MENÜ

2019 Kpss

2019 Kpss ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 2019 Kpss haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 113 2019 Kpss haberi bulunmuştur.

2019 Kpss Haberleri

KPSS soruları ne zaman yayımlanır Sosyal medyada çok konuşulan 2019 KPSS soruları

KPSS soruları ne zaman yayımlanır? Sosyal medyada çok konuşulan 2019 KPSS soruları

Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) ilk 2 oturumu olan Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavı 14 Temmuz Pazar günü sona erdi. İlk oturuma 644 bin 557, ikinci oturuma ise 376 bin 709 adayın başvurduğu KPSS’ye birçok aday'15 dakika' kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle giremedi. Sınavda çıkan sorular ise sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında yer aldı. Peki, KPSS soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır?

15.07.2019Gündem
KPSS ÖATB sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir KPSS Alan Bilgisi sınavı ne zaman

KPSS ÖATB sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? KPSS Alan Bilgisi sınavı ne zaman?

Memur olmak isteyen adayların katılım sağladığı, (2019-KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik sınavı ilk oturumu 14 Temmuz tarihinde tamamlandı. Sınavın ardından adaylar, bir sonraki aşama olan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) tarihini ve sınav giriş yerlerini araştırmaya başladı. Peki, KPSS ÖATB sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? KPSS Alan Bilgisi sınavı ne zaman?

14.07.2019Gündem
KPSS  A Grubu ve Öğretmenlik alan bilgisi sınavı ne zaman

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik alan bilgisi sınavı ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (2019-KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik sınavının ilk oturumu geride kaldı. 14 Temmuz Pazar günü yapılan KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri sınavının ardından, gözler A Grubu ve Öğretmenlik alan bilgisi sınavlarına çevrildi. Adayların heyecanı devam ederken bir yandan da sınavın tarihini sorguluyorlar. Peki, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik alan bilgisi sınavı ne zaman?

14.07.2019Gündem
KPSS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak

KPSS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), devlet kurumlarında personel olmak isteyen adayların katılımıyla 14-28 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek. Sınava kısa zaman kala, 2019 KPSS sınav giriş yerleri de adayların gündemine gelmeye başladı. Konuya dair bilgi sahibi olmak isteyenler, 'KPSS sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?' sorusunun yanıtını arıyor. İşte, o konuya dair bazı bilgiler.

28.06.2019Gündem
KPSS sınavı ne zaman 2019 KPSSye kaç gün kaldı

KPSS sınavı ne zaman? 2019 KPSS'ye kaç gün kaldı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) 2019 yılında yapacağı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) lisans düzeyinde girmek isteyen memur adayları, artık sınav için gün sayıyor. Devlete bağlı kurum ve kuruluşlarda memur olarak çalışmak isteyen yüz binlerce kişi, 2019 KPSS tarihlerini sorguluyor. Peki, KPSS sınavı ne zaman? 2019 KPSS'ye kaç gün kaldı?

25.06.2019Gündem
Lisans KPSS sınavı ne zaman yapılacak 2019 KPSSye kaç gün kaldı

Lisans KPSS sınavı ne zaman yapılacak? 2019 KPSS'ye kaç gün kaldı?

Kamuda personel olmak isteyen vatandaşların katılım sağlayacağı 2019 KPSS'de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınavın başvuruları 15 Mayıs tarihinde sona ermişti. Başvuruların ardından, adaylar KPSS sınav takvimi ile ilgili araştırmalarına hız verdi. Peki, Lisans KPSS sınavı ne zaman yapılacak? 2019 KPSS'ye kaç gün kaldı? İşte, 2019 KPSS sınav tarihleri...

17.06.2019Gündem
KPSS geç başvuru tarihi yaklaşıyor - Geç başvuru ücreti ne kadar

KPSS geç başvuru tarihi yaklaşıyor - Geç başvuru ücreti ne kadar?

