MENÜ

25 Asker Şehit

25 Asker Şehit ile ilgili tüm haberleri, son dakika 25 Asker Şehit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 25 Asker Şehit haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.187 25 Asker Şehit haberi bulunmuştur.

25 Asker Şehit Haberleri

KKTC’de mühimmat deposu patladı: 540 m kuralı Faciayı önledi

KKTC’de mühimmat deposu patladı: 540 m kuralı Faciayı önledi

KKTC’nin turizm başkenti Girne’nin dışında, 5 yıldızlı bir tatil köyünün yakınındaki askeri mühimmat deposu dün 01.30 sıralarında alev aldı, tank ve top mühimmatı sabahın ilk ışıklarına kadar patladı. Patlamaların şiddetinden otelin camları kırıldı, 14 kişi cam kırıklarından hafif yaralandı. Afyonkarahisar’da 2012 yılında 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposundaki patlamanın ardından uygulamaya konulan tedbirler, olası bir faciayı önledi. Bu tedbirlerden biri de mühimmat deposuyla çevresindeki herhangi bir bina arasında 540 metre mesafe olması kuralıydı.

13.09.2019Gündem
25 şehitten sonra eğitim şartı gelmiş

25 şehitten sonra eğitim şartı gelmiş

Afyonkarahisar’da altı yıl önce 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposu patlamasına ilişkin gerekçeli kararda, facianın hatalar ve ihmaller zincirinden kaynaklandığı belirtildi. 25 şehitten sonra eğitim yönergesine “Erler eğitimleri tamamlanmadan depolama çalışmasında görevlendirilemez” maddesi eklenmiş.

17.02.2018Gündem
25 askerin şehit olduğu mühimmat depo patlamasında savcı 2 subayın tutuklanmasını istedi

25 askerin şehit olduğu mühimmat depo patlamasında savcı 2 subayın tutuklanmasını istedi

5 Eylül 2012 yılında Afyonkahisar’da meydana gelen ve 25 askerin şehit olduğu mühimmat depo patlamasının davasının 2. duruşmasında mütalaayı okuyan Cumhuriyet Savcısı, olayda bilinçli taksir ile kusuru bulunduğu iddia edilen 2 rütbeli subayın tutuklanıp, cezalandırılmasını istedi.

18.12.2017Gündem
PKKyı şoka sokan ölüm 1 numara gitti

PKK'yı şoka sokan ölüm! 1 numara gitti!

2 Mayıs'ta PKK'nın orta saha sorumlusu Ekrem Güney'in Lice'de öldürülmesi örgütü adeta felç etti. Güney, PKK'nın Türkiye'deki 1 numarasıydı.Terör örgütü PKK'nın Türkiye'deki bir numaralı adamı olan ve başına 1.5 milyon liralık ödül konulan Ekrem Güney ile yardımcısının ölümü örgütte şok etkisi yaptı.

7.05.2016Gündem
Afyonkarahisarda kışlada yangın

Afyonkarahisar'da kışlada yangın

Afyonkarahisar'da, Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı'na bağlı 8. Ana Bakım Merkezi Komutanlığı General Asım Gündüz Kışlası'ndaki bir binada yangın çıktı. 2012 yılında yine Afyonkarahisar'da cephanelik patlamış 25 asker şehit olmuş, yürekler dağlanmıştı... Vatandaşların yine yüreği ağzına geldi. Bu kez de kışlada yangın çıktı.

19.01.2015Gündem
Mahkeme iki kez gönderdi, evrak Kılıçdaroğluna ulaşmadı

Mahkeme iki kez gönderdi, evrak Kılıçdaroğlu'na ulaşmadı

Afyon’da 3 yıl önce meydana gelen cephanelik patlaması ile ilgili açılan davada ilginç bir durumun yaşandığı ortaya çıktı. Mahkeme, iki kez, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, elindeki belgeleri mahkemeye sunması için yazı gönderdi. Ancak Eskişehir’den gönderilen iki tebligat da Çankaya posta dağıtım merkezine ulaştıktan sonra kayboldu.

16.01.2015Ekonomi
Afyonda ihmalin fotoğrafı

Afyon'da ihmalin fotoğrafı

Afyon’da 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposu patlamasına yol açan ihmallerin görüntü ve fotoğraf kayıtları ortaya çıktı.

