MENÜ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili tüm haberleri, son dakika 3 Aralık Dünya Engelliler Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.495 3 Aralık Dünya Engelliler Günü haberi bulunmuştur.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Haberleri

Buca Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza attı

Buca Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza attı

Buca Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza atarak taşeron işçiyken Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya geçen bin 150 işçiyle toplu iş sözleşmesi (TİS) imzaladı. Genel-İş Sendikası ile belediye arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçilere yüzde 40’a varan zam yapıldı. Bayram havasında gerçekleşen toplu sözleşme töreninde Buca Belediyesi İşçi Lokalinin de açılışı yapıldı.

9.01.2019Ekonomi
8 paket kullanınca dehşeti yaşamıştı Herkesin başına gelebilir

8 paket kullanınca dehşeti yaşamıştı! Herkesin başına gelebilir

İzmir'de, 2016 yılında evindeki lavaboyu açmak için çok sayıda kimyasal lavabo açacağını aynı anda kullanan 32 yaşındaki bir adam, yoğun kimyasalların kanar suyla temas etmesiyle ağır yaralandı. Patlamanın gözlerinde meydana getirdiği ağır yanık nedeniyle görme duyusunu bir gözünde tamamen, diğer gözünde büyük oranda kaybeden İbrahim Kösem, kornea nakliyle iki yıl sonra yeniden görmeye başladı.

13.12.2018Gündem
İstihdam ‘engel’i

İstihdam ‘engel’i

Türkiye’de çalışabilir durumda yaklaşık 2 milyon engelli birey var. Ancak, işgücüne katılan engelli sayısı sadece 160 bin civarında. Yetkililer, iş arayan engelli kişilerin ayrımcı tutum ve uygulamalar nedeniyle bu süreçte çok zorlandıklarını belirtiyor. Bunun yanında, bir iş bulsalar bile, toplumun engelli bireylerle birlikte yaşama konusundaki bilgi ve beceri eksikliği, iş yerlerinde dışlayıcı kültürü beraberinde getiriyor.

Görme engelli müzik öğretmeni engellilere ders veriyor

Görme engelli müzik öğretmeni engellilere ders veriyor

Aksaray'da görme engelli müzik öğretmeni Cuma Ali Sinankılı, Down sendromlu öğrencilere saz kursu veriyor.

7.12.2018Eğitim
Engelleri kaldıran teknolojiler

Engelleri kaldıran teknolojiler

HAYATLA aralarında hep bir mesafe bulunan engelliler, teknoloji ile bu farkı kapatmaya başladı. Sabancı Vakfı’nın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ vesilesiyle düzenlediği ‘Engelsiz Yaşam Teknolojileri’ konferansında yapay zekâlı kameralardan merdiven çıkabilen tekerlekli sandalyeye kadar pek çok teknoloji tanıtıldı.

7.12.2018Ekonomi
Miniklerden farkındalık eylemi

Miniklerden farkındalık eylemi

Sevinç Koleji Bahçeşehir Şubesi ilkokulunun minik öğrencileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, öğretmenleri Hatice Yener, Fatma Zehra Karagüven ve Neslihan Hasanusta gözetiminde ilginç bir farkındalık eylemine imza attı. Öğrenciler engellilerin günlük yaşamlarını kolaylaştıran tekerlekli sandalye, baston, koltuk değneği ve gözlüklerle Bahçeşehir sokaklarında yürüdü. Polis, çocukların farkındalık eylemine yolu bir süre trafiğe kapatarak destek verdi. Çocuklar taşıdığı pankartlarda, engellilere pozitif ayrımcılık yapılmasının önemine dikkat çekti. Öğretmen Hatice Yener, “Çocuklarımıza, engelli bireylerin yaşamlarındaki zoruluklarla nasıl başa çıktıklarını, sokakta yürümelerinin dahi ne kadar zor olduğunu göstermek için bu etkinliği düzenledik. Çünkü her insan engelli adayıdır” dedi. Haber: Arda AKIN - Kurgu: Levent SERT

5.12.2018Haber
a

a

4.12.2018Kayseri
Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

4.12.2018Gündem
‘Yolumuz çok uzun, yapacak çok şey var’

‘Yolumuz çok uzun, yapacak çok şey var’

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla Dortmund Beyaz Saray salonunda Almanya’daki Göçmen Kökenli Engellileri Destekleme Derneği (BeMig) tarafından ‘Yolumuz çok uzun, yapacak çok şey var’ konulu program düzenlendi.

4.12.2018Avrupa
YEE’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ etkinliği

YEE’den ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ etkinliği

Amsterdam Yunus Emre Enstitüsü (YEE), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

4.12.2018Avrupa

Yazar Sonuçları