MENÜ

2 Rekat Namaz

2 Rekat Namaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 2 Rekat Namaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 152 2 Rekat Namaz haberi bulunmuştur.

2 Rekat Namaz Haberleri

Kutsal topraklarda kadının yolculuğu

Kutsal topraklarda kadının yolculuğu

Dünyadaki 2 milyar Müslüman ömürlerinde bir kez de olsa hac ibadetini yerine getirebilmek için uzun yıllar beklemek zorunda. Çünkü hac zamanı, yani Kurban Bayramı döneminde Mekke en fazla 4 milyon kişiyi ağırlayabiliyor. Seyahat dahil günlük yaşamda kadınlara önemli kısıtlamalar getiren Suudi Arabistan’ı hac zamanı ziyaret eden Türklerin yüzde 55’i kadın. Peki kadınlar kutsal yolculukta neler yaşıyor?

15.09.2013Kelebek
Zennenin galasında gelen cesur itiraf

Zenne'nin galasında gelen cesur itiraf

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda yarışan “Zenne” adlı filmin gala gösterimi yapıldı. Filmin oyuncularından Ünal Silver kızı ile ilgili cesur açıklamalarda bulundu.

14.10.2011Gündem
Yarın Kadir Gecesi

Yarın Kadir Gecesi

Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi, yarın kutlanacak.

25.08.2011Gündem
Diyanetten Yaşar Nuriye sert tepki

Diyanet'ten Yaşar Nuri'ye sert tepki

''İslamda teravih diye bir namaz yoktur.Peygamberimizin bizzat yasakladığı bir şeydir, peygamberimizden sonra bu namazı koydular'' diyen Yaşar Nuri Öztürk'e Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yanıt geldi. Diyanet, Yaşar Nuri Öztürk'ün adını anmadan teravih tartışmalarıyla ilgili 10 maddelik yazılı açıklama yaptı.

13.08.2011Gündem
Tıp bilgisi olmayana tedaviyi yasakladı

Tıp bilgisi olmayana tedaviyi yasakladı

Hz. Muhammed, tıp alanındaki görüş, tavsiye ve uygulamalarıyla genç İslam toplumuna önemli örnekler bıraktı. Tıp ve hekimlik bilgisine sahip olmayanların tedavi yapamayacaklarıyla ilgili hükmü bu örneklerin en önemlileri arasında.

10.08.2011Gündem
İlk at yarışını Hz. Ebubekir’in atı kazandı

İlk at yarışını Hz. Ebubekir’in atı kazandı

İslam öncesi Arap toplumunun en önemli eğlencelerinden biri at yarışlarıydı. Yarışların Müslümanlar arasında da bir geleneğe dönüşmesi için ise Hicret’in 6. yılına kadar beklemek gerekecekti.

7.08.2011Gündem
Osman Sınavdan Bosna Savaşı

Osman Sınav'dan Bosna Savaşı

“Deli Yürek” ve “Kurtlar Vadisi” gibi dizilerin yönetmenliğini yapan Osman Sınav, senaryosunu Saraybosna Üniversitesi Konservatuvar Bölümü öğretim üyesi Almir Basoviç'in kaleme aldığı Bosna savaşında (1992-1995) yaşanmış gerçek bir hikayeyi beyaz perdeye taşıyacak.

10.02.2011Gündem
Abdest alırken dolandırıldığını anladı

Abdest alırken dolandırıldığını anladı

SAMSUN'da 54 yaşındaki İzzet P., parktaki bir bankta otururken yanına gelip “Sana hayat kadını bulayım mı?” diyen kişinin, kendisini polis olarak tanıtan arkadaşı tarafından dolandırıldı.

8.10.2008Gündem
Yuva çocuklarına şeker hazırlayın

Yuva çocuklarına şeker hazırlayın

Sosyal durumu ne olursa olsun tüm çocuklar için yeni giysilerle, ziyaret ederek eli öpülecek büyüklerden alınacak şeker, çikolata anlamına gelen bayram sevincini, bu yıl yuva çocukları da yaşayacak.

27.09.2008Ege
Monopoly oyununa İslami versiyon: Cennet Bahçesi

Monopoly oyununa İslami versiyon: Cennet Bahçesi

Çocuklara yönelik İslami kurallar içeren yeni bir oyun seti hazırlandı. Sure okunan, namaz kılınan oyun, bitiminde, çocukları cennete götürüyor.

25.09.2007Gündem
Süleymaniye seferinde İstanbul namazı

Süleymaniye seferinde İstanbul namazı

Deve kesilmesiyle gündemden düşmeyen Atatürk Havalimanı apronu, bu kez de Süleymaniye’den İstanbul’a gelen Azmar Havayolları uçağının pilotunun namazına sahne oldu.

15.01.2007Gündem
Adanada 1000 çiftçi yağmur duasına çıktı

Adana'da 1000 çiftçi yağmur duasına çıktı

ADANA'nın Ceyhan İlçesi'ne bağlı 13 köy ve 2 beldede yaşayan yaklaşık 1000 çiftçi, Kurtkulağı Beldesi'nde buğdayların yeşermesi için yağmur duası edip kurban kesti.