2019 KPSS’ye (Kamu Personeli Seçme Sınavı) başvurmak isteyen adaylar için yarın son şans. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), daha önce duyurduğu KPSS geç başvuru tarihiyle ilgili hatırlatmada bulundu. Peki, KPSS geç başvuru ücreti ne kadar, ödemeler hangi bankalara yapılabilecek?

27.05.2019Gündem
2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak İşte KPSS sınav ve başvuru tarihleri

2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte KPSS sınav ve başvuru tarihleri

Devlete bağlı kurum ve kuruluşlarda memur olarak çalışmak isteyen yüz binlerce kişi KPSS'ye girmek için gün sayıyor. Memur adaylarının heyecanla beklediği 2019 KPSS'nin başvuruları ise henüz başlamadı. Sınava hazırlıklarını sürdüren memur adayları bir yandan da sınavın ne zaman yapılacağını ve KPSS 2019 başvuru tarihlerini araştırmaya devam ediyor. Peki, 2019 KPSS ne zaman yapılacak? KPSS başvuruları ne zaman başlıyor?

11.02.2019Gündem
ÖABT soruları ne zaman yayımlanacak KPSS ÖABT sonrası ilk yorumlar

ÖABT soruları ne zaman yayımlanacak? KPSS ÖABT sonrası ilk yorumlar

Öğretmen adaylarının katılım sağladığı KPSS ÖABT sınavının tamamlanmasıyla birlikte söz konusu sınava katılım sağlayan yüz binlerce kişi, ÖSYM'nin soru ve cevapları ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. Öte yandan sınav sonrası katılan kişilerin yorumları da merak ediliyor. Peki, ÖABT soruları ne zaman yayımlanacak?

5.08.2018Gündem
KPSS Alan Bilgisi soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır

KPSS Alan Bilgisi soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2019-KPSS Alan Bilgisi oturumları tamamlandı. Üç oturumda gerçekleşen sınavın ardından, gözler soru ve cevap anahtarının yayımlanacağı tarihe çevrildi. Sınavda cevap verdikleri doğru ve yanlış sayısını görmek isteyen adaylar, konuyla ilgili araştırmalarına başladı. Peki, KPSS Alan bilgisi soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır?

21.07.2019Gündem
2019-KPSS ÖABT ne zaman yapılacak

2019-KPSS ÖABT ne zaman yapılacak?

2019-KPSS Alan Bilgisi oturumları 20-21 Temmuz tarihlerinde 56 bin adayın katılımıyla ÖSYM tarafından tamamlandı. Bu hafta gerçekleşen sınavların ardından, KPSS'nin bir sonraki oturumu olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) için heyecan başladı. Adaylar, sınav takvimine göre, KPSS ÖABT'ye temmuz ayının son haftasında katılacak. Peki, 2019-KPSS ÖABT ne zaman yapılacak?

21.07.2019Gündem
KPSS Alan Bilgisi sınav yerleri nasıl öğrenilir KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

KPSS Alan Bilgisi sınav yerleri nasıl öğrenilir? KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenecek olan 2019-KPSS Alan Bilgisi oturumları için geri sayım başladı. 20-21 Temmuz tarihlerinde üç oturum halinde düzenlenecek olan KPSS'de, sınav giriş belgeleri ile ilgili araştırmalar sınava saatler kala adaylar tarafından hız kazandı. Peki, KPSS Alan Bilgisi sınav yerleri nasıl öğrenilir? İşte, KPSS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı.

19.07.2019Gündem
Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adalet Bakanlığı bünyesinde 12 bin 713 personel alımında bazı branşlar için başvurular sona erdi. İnfaz koruma memuru, zabıt katibi, mübaşir ve icra katibi gibi alanlarda istihdamı yapılacak olan başvuruların ardından gözler sonuç tarihine çevrildi. Başvuruları geçerli olan adaylar, bakanlığın belirlediği tarihlerde sözlü sınavlara katılma hakkı elde edecekler. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

19.07.2019Gündem
KPSS alan bilgisi sınavları ne zaman

KPSS alan bilgisi sınavları ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (2019-KPSS) Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu ile eğitim bilimleri oturumları, 14 Temmuz Pazar günü tamamlandı. Gözler şimdi, KPSS alan bilgisi sınavının yapılacağı tarihlerde. Peki, KPSS alan bilgisi sınavları ne zaman?

