MENÜ

2 Rekat Namaz

2 Rekat Namaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 2 Rekat Namaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 152 2 Rekat Namaz haberi bulunmuştur.

2 Rekat Namaz Haberleri

O yanım keçe bu yanım keçe elime helal süt emmiş biri geçe

O yanım keçe bu yanım keçe elime helal süt emmiş biri geçe

Van Kalesi'nde halkın ‘‘Analı-Kız’’ adını verdiği Urartular'dan kalma kanalı, iyi bir evlilik yapmak isteyen genç kızların adak yeri oldu. Genç kızlar, kanalın içinden ‘‘O yanım keçe, bu yanım keçe, Allahım elime helal süt emmiş biri geçe’’ diye tekerleme söyleyerek kayıyorlar.

10.10.2003Gündem
Nabız cumada atıyor

Nabız cumada atıyor

Cuma Tahran’da tek bir camide kılınıyor. Üniversite camiinde. Yaklaşık on bin kişi... Cuma namazı filan değil, müthiş bir siyasal ritüel. Namazı aşan, Batı’ya küfür dolu, rejimin politikasını ajite eden, muhteşem bir siyasal gösteri. Camide cuma hutbesi yerine, siyasal söylem.

14.02.2006Dünya
Karaman ve Muşta yağmur duası

Karaman ve Muş'ta yağmur duası

Yağışın yetersiz olduğu Karaman ve Muş'ta, yağmur duasına çıkıldı.

28.04.2008Gündem
Kimse böyle sevilmedi

Kimse böyle sevilmedi

Müslümanlığı kabul edip, dinin hükümlerini ve Kuran-ı Kerim’i öğrenmek isteyen kabilelere mürşitler gönderiyordu.

16.09.2009Gündem
Hayatını kaybeden hacı adayı sayısı 13 oldu

Hayatını kaybeden hacı adayı sayısı 13 oldu

Dünyanın dörtbir yanından hac vazifelerini yerine getirebilmek için kutsal topraklara gelen milyonlarca hacı adayı umre ibadetlerini tamamlayarak manevi mekanları ziyaret ediyor.

14.10.2012Gündem
Mersin’de güneş tutulurken ’küsuf namazı’ kılındı

Mersin’de güneş tutulurken ’küsuf namazı’ kılındı

MERSİN Müftüsü Ali Melek, güneş tutulmasının izlendiği sıralarda ’küsuf namazı’ kıldırdı.

20.03.2015Gündem
Cuma mesajları burada İşte en güzel cuma mesajları

Cuma mesajları burada! İşte en güzel cuma mesajları

Cuma mesajlarını ve dualarını sizler için derledik. Müslümanlar için önemli günler arasında yer alan Cuma gününde kılınan namazların ve edilen duaların sevabı kat kat fazladır. Sevdiklerinize ve dostlarınıza gönderebileceğiniz Cuma mesajları haberimizde. Cuma mesajlarını haberimizden kopyalayarak herkese gönderebilirsiniz. İşte en güzel Cuma mesajları..

6.05.2016Gündem
Yeliz Yeşilmenden namaz fotoğrafı

Yeliz Yeşilmen'den namaz fotoğrafı

Yeliz Yeşilmen dün İstanbul'u vuran sağanak yağmurun ardından kızı Asya ile namaz kılarken çekilen fotoğrafını Instagram sayfasında paylaştı.

28.07.2017Magazin
2 rekat namaz nasıl kılınır Diyanetten namaz bilgisi

2 rekat namaz nasıl kılınır? Diyanet'ten namaz bilgisi

İbadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşların araştırdığı 2 rekat namaz nasıl kılınır sorusu, internet üzerinden araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, 2 rekat namaz nasıl kılınır ve nasıl niyet edilir? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre 2 rekat namazın kılınışı hakkında detaylı bilgiler

19.04.2019Gündem
İki rekat namaz nasıl kılınır Diyanet bilgisine göre adım adım iki rekat namazın kılınışı

İki rekat namaz nasıl kılınır? Diyanet bilgisine göre adım adım iki rekat namazın kılınışı

İslamın beş şartından biri olan namaz, sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere Müslümanlar tarafından yerine getirilen ibadettir. 2 rekat namaz nasıl kılınır sorusu ise internet üzerinden araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki, 2 rekat namaz nasıl kılınır ve nasıl niyet edilir? İşte, Diyanet'in bilgisine göre, iki rekat namazın kılınışı hakkında detaylı bilgiler...

31.05.2019Gündem
Ölüme gülmek...

Ölüme gülmek...

İnternette gezinen bir belge var, okumuşsunuzdur. "Böyle aptalca ölmek sadece Türkler'e hastır" diyen... Hayır, insanlarıma haksızlık ettirmem. Amerika'da her yıl verilen "Darwin Ödülleri" ne güne duruyor?