13.09.2013Gündem
Kışlaya sahte kamera

Kışlaya sahte kamera

Afyonkarahisar ’da 25 askerin şehit olduğu mühimmat patlamasının meydana geldiği Şehit Uzman Mete Saraç Çavuş Kışlası’nda, nizamiyeye ve güvenlik kulelerine konan güvenlik kameralarının sahte olduğu ortaya çıktı. Şehitlerin yanı sıra patlamada 13 milyon 594 bin 114 TL maddi zarara uğrayan kışlada iddiaya göre, ‘ödeneksizlik’ nedeniyle kamera sistemi yaptırılmadığı, sahte kameraları askerin kantin gelirinden aldığı anlaşıldı.

26.08.2013Gündem
Afyondaki cephanelik patlaması davası yarın başlayacak

Afyon'daki cephanelik patlaması davası yarın başlayacak

Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposundaki patlama olayının tutuksuz sanıkları Kıdemli Albay Veysel Özbay, Binbaşı Ali Duran ve Üsteğmen Tuncay Aydın’ın yargılanmalarına yarın Eskişehir’deki Askeri Mahkeme’de başlanacak.

17.06.2013Gündem
Aileler yeni bilirkişi raporu isteyecek

Aileler yeni bilirkişi raporu isteyecek

Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit düştüğü patlamayla ilgili, 18 Haziran’da Eskişehir 1’inci Hava Kuvveti Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde görülecek ilk duruşmada, ailelerin avukatları yeni bilirkişi raporu isteyecekler. Şehit ailelerinin avukatlarından Altan Ulutaş, mevcut bilirkişi raporunun kazayı doğrulama amaçlı olduğunu belirterek, “Rapor kimseyi tatmin etmiyor” dedi.

8.06.2013Gündem
25 askerin şehit düştüğü cephanelik patlamasında yeni rapor istenecek

25 askerin şehit düştüğü cephanelik patlamasında yeni rapor istenecek

Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit düştüğü patlamayla ilgili 18 Haziran’da Eskişehir 1’inci Hava Kuvveti Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde görülecek ilk duruşmada ailelerin avukatları yeni bilirkişi raporu isteyeceklerini bildirdi. Şehit ailelerinin avukatlarından Altan Ulutaş, mevcut bilirkişi raporunun kazayı doğrulama amaçlı olduğunu belirterek, "Rapor kimseyi tatmin etmiyor. Mahkemeden yeni bilirkişi talep edeceğiz" dedi.

8.06.2013Gündem
Arınçtan Fenerbahçe sitemi

Arınç'tan Fenerbahçe sitemi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutlayan Arınç, Fenerbahçe'ye ise sitem etti.

6.05.2013Gündem
Alayda gece el bombası çalışması: Yarbay yaralı

Alayda gece el bombası çalışması: Yarbay yaralı

Burdur 58’inci Piyade Alay Komutanlığı’nda eğitim alanında patlamamış bir el bombasını imha etmeye çalışan Yarbay Özdemir Tarikçi (45), bombanın patlaması sonucu yaralandı.

18.02.2013Gündem
Hediye skandalında fatura danışmana

Hediye skandalında fatura danışmana

hurriyet.com.tr'nin ortaya çıkardığı hediye skandalında fatura danışmana çıktı. Afyonkarahisar'da 5 Eylül'de 25 askerin şehit olduğu cephanelik patlamasının ardından Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e kilim, plaket veren Vali İrfan Balkanlıoğlu danışmanını işten attı. Fotoğrafları internet sitesine koyduğu için görevine son verilen danışman mahkemeye gideceğini açıkladı. Danışmanın yerine Zaman Gazetesi ve CHA muhabiri Afyon temsilcisinin atanacağı öğrenildi.

2.11.2012Gündem
25 asker doğal afet şehidi sayıldı

25 asker 'doğal afet şehidi' sayıldı

Afyon'da patlamada şehit olan 25 askerin "doğal afet şehidi" sayıldığı yönündeki haberler tartışma yarattı. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Taner Uran, bu ibarenin neye göre mektuba yazıldığını anlamadığını belirterek, "Ailelere sadece 33’er bin TL ödenecek. Bu aileler çekinmesinler ve devlet aleyhine maddi manevi tazminat davası açsınlar" dedi.