11.01.2007Gündem

Avrupa Birliği düşüncesi Türk korkusundan doğmuştu

Bugün üyesi olmaya çalıştığımız Avrupa Birliği’nin temelini Türk korkusu oluşturmuş ve Türkler’i Avrupa’dan atmak için birlik fikri, asırlar önce ortaya atılmıştı. Bugünkü birliğin ilk fikir babası, Bohemya Kralı George Podiebrad idi ve Podiebrad, 1462’de Avrupa’da hem iç barışı sağlamak, hem de Türkler’i kovmak hayaliyle bir ‘Avrupa Birliği’ kurulmasını teklif etmişti. Günümüzde várolan Avrupa Birliği, temelini Kral Podiebrad’ın işte bu düşüncesinden alıyor.

12.10.2005Gündem
İletişim dehası olduğu kesin

İletişim dehası olduğu kesin

Mustafa Sarıgül (47) CHP gençlik kolları günlerinden beri siyasetle içiçe. 18. Dönem İstanbul milletvekili. Beş yıldır da Şişli’nin belediye başkanı. Geçen pazar yapılan yerel seçimde rekor kırdı.

3.04.2004Kelebek
Ölüme gülmek...

Ölüme gülmek...

İnternette gezinen bir belge var, okumuşsunuzdur. "Böyle aptalca ölmek sadece Türkler'e hastır" diyen... Hayır, insanlarıma haksızlık ettirmem. Amerika'da her yıl verilen "Darwin Ödülleri" ne güne duruyor?

14.01.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Türk imam Mescid-i Aksa’da 96 yıl sonra tespih namazı kıldırdı, işadamları saf tuttu

WITTOUR Yönetim Kurulu Başkanı, ilahiyat doktoru Erkan Aydın, bu yıl Miraç Kandili’ne denk gelen gece Kudüs turuna götürdüğü bir grupla Mescid-i Aksa’da yatsı namazının ardından “tespih namazı”na durdu.

6.08.2013

Uyanıklığın böylesi

Çarşamba günü ABD’de, Amerikalı bir kadınla evlenip kısa süre sonra boşanan ünlü bir iş adamımızı yazmıştım.

4.08.2012

Rekatatar

Roketatar’ı biliyorduk.

Rekatatar’ı ilk defa görüyoruz.

21.04.2011

Dilin afetleri (dilimizle düştüğümüz günahlar)-1

RAHMETLİ Şerife ninem Arapçayı anadili gibi iyi bilirdi. Çünkü hem babası, hem eşi, hem kayınpederi ve hem de oğlu müftüydü.

17.02.2011

Peygamberimize (s.a.v) neler sordular

PEYGAMBERİMİZE etrafında yer alan kutlu nesil sürekli kendisine merak ettiklerini sorar ve aldıkları cevaplara göre de kendilerine yön verirlerdi.

29.07.2010

Gök ehli gelecek elçiyi beklerken

PEYGAMBERİMİZE vahiy gelmeye başladıktan sonra sıkıntılar üst üste yığıldı. Vahiy yücelerden -Allah’tan- geliyor. Hz. Peygamber de bu emirleri hayatına uyguluyordu.

1.07.2010

Allah'a firar edin

PEYGAMBERİMİZ bir hadisinde şöyle buyurmuştur: Üç şey mutlaka Allah’a ulaşır.

30.10.2008

Üç aylara girdik, hayırlı olsunp

ÜÇ aylara yeni girdik. Hepimize mübarek olsun. Üç aylar denilen zaman dilimi recep, şaban ve ramazan aylarını kapsar. Recep ve şaban ayları ramazanın habercisi olduğu için ayrı bir değere sahiptir. Bir anlamda hazırlık ayları sayılır.

3.07.2008

Atatürk’ün din anlayışı (1)

ATATÜRK-din ilişkisi ülkemizde sürekli tartışılagelmiş konulardan biridir. Belirtmek gerekir ki, Atatürk din bahsinde en fazla gadre ve haksızlığa uğramış bir şahsiyettir.

16.11.2006

Din eğitimi ihmale gelmez

DEĞERLİ okurlarım; bilindiği gibi genel olarak eğitim, ‘Yetişkin nesiller tarafından yetişmekte olan nesillere yapılan her çeşit etki’, ‘İnsanda istenilen yönde davranış geliştirme faaliyeti’ veya ‘İnsanlık idealine uygun insan yetiştirme faaliyeti’ olarak tarif edilmektedir.

7.07.2005

Dinin anlaşılmasında Kuran ve sünnet

YÜCE Allah, ilk insanla birlikte, onlara ilahi mesajını iletmek üzere aralarından elçiler seçmiş, bu mümtaz şahsiyetler vasıtasıyla da evrensel hükümlerini bildirmiştir.

5.08.2004

Toplumun yarası: Çile kadınları

BUGÜNKÜ yazımızın konusunu, çağımızda hálá ezilip horlanan, baskı ve şiddete maruz kalan, ıstırap ve çaresizlikler içinde toplumdan kendileri için yardım ve anlayış bekleyen çileli kadınlarımıza ayırmak istiyorum.

8.07.2004

Gıda terörü

İSTANBUL'dan gıda uzmanı bir okurumuzun söylediklerini aynen aktarıyoruz:

26.01.2004

Ek Taşıt Vergisi’nde son durum ne?

TAŞIT Vergileri konusunda, kafalar iyice karıştı...

29.08.2003