16.07.2019Gündem
KPSS soru yorumları sosyal medyada Amerikan Armudu ve İspanyol Boğa Festivali sorusu ön plana çıktı

KPSS soru yorumları sosyal medyada! Amerikan Armudu ve İspanyol Boğa Festivali sorusu ön plana çıktı

14 Temmuz Pazar günü tamamlanan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri) sonrası sosyal medyada sınava dair paylaşımlar yapıldı. Sınavdan çıkan adaylar, sosyal medya üzerinden bilgi alışverişinde bulunarak düşüncelerini dile getirdi. Sosyal medyada yapılan KPSS yorumlarına Amerikan Armudu ve İspanyol Boğa Festivali sorusu damga vurdu. İşte, KPSS 2019 için yapılan yorumlar...

14.07.2019Gündem
KPSS soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak

KPSS soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen KPSS'nil ilk oturumu tamamlandı. Memur adaylarının katılımıyla gerçekleşen sınavda, adaylar kendilerine verilen 120 soruya cevap aradı. KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri) sınavının ardından soru ve cevap anahtarı gündeme geldi. Peki, KPSS soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? ÖSYM tarih verdi mi? İşte, o konuya ilişkin bilgiler.

14.07.2019Gündem
KPSS saat kaçta başlayacak KPSS kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek

KPSS saat kaçta başlayacak? KPSS kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince Kamu Personel Seçme Sınavı (2019-KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik sınavının Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları 14 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilecek. KPSS’ye kısa bir süre kala, sınavın oturumlarının saat kaçta başlayacağı ve kaç dakika süreceği merak konusu oldu. Peki, KPSS saat kaçta başlayacak? KPSS kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek?

13.07.2019Gündem
Lise KPSS sınavı ne zaman

Lise KPSS sınavı ne zaman?

Kamuya bağlı kurumlarda devlet memuru olarak istihdam edilme hayali kuran yüz binlerce ortaöğetim (lise) mezunu vatandaşın katılım sağlayacağı, KPSS Ortaöğretim sınavı için araştırmalar hız kazandı. Gözler şimdi ÖSYM'nin sınavı organize edeceği tarihte. Peki, Lise KPSS sınavı ne zaman?

12.07.2019Gündem
Binlerce aday pazar günü KPSSde ter dökecek

Binlerce aday pazar günü KPSS'de ter dökecek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının Genel Kültür ve Genel Yetenek oturumuna 644 bin 557 aday katılacak. Sınavda 81 bin 495 kişi görev alacak. Öğleden sonraki Eğitim Bilimleri oturumuna ise 376 bin 709 aday katılacak. Bu oturum için de 45 bin 219 kişi görev alacak. Adaylarımıza 100 dakika süre verilecek ve 80 soru yöneltilecek" dedi.

12.07.2019Eğitim
FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
KPSS-2019/1Tercih ücreti hangi bankalara yatırılacak

KPSS-2019/1Tercih ücreti hangi bankalara yatırılacak?

Kamuda memur olmak isteyen adayların katılım sağlayacağı KPSS'de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM, adayların haftalardır merakla beklediği KPSS/1 tercih klavuzunu paylaştı. Sınava girecek olanlar, tercih ücretini ÖSYM'nin belirttiği bankalara yatırarak sonraki sürece dahil olacaklar. Peki, KPSS-2019/1Tercih ücreti hangi bankalara yatırılacak? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

9.07.2019Gündem
Mübaşir alımı şartları nelerdir Mübaşir alımı başvurusu nasıl yapılır

Mübaşir alımı şartları nelerdir? Mübaşir alımı başvurusu nasıl yapılır?