16.10.2012Gündem
Sudenin babaya son bakışı

Sude'nin babaya son bakışı

Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamada şehit olan Uzman Çavuş Hüseyin Apaydın'ın cenazesi, Balıkesir'in İvrindi İlçesi'ndeki baba evinin önüne getirildi.Şehidin 8 yaşındaki kızı Sude'nin babasının tabutuna bakan gözü yaşlı hali yürekleri dağladı.

17.09.2012Gündem
Savcılık: Sabotaj delili yok

Savcılık: Sabotaj delili yok

Afyonkarahisar’daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamayla ilgili Eskişehir Askeri Savcılığı, olayın terör ve sabotaja bağlı gerçekleştiğine ilişkin herhangi bir delil olmadığını açıkladı. Patlamayla ilgili Bölük Komutanı Binbaşı Ali Duran “Taksirle ölüme neden olmak”tan tutuklandı.

14.09.2012Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu filmlerde bile olmaz

Kılıçdaroğlu: Bu filmlerde bile olmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın Afyon’daki patlamayla ilgili 'Bir erin merak saikiyle bombanın pimini çekmiş olma ihtimali var' şeklindeki açıklamasını ‘Bu filmlerde bile olmaz’ sözleriyle eleştirdi.

14.09.2012Gündem
Cephanelikte patlama: 25 şehit

Cephanelikte patlama: 25 şehit

Afyonkarahisar’da askeri kışlada bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken patlama meydana geldi. Patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. 4'ü asker 8 kişi de ağır yaralandı.Türk Silahlı Kuvvetleri yayınladığı açıklamada "Afyonkarahisar’da Mühimmat Depo Komutanlığında, el bombalarının depolandığı bir cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda 25 askerimiz şehit oldu" dedi.

6.09.2012Gündem
21.15’te 25 şehit

21.15’te 25 şehit

Afyonkarahisar’da kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki Kocatepe sırtlarında bulunan Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı’na bağlı 500’üncü İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’ndaki mühimmat deposunda el bombalarının tasnifi ve sayımı sırasında önceki gece patlama meydana geldi.

6.09.2012Gündem
CEPHANELİKTEKİ PATLAMA ANI KAMERADA

CEPHANELİKTEKİ PATLAMA ANI KAMERADA

BİR İNTERNET KAFENİN VE ECZANENİN GÜVENLİK KAMERASI O ANLARI KAYDETTİ..!! Afyonkarahisar’da askeri kışlada bulunan cephanede deposunda meydana gelen patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. 4'ü asker 8 kişi de ağır yaralandı. 25 askerin şehit olduğu patlama anını güvenlik kameraları kaydetti. Güvenlik kameralarına yansıyan ilk görüntü bir internet kafenin kamerasından. Görüntüde şiddetli patlama sonrası vatandaşlar panikle sağa sola kaçışıyor. İkinci görüntü ise bir eczanenin kamerası. Patlama anının korkunç şiddeti güvenlik kameraları tarafından görüntülenirken, yaşanan dehşetin büyüklüğünü NTV spikeri görüntüyü anlatarak seyircilere ulaştırdı. Olayın dehşet veren büyüklüğünün bir başka kanıtı da DHA muhabirlerinin elde ettiği aynı eczanenin dış duvarındaki güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüler oldu.

6.09.2012Haber
ASKER YAKINLARININ KOMUTANA YAKARIŞI YÜREKLERİ DAĞLADI

ASKER YAKINLARININ KOMUTANA YAKARIŞI YÜREKLERİ DAĞLADI

Afyonkarahisar'da Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı 500'üncü İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposunda el bombalarının tasnifi ve sayımı sırasında meydana gelen patlamada 25 asker şehit oldu, 4'ü asker 8 kişi de yaralandı. Patlama haberini alan asker yakınları kışlaya akın etti. Asker yakınlarının kışla önüne gelen bir komutana yakarışları ise yürekleri dağladı..

6.09.2012Haber
Patlamanın sebebi ne

Patlamanın sebebi ne?

Afyonkarahisar'daki askeri mühimmat deposunda meydana gelen ve 25 askerin şehit olduğu patlamanın sebebi tartışma konusu oldu.

