyahat sigortası zorunlu olmalıdır

YURTDIŞINA yaklaşık 300 bin kişiyi götüren ve sektörde %20-22 pazar payı ile lider olduklarını söyleyen ETS Tur'un Genel Müdürü A. Murat Ersoy ile pazarlama firması ETS Shop'un Genel Müdürü K. Mustafa Görgün dünkü ‘‘Mısır gezginleri mutlu dönmediler’’ yazısı üzerine gazetemize geldiler.

6.12.2003