Başvuru sürecinde son 1 haftaya girilen mübaşir alımı için şartlar araştırılmaya devam ediliyor. Türkiye genelinde bin 169 kişiyi istihdam edecek olan Adalet Bakanlığı, mübaşir alımı şartları ile detayları açıkladı. Peki, mübaşir alımı için şartlar nelerdir? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı mübaşir alımı başvuru süreci hakkında bazı bilgiler

9.07.2019Gündem
Lisans KPSSye kaç gün kaldı KPSS ne zaman yapılacak

Lisans KPSS'ye kaç gün kaldı? KPSS ne zaman yapılacak?

Kamu Personel Seçme Sınavı (2019- KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik sınavı giriş belgeleri erişime açıldı. Gözler şimdi KPSS sınav tarihlerinde. Temmuz ayı ile birlikte araştırmalarına hız veren vatandaşlar, 'KPSS ne zaman yapılacak?' ve 'Lisans KPSS'ye kaç gün kaldı?' gibi sorularına internette yanıt arıyor. Peki, KPSS ne zaman yapılacak? Lisans KPSS'ye kaç gün kaldı?

8.07.2019Gündem
ÖSYM KPSS sınav giriş yerlerini açıkladı KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

ÖSYM KPSS sınav giriş yerlerini açıkladı! KPSS sınav giriş belgesi sorgulama

14 Temmuz 2019 tarihinde kamuda personel olmak isteyen adayların katılım sağlayacağı, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınava giriş belgeleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıkladı. Adaylar, 2019 KPSS sınav yerlerini kurumun internet sitesi üzerinden görüntüleyebilecekler. Peki, KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte, 2019 KPSS sınav giriş belgesi sorgulama sayfası.

4.07.2019Eğitim
Ön lisans ve ortaöğretim KPSS sınavı ne zaman yapılacak

Ön lisans ve ortaöğretim KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) ön lisans ve ortaöğretim (lise) düzeyinde katılmak isteyen vatandaşlar, Ön lisans ve ortaöğretim KPSS sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Bilindiği üzere Ön lisans ve ortaöğretim KPSS sınavları 2 yıldan bir organize ediliyor. Peki, Ön lisans ve ortaöğretim KPSS sınavı ne zaman yapılacak?

3.07.2019Gündem
Adalet Bakanlığı bin 169 mübaşir istihdam edecek Mübaşir alımı başvuru şartları neler

Adalet Bakanlığı bin 169 mübaşir istihdam edecek! Mübaşir alımı başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere bin 169 mübaşir istihdam edecek. Söz konusu ilanın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, mübaşir alımı başvurularının ne zaman biteceği ve ilana başvuru şartları merak konusu oldu. Peki, bin 169 mübaşir alımı başvuruları ne zaman bitecek? Mübaşir alımı başvuru şartları neler?

3.07.2019Gündem
KPSS yerleri açıklandı mı Gözler sınav giriş belgesinde

KPSS yerleri açıklandı mı? Gözler sınav giriş belgesinde

Memur olmak isteyen binlerce aday KPSS hazırlıklarını sürdürüyor. Sınav için başvurular 15 Mayıs’ta tamamlanmıştı. Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için kısa bir süre kalması nedeniyle sınav giriş belgesine yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, KPSS sınav yerleri açıklandı mı, sınav giriş belgesi yayımlandı mı?

2.07.2019Gündem
Adalet Bakanlığı 3 bin 71 zabıt katibi istihdam edecek Zabıt katibi alımı başvuruları ne zaman bitecek

Adalet Bakanlığı 3 bin 71 zabıt katibi istihdam edecek! Zabıt katibi alımı başvuruları ne zaman bitecek?

Adalet Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 3 bin 71 zabıt katibi istihdam edecek. Söz konusu ilanın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından, zabıt katibi alımı başvurularının ne zaman biteceği ve ilana başvuru şartları merak konusu oldu. Peki, zabıt katibi alımı başvuruları ne zaman bitecek? Zabıt katibi alımı başvuru şartları neler?

2.07.2019Gündem
KPSS ne zaman yapılacak KPSS sınav giriş yerleri açıklandı mı

KPSS ne zaman yapılacak? KPSS sınav giriş yerleri açıklandı mı?