6.09.2012Gündem
ASKER YAKINLARININ FERYADI YÜREKLERİ YAKTI

ASKER YAKINLARININ FERYADI YÜREKLERİ YAKTI

Afyonkarahisar’da askeri kışlada bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken patlama meydana geldi. Patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu olayla ilgili bir açıklama yaptı. Bakan'ın açıklaması sırasında 25 askerin şehit olduğu haberini öğrenen şehit yakınlarının feryadı yürekleri yaktı. DHA

6.09.2012Haber
Binlerce insan kan vermeye koştu

Binlerce insan kan vermeye koştu

Afyonlular, askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada yaralanan asker ve vatandaşlara kan vermek için hastaneye akın etti.

6.09.2012Gündem

CNN TÜRK MUHABİRİ PATLAMANIN OLDUĞU YERDEN BİLDİRDİ

Afyonkarahisar'daki 500'ncü İstihkam Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'ndaki mühimmat deposunda el bombalarının tasnifi ve sayımı sırasında meydana gelen patlama nedeniyle 25 asker şehit oldu. CNN Türk muhabiri patlamanın olduğu yerden son gelişmeleri aktardı. İşte patlamanın meydana geldiği yer.

6.09.2012Haber
PATLAMANIN OLDUĞU YERİN GÜNDÜZ GÖRÜNTÜLERİ

PATLAMANIN OLDUĞU YERİN GÜNDÜZ GÖRÜNTÜLERİ

Afyonkarahisar’da askeri kışlada bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken patlama meydana geldi. Patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. İşte patlamanın meydana geldiği yerin gündüz görüntüleri...

6.09.2012Haber
BAKAN EROĞLU KONUŞTU ARKADAN FERYATLAR YÜKSELDİ

BAKAN EROĞLU KONUŞTU ARKADAN FERYATLAR YÜKSELDİ

Afyonkarahisar’da askeri kışlada bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken patlama meydana geldi. Patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu olayla ilgili bir açıklama yaptı. Bakan'ın açıklaması sırasında 25 askerin şehit olduğu haberini öğrenen şehit yakınlarının feryadı yürekleri yaktı. DHA

6.09.2012Haber
YAŞADIKLARINI BÖYLE ANLATTILAR

YAŞADIKLARINI BÖYLE ANLATTILAR

Afyonkarahisar’da askeri kışlada bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken patlama meydana geldi. Patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. 4'ü asker 8 kişi de ağır yaralandı. Patlamanın şiddeti nedeniyle yaşanan sarsıntıyı deprem sanan Afyonkarahisar halkı sokaklara döküldü. Mühimmat deposunun yakınındaki bazı evlerin camlarının patlamanın şiddetiyle kırıldığı öğrenildi. Yaralıların kaldırıldığı hastanelerde kan ihtiyacı olabileceğini düşünen çok sayıda vatandaş, hastanelere akın etti. DHA

6.09.2012Haber
CEPHANELİKTE PATLAMA: 25 ASKER ŞEHİT

CEPHANELİKTE PATLAMA: 25 ASKER ŞEHİT

Afyonkarahisar’da askeri kışlada bulunan mühimmat deposunda el bombaları tasnif edilirken patlama meydana geldi. Patlamada 2'si astsubay, 2'si uzman, 21'i er 25 asker şehit oldu. 4'ü asker 8 kişi de ağır yaralandı. Türk Silahlı Kuvvetleri yayınladığı açıklamada "Afyonkarahisar’da Mühimmat Depo Komutanlığında, el bombalarının depolandığı bir cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda 25 askerimiz şehit oldu" dedi. DHA

5.09.2012Haber
HDP önündeki eylemde 12nci gün; aile sayısı 32 oldu

HDP önündeki eylemde 12'nci gün; aile sayısı 32 oldu

DİYARBAKIR'da kayıp çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin sayısı 12'nci günde 32 oldu.

14.09.2019Gündem
Kim nereye ne ekecek belirlenecek

Kim nereye ne ekecek belirlenecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kasım ayında yapılacak şûrayla 25 yıla ışık tutacak bir plan çıkarılacağını belirterek, “Tarımda planlama en önemli sorunumuz, bunu çözeceğiz. Türkiye’deki 30 milyon parsel kayıt altında. Biz bunları ekili mi, dikili mi uydudan görüyoruz. Bugün itibarıyla ne ekili olduğunu da görmeye başladık. Yani kim, nereye, ne ekecek belirlenecek” diye konuştu.