14.01.2003Gündem
İletişim dehası olduğu kesin

İletişim dehası olduğu kesin

Mustafa Sarıgül (47) CHP gençlik kolları günlerinden beri siyasetle içiçe. 18. Dönem İstanbul milletvekili. Beş yıldır da Şişli’nin belediye başkanı. Geçen pazar yapılan yerel seçimde rekor kırdı.

3.04.2004Kelebek
Avrupa Birliği düşüncesi Türk korkusundan doğmuştu

Avrupa Birliği düşüncesi Türk korkusundan doğmuştu

Bugün üyesi olmaya çalıştığımız Avrupa Birliği’nin temelini Türk korkusu oluşturmuş ve Türkler’i Avrupa’dan atmak için birlik fikri, asırlar önce ortaya atılmıştı. Bugünkü birliğin ilk fikir babası, Bohemya Kralı George Podiebrad idi ve Podiebrad, 1462’de Avrupa’da hem iç barışı sağlamak, hem de Türkler’i kovmak hayaliyle bir ‘Avrupa Birliği’ kurulmasını teklif etmişti. Günümüzde várolan Avrupa Birliği, temelini Kral Podiebrad’ın işte bu düşüncesinden alıyor.

12.10.2005Gündem
Adanada 1000 çiftçi yağmur duasına çıktı

Adana'da 1000 çiftçi yağmur duasına çıktı

ADANA'nın Ceyhan İlçesi'ne bağlı 13 köy ve 2 beldede yaşayan yaklaşık 1000 çiftçi, Kurtkulağı Beldesi'nde buğdayların yeşermesi için yağmur duası edip kurban kesti.

11.01.2007Gündem
Süleymaniye seferinde İstanbul namazı

Süleymaniye seferinde İstanbul namazı

Deve kesilmesiyle gündemden düşmeyen Atatürk Havalimanı apronu, bu kez de Süleymaniye’den İstanbul’a gelen Azmar Havayolları uçağının pilotunun namazına sahne oldu.

15.01.2007Gündem
Monopoly oyununa İslami versiyon: Cennet Bahçesi

Monopoly oyununa İslami versiyon: Cennet Bahçesi

Çocuklara yönelik İslami kurallar içeren yeni bir oyun seti hazırlandı. Sure okunan, namaz kılınan oyun, bitiminde, çocukları cennete götürüyor.

25.09.2007Gündem
Yuva çocuklarına şeker hazırlayın

Yuva çocuklarına şeker hazırlayın

Sosyal durumu ne olursa olsun tüm çocuklar için yeni giysilerle, ziyaret ederek eli öpülecek büyüklerden alınacak şeker, çikolata anlamına gelen bayram sevincini, bu yıl yuva çocukları da yaşayacak.

27.09.2008Ege

Yazar Sonuçları

Adnan Oktar ve 'kedicikler'in mektubu

ADNAN Hocacılar olarak bilinen grubun lideri Adnan Oktar’dan haberler var.

22.08.2018

Ek Taşıt Vergisi’nde son durum ne?

TAŞIT Vergileri konusunda, kafalar iyice karıştı...

29.08.2003

Gıda terörü

İSTANBUL'dan gıda uzmanı bir okurumuzun söylediklerini aynen aktarıyoruz:

26.01.2004

Toplumun yarası: Çile kadınları

BUGÜNKÜ yazımızın konusunu, çağımızda hálá ezilip horlanan, baskı ve şiddete maruz kalan, ıstırap ve çaresizlikler içinde toplumdan kendileri için yardım ve anlayış bekleyen çileli kadınlarımıza ayırmak istiyorum.

8.07.2004

Dinin anlaşılmasında Kuran ve sünnet

YÜCE Allah, ilk insanla birlikte, onlara ilahi mesajını iletmek üzere aralarından elçiler seçmiş, bu mümtaz şahsiyetler vasıtasıyla da evrensel hükümlerini bildirmiştir.

5.08.2004

Din eğitimi ihmale gelmez

DEĞERLİ okurlarım; bilindiği gibi genel olarak eğitim, ‘Yetişkin nesiller tarafından yetişmekte olan nesillere yapılan her çeşit etki’, ‘İnsanda istenilen yönde davranış geliştirme faaliyeti’ veya ‘İnsanlık idealine uygun insan yetiştirme faaliyeti’ olarak tarif edilmektedir.

7.07.2005

Atatürk’ün din anlayışı (1)

ATATÜRK-din ilişkisi ülkemizde sürekli tartışılagelmiş konulardan biridir. Belirtmek gerekir ki, Atatürk din bahsinde en fazla gadre ve haksızlığa uğramış bir şahsiyettir.

16.11.2006

Üç aylara girdik, hayırlı olsunp

ÜÇ aylara yeni girdik. Hepimize mübarek olsun. Üç aylar denilen zaman dilimi recep, şaban ve ramazan aylarını kapsar. Recep ve şaban ayları ramazanın habercisi olduğu için ayrı bir değere sahiptir. Bir anlamda hazırlık ayları sayılır.

3.07.2008