15 Mayıs tarihinde başvuruları tamamlanan KPSS'de heyecanlı bekleyiş devam ederken, sınav takvimi ve KPSS sınav giriş yerleri de gündeme gelmeye başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenecek olan ve kamuda memur olmak isteyen adayların katılım sağlayacağı sınava kısa zaman kaldı. Peki, KPSS ne zaman yapılacak? KPSS sınav giriş yerleri açıklandı mı? İşte, o konuya dair detaylar.

30.06.2019Gündem
Adalet Bakanlığı zabıt katibi ve mübaşir personel alımı başvurusu nasıl yapılır

Adalet Bakanlığı zabıt katibi ve mübaşir personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

Adalet Bakanlığı 4 bin 424 personel alımı ile bünyesine zabıt katibi ve mübaşir başta olmak üzere birçok personel dahil etmeye hazırlanıyor. KPSS'den 70 ve üzeri puan alan adayların başvuruda bulunabileceği Adalet Bakanlığı zabıt katibi ve mübaşir alımı başvurusu için bazı şartlar ise önem arz edecek. Peki, Adalet Bakanlığı zabıt katibi ve mübaşir personel alımı için şartlar neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

29.06.2019Gündem
2019 KPSS ne zaman, önlisans sınavı bu yıl yapılacak mı

2019 KPSS ne zaman, önlisans sınavı bu yıl yapılacak mı?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) için başvuruları 3-15 Mayıs arasında kabul etti. KPSS hazırlıklarını sürdüren memur adayları, bir yandan da oturumların tarihini araştırıyor. Önlisans mezunları ise bu yıl sınav olup olmadığını merak ediyor. 2019 KPSS ne zaman, önlisans sınavı bu yıl yapılacak mı?

19.06.2019Gündem
KPSS (genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri) ne zaman

KPSS (genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri) ne zaman?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS’nin (Kamu Personeli Seçme Sınavı) 2019 oturumları için geri sayım devam ediyor. Adaylar, KPSS’ye girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, sınav tarihine sayılı gün kala https://ais.osym.gov.tr internet adresinden görüntüleyebilecekler. Peki, KPSS bu yıl ne zaman yapılacak?

14.06.2019Gündem
2019 KPSS ne zaman yapılacak

2019 KPSS ne zaman yapılacak?

Kamuda personel olmak isteyenlerin gireceği KPSS'de geç başvuru işlemleri 28 Mayıs tarihinde tamamlandı. KPSS geç başvuru işlemi için bankalara para yatırma sürecinin bitmesi ile gözler sınav tarihine çevrildi. Peki, lisans mezunlarının katılım sağlayacağı 2019 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı ne zaman yapılacak? İşte, sınav tarihi...

28.05.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 sağlık personeli alacak | Branş dağılımı belli oldu

Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 sağlık personeli alacak | Branş dağılımı belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl içerisinde 29 bin 689 yeni sağlık çalışanının kamuda istidam sürecinin başlatıldığını söyledi. Erdoğan'ın, ilk etapta12 bin sağlık personeli alımı gerçekleştirileceğini duyurmasının ardından, Sağlık Bakanlığı, branş dağılımını açıkladı. Peki, Sağlık Bakanlığı 29 bin 689 sağlık personel alımı şartları neler? Başvuru tarihleri belli oldu mu? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

23.05.2019Gündem
KPSS geç başvurusu ne zaman yapılacak İşte, 2019 KPSS geç başvurusu ücreti

KPSS geç başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, 2019 KPSS geç başvurusu ücreti

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen KPSS’nin başvuru süreci tamamlandı. Belirlenen zaman dilimi içerisinde işlemlerini gerçekleştiremeyen memur adayları için 1 günlük geç başvuru tarihi belirlendi. Peki, KPSS geç başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, KPSS geç başvurusuyla ilgili detaylı bilgi

22.05.2019Gündem
KPSS geç başvuruları hangi tarihte yapılacak 2019 KPSS ne zaman

KPSS geç başvuruları hangi tarihte yapılacak? 2019 KPSS ne zaman?

