MENÜ

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü ile ilgili tüm haberleri, son dakika 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 294 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü haberi bulunmuştur.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü Haberleri

Adana için festival zamanı

Adana için festival zamanı

Bu yıl 21'incisi düzenlenen Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali'nin ikinci haftasında 7 farklı oyun beğeniye sunulacak.

2.04.2019Keyif
Tiyatrolar Gününe özel

Tiyatrolar Günü'ne özel

Dostoyevski’nin yarım kalan ilk ve tek romanı ‘Netoçka Nezvanova’dan uyarlanan aynı adlı oyun, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında bu akşam Sahne Çolpan İlhan'da perde açacak.

27.03.2019Keyif
Erdoğan, Dünya Tiyatrolar Gününü özel bir video ile kutladı

Erdoğan, Dünya Tiyatrolar Günü'nü özel bir video ile kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla hazırlanan video klibi sosyal medya hesabından paylaştı.

26.03.2019Gündem
Oyunu  Türkiye’ye geliyor

Oyunu Türkiye’ye geliyor

Uzun süredir Amerika’da yaşayan ve oyunculuk çalışmalarına orada devam eden Fadik Sevin Atasoy, Türkiye’ye bir tiyatro oyunuyla geliyor. Atasoy, Amerika’da oynadığı ‘Muse’ oyununu Türk hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

27.02.2019 Magazin
Bir kez birlikte çalıştık o da yetti

Bir kez birlikte çalıştık o da yetti

Sevilen oyuncu Selçuk Yöntem bu sezon da “Milyonluk Resim” adlı yarışmayla ekranda, “Benim Adım Feuerbach” oyunuyla da tiyatro sahnelerinde olmaya devam edecek. Şimdilik anlaştığı bir dizi yok... “Yeni sezon öncesi kızın Iraz ve eşin Cihan’ın da olduğu bir röportaj yapmak istiyorum” dedim. “Biz hiç aile röportajı vermedik ki” dediler... Neyse ki aile dostu kontenjanından ikna ettim kendilerini. Buyurun Cihan, Iraz ve Selçuk Yöntem, ilk kez hep birlikte karşınızdalar...

8.09.2018Magazin
Adanada tiyatro meşalesi yandı

Adana'da tiyatro meşalesi yandı

 ADANA'da bu yıl 20'ncisi düzenlenen 'Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali' gelenekselleştiği gibi yine '27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde tiyatroseverlerle buluştu. 'Küba, Perküsyon ve Dans' gösterisiyle başlayan ve 30 Nisan'a dek sürecek festivalde 24'ü yerli, 6'sı yabancı, 30 oyun sahnelenecek. Festivalin açılışında, Sakıp Sabancı Yaşam Boyu Başarı Ödülü usta sanatçı Ayla Algan'a verildi.

28.03.2018Keyif
‘Üç Kız Kardeş’ 27 Mart’ta Berlin’de

‘Üç Kız Kardeş’ 27 Mart’ta Berlin’de

İstanbul Hayal Perdesi’nin oyunu ‘Üç Kız Kardeş’, İngiltere ve Fransa’nın ardından 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Berlin'de tiyatroseverlerle buluşuyor.

22.03.2018Avrupa
Tiyatronun kalbi Adana’da atacak

Tiyatronun kalbi Adana’da atacak

Adana’da bu yıl 20’ncisi düzenlenecek geleneksel ‘Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali’ yine 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde tiyatroseverlerle buluşacak. 30 Nisan’a dek sürecek festivalde 24’ü yerli, 6’sı yabancı 30 oyun sahnelenecek.

13.03.2018Kitap Sanat
Oyuncu Melek Baykaldan Atatürk mesajı

Oyuncu Melek Baykal'dan Atatürk mesajı

Tiyatro sanatçısı Melek Baykal, Avcılar'da düzenlenen 'Tiyatro Festivali' kapsamında sahnelenen iki perdelik komedi Ahududu'nun finalinde salondaki Atatürk posterini iki eliyle göstererek "Aydınlık güzel günlerimiz gelecektir tekrar" derken, dekordaki saatin 09.05'i gösterdiği dikkat çekti.

30.03.2017Magazin
Miniklerden renkli ‘tiyatrolar günü’ kutlaması

Miniklerden renkli ‘tiyatrolar günü’ kutlaması

Minik öğrencilerin 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladığı etkinlik renkli görüntülülere sahne odu. Öğrenciler ve öğretmenler kendi tasarladıkları maskelerle çeşitli canlandırmalar yaptı.

29.03.2017Eğitim
Tiyatro asıl o zaman yaşamaya başlar

"Tiyatro asıl o zaman yaşamaya başlar!"

Münir Özkul'un sesiyle "27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü" için hazırlanan tirad, sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor...

27.03.2017Haber

Yazar Sonuçları

“Emeğin adı”: bu yıl “Murat Tuncay...”          

Önce 1999’dan bu yana esen bir “geleneği” hatırlayalım: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Genel Kurulu, “...Ülkemizde tiyatro sanatının çağdaş anlamda var olması için  tüm yaşamı boyunca tiyatroya hizmet etmiş olan,  Fakültenin fahri doktoru ‘Muhsin Ertuğrul’un anısına, her yıl, ‘yaşamı boyunca ülkemizde tiyatro sanatının gelişimi yolunda, üstün hizmet vermiş sanatçı ve bilim insanları arasından belirlenen kişilere” akademik bir ödül veriyor.

1.04.2019

Salonlara bahar geliyor

Bursa’ya bahar geldiğini nasıl anlarsınız?

5.03.2019

8 adımda İzmir Tiyatro Günleri

Şehre Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri geldi. Kutlamalar, oyunlar, sergiler, söyleşiler, atölyeler... 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde başladı, tam tekmil devam ediyor. Buyurun sizi böyle sahneye alalım.

30.03.2018

Yaşamaya açılan bir perde var mı

Yıllar evvel ailemin kolumdan tutup götürdüğü oyunu hatırlıyorum. Genco Erkal’ın büyüleyici oyunculuğuyla tanıştığım ilk yerdi.

28.03.2018

Sanat baharı

Soğuk ve kasvetli bir haftayı geride bıraktık.Dışımız da içimiz de donuyor. Dışımız baharın ilk güneşiyle biraz olsun ısınacak. Kalın kıyafetler yerini incelerine bırakacak, yüzler artan ısıyla biraz olsun gülecek. Baharın ısısı, doğayla birlikte, onun ayrılmaz parçası olan bizleri de canlandıracak. Dıştan gelen ısı içimizi ısıtırken, Bursa’da ruhlara da bahar gelecek, hem de sanatla.

5.03.2018