7.09.2019Ekonomi
Türk bayrağına tahammül edemeyenlere karşı duruşumuz nettir

"Türk bayrağına tahammül edemeyenlere karşı duruşumuz nettir"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Kim siyaset yapmak istiyorsa en demokratik şekilde, istediği yerde, istediği kadar yapsın, yapıyor zaten ama artık siyasette biraz izan, biraz duruş istemek hepimizin hakkıdır. Kandil'in atadığı 'eş başkan' dedikleri kayyumlara, şehit yakınını işten atıp terörist yakınını işe alanlara, terörist cenazesine gidip gözyaşı dökenlere, Türk bayrağına tahammül edemeyenlere karşı bizim duruşumuz nettir ve buradan geri adım atmamız söz konusu değildir." dedi.

3.09.2019Gündem
Okul öncesi ve İlköğretim Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinin son hali nasıl

Okul öncesi ve İlköğretim Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinin son hali nasıl?

İlköğretim Kurumları ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, son hali ile merak konusu oldu. Yeni dönem başlarken merakla araştırılmaya başlanan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, geçtiğimiz aylarda son hali ile Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. İşte, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları yönetmeliği hakkında son bilgiler

28.08.2019Eğitim
‘Acıları dinmedi’

‘Acıları dinmedi’

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, 31 Temmuz 2018’de PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen asker eşi Nurcan Karakaya (25) ile bebeği Bedirhan Mustafa’nın acısı dinmiyor.

1.08.2019Gündem
Son dakika... Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni binası açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

Son dakika... Ankara Emniyet Müdürlüğü yeni binası açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Emniyet Müdürlüğü Yeni Binası Açılış Töreni'ne katılarak vatandaşlara hitap etti.

15.07.2019Gündem
FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
15 Temmuz gazisi Teoman Kanbur: Benim bacağım gitsin de vatan sağ olsun

15 Temmuz gazisi Teoman Kanbur: Benim bacağım gitsin de vatan sağ olsun

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye binasının önünde FETÖ'cü askerler tarafından ayağından vurularak yaralanan ve şimdiye kadar ayağından 16 operasyon geçiren Teoman Kanbur, "Etrafımızı görüyorsunuz, Suriye'yi, Kuzey Afrika'yı görüyorsunuz ne hale çevirdiler. Türkiye'yi de o hale çevirmek istediler. Öyle olacağına benim bacağım gitsin de vatan sağ olsun." dedi.

10.07.2019Gündem
FETÖnün TSKdeki kriptoları ankesörlü telefondan çözülüyor

FETÖ'nün TSK'deki kriptoları "ankesörlü telefon"dan çözülüyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK içindeki "mahrem yapılanması"nda yer alan kripto askerler, güvenlik güçleri ve savcıların yurt genelinde yürüttüğü "ankesör" soruşturmalarıyla açığa çıkarılıyor.

6.07.2019Gündem
Eruh şehidi Uzman Çavuş Baran, törenle memleketine uğurlandı

Eruh şehidi Uzman Çavuş Baran, törenle memleketine uğurlandı

SİİRT'in Eruh ilçesinde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yasin Baran (25), İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törenle memleketi Kırıkkale'ye uğurlandı. Törene katılan anne Pakize Baran, oğlunu asker selamıyla uğurlarken, baba Fuat Baran ise gözyaşı döktü.

4.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

BDP seçmeninden büyük sürpriz

“BEN Kürt’üm” diyen insanların sayısı toplam nüfusun yüzde 17.9‘unu oluşturuyor. Bu memlekette yaklaşık on dört milyon insan Kürt. Kürt seçmen sayısı ise, yedi milyon dolayında.

20.09.2012

Kaldırım yenileme mevsimi açılmıştır

Başbakan Erdoğan, Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerin 6 ay öne çekilmesi için MHP ile anlaştıklarını açıkladı.

10.09.2012

İtalya’nın içinde iki küçük devlet: Vatikan ve San Marino

İtalya, görülmesi gereken onca bölge, şehir ve kasabasının yanı sıra iki küçük ülkeyi de sınırlarında barındırıyor. Roma sınırları içinde yer alan Vatikan ve ilginç özelliklere sahip San Marino…

3.09.2019

AK Parti gerçeği

AK Parti’nin Türk siyaset tarihinde tartışmasız önemli bir yeri vardır. Kuruluşundan hemen sonra tek başına iktidara gelmesi ve bu hali kesintisiz 17 sene sürdürmesi, yine tartışmasız büyük bir başarıdır.

19.08.2019