Kamuda personel alımı için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan KPSS başvuruları ve ödeme işlemleri sona erdi. Başvurularını tamamlayamayan adaylar, 2019 KPSS sınavının geç başvuru tarihlerini merak edip internette sorgulamaya başladı. Peki, KPSS geç başvuları hangi tarihte yapılacak? 2019 KPSS ne zaman?

16.05.2019Gündem
KPSS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılıyor Geç başvuru ne zaman

KPSS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılıyor? Geç başvuru ne zaman?

Para yatırma işlemi ile birlikte KPSS başvuru aşamasını tamamlayacak olan adaylar, hangi bankalar aracılığıyla ödeme yapabileceklerini merak ediyor. Belirli bankalar ve ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden gerçekleşebilecek olan KPSS başvuruları, 15 Mayıs 23.59'da sona erecek. Adaylar, ödemeleri 16 Mayıs tarihine kadar gerçekleştirebilecek. İşte, KPSS başvuru ücretinin yatırılacağı bankalar ve geç başvuru günü hakkında detaylar

15.05.2019Gündem
KPSS başvuruları ne zaman bitecek KPSS başvurusu nasıl yapılır

KPSS başvuruları ne zaman bitecek? KPSS başvurusu nasıl yapılır?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından kamuya personel alımı için düzenlenen KPSS'de (KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT) başvuru işlemleri geçtiğimiz günlerde başlamıştı. Sınav için heyecanlı bekleyiş devam ederken, adaylar da KPSS başvurularını nasıl yapacaklarını ve başvurularda son tarihle ilgili araştırmalara başladı. Peki, KPSS başvuruları ne zaman bitecek Başvurular nasıl yapılır? İşte, konu ile ilgili detaylar.

11.05.2019Gündem
KPSS 2019 başvuruları için son gün ne zaman KPSS oturumları ne zaman

KPSS 2019 başvuruları için son gün ne zaman? KPSS oturumları ne zaman?

Kamu personeli olmak isteyenlerin girdiği KPSS’nin 2019 oturumları için başvurular devam ediyor. KPSS’ye, lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak, sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecek. Peki, KPSS başvuruları için son gün ne zaman?

8.05.2019Gündem
KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ‘Sıkça Sorulan Sorular’ Yayımlandı

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ‘Sıkça Sorulan Sorular’ Yayımlandı

2019 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A grubu ve öğretmenlik ‘Sıkça Sorulan Sorular’ yayımlandı. ÖSYM, KPSS’ye girecek adayları resmi sayfası üzerinden paylaştı. Paylaşılan dosyada '2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı başvuruları ne zaman başlıyor, 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı hangi oturumlarda yapılacaktır?' gibi soruların yanıtları yer alıyor.

3.05.2019Gündem
KPSS başvuru ücretleri ne kadar 2019 KPSS başvurusu nasıl yapılacak

KPSS başvuru ücretleri ne kadar? 2019 KPSS başvurusu nasıl yapılacak?

Kamuda memur alımı için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan KPSS'de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. KPSS'ye başvuracak adaylar, 2019 KPSS başvuru ücretlerini merak edip internette araştırmaya başladı. Peki, KPSS başvuru ücretleri ne kadar? 2019 KPSS başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında merak edilenler.

3.05.2019Gündem
2019 KPSS başvuruları ne zaman yapılacak İşte KPSS sınav takvimi

2019 KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? İşte KPSS sınav takvimi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, kamuda memur alımı için düzenlenecek olan Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek olan adaylar, sınavda kendilerine yöneltilen sorulara yanıt arayacak. Kamuda çalışmak isteyen binlerce kişi, 2019 KPSS sınav başvuru tarihlerini internetten araştırmaya başladı. Peki, 2019 KPSS başvuruları ne zaman yapılacak? KPSS ne zaman yapılacak? İşte, KPSS sınav takvimi ile ilgili bazı bilgiler.

2.05.2019Gündem
2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak

2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

Kamuda memur alımı için, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek olan Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) heyecanlı bekleyiş devam ediyor. KPSS'ye girecek lisans mezunu adaylar 2019 yılı KPSS sınav başvuru tarihlerini internetten araştırırıp sorguluyor. Peki, 2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte, KPSS sınav takvimi ile ilgili bilgiler.

30.04.2019Gündem
Ortaöğretim KPSS ne zaman yapılacak 2019da lise KPSS sınavı var mı

Ortaöğretim KPSS ne zaman yapılacak? 2019'da lise KPSS sınavı var mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) ortaöğretim düzeyi için araştırmalar hız kazandı. 4 yıl eğitim veren liselerden mezun olan vatandaşlara yönelik düzenlenecek sınav için tarih araştırmaları yoğunlaştı. Peki, Ortaöğretim KPSS ne zaman yapılacak? 2019'da lise KPSS sınavı var mı?

23.04.2019Gündem
Önlisans KPSS ne zaman yapılacak

Önlisans KPSS ne zaman yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) önlisans düzeyi için araştırmalar hız kazandı. Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren önlisans bölümlerinden mezun olan vatandaşlara yönelik düzenlenecek sınav için tarih araştırmaları yoğunlaştı. Peki, Önlisans KPSS ne zaman yapılacak? 2019'da KPSS önlisans sınavı var mı?

10.04.2019Gündem
Memur adayları bu sorunun yanıtını merak ediyor: KPSS başvuruları ne zaman başlayacak

Memur adayları bu sorunun yanıtını merak ediyor: 'KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?'

Kamuda memur olma hayali kuran yüz binlerce lisans mezunu vatandaşın gözü, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için yapacağı duyurularda. KPSS'nin 2019 oturumuna katılmayı planlayan lisans mezunları araştırmalarına hız verdi. Peki, 2019 KPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

5.04.2019Gündem
Diyanet İşleri Başkanlığı sözlü sınav sonuçları açıklandı Gözler tercih ve yerleştirme sürecinde

Diyanet İşleri Başkanlığı sözlü sınav sonuçları açıklandı! Gözler tercih ve yerleştirme sürecinde

Diyanet İşleri Başkanlığı, resmi internet sitesi üzerinden, 2019 Yılı 4-B Sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin-Kayyım (SÖZPER-2019-I) Sözlü Sınav Sonuçları ve Tercih Duyurusunu yayımladı. Sözlü sınava katılan adaylar, sonuçları Diyanet'in internet sitesi üzerinden öğrenebilecek. Peki, 2019 Diyanet tercih ve yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler...

1.04.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığına personel alınacak Başvuru şartları neler

Sahil Güvenlik Komutanlığına personel alınacak! Başvuru şartları neler?

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan ilana göre, Sahil Güvenlik Komutanlığına çeşitli branşlarda görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. Söz konusu ilana başvuru yapabilmek için belirlenen şartları taşımak gerekiyor. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları neler?

30.03.2019Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı yapacak - İşte başvuru şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı yapacak - İşte başvuru şartları

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Yapılan duyuruya göre , Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde lise mezunu 38 kişi istihdam edilecek. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları neler? İşte, ilanda yer alan detaylar

29.03.2019Gündem
Adli Tıp Kurumu 71 personel alımı başvurusu başladı Şartlar neler

Adli Tıp Kurumu 71 personel alımı başvurusu başladı! Şartlar neler?

Adi Tıp Kurumunun 71 personel alımı için merakla beklenen başvurular, 25 Mart itibariyle 5 Nisan tarihine kadar kurumun resmi internet sitesi üzerinden alınmaya başlandı. Talep edilen bilgilerin girilmesiyle birlikte başvuru işlemini internet üzerinden kolayca gerçekleştirebilecek olan vatandaşlar, şartları da araştırmaya başladı. Peki, Adli Tıp Kurumu 71 personel alımı için başvuru şartları neler olacak? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

26.03.2019Gündem