MENÜ

17. Türk-Alman Ticaret Günleri

17. Türk-Alman Ticaret Günleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 17. Türk-Alman Ticaret Günleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 33 17. Türk-Alman Ticaret Günleri haberi bulunmuştur.

17. Türk-Alman Ticaret Günleri Haberleri

Türk-Alman ticaret günleri başlıyor

Türk-Alman ticaret günleri başlıyor

Alman - Türk iş dünyasını Bursa’da buluşturacak olan ve iki ülke arasında yeni işbirliği köprüleri kurulmasını sağlaması beklenen ‘17. Türk-Alman Ticaret Günleri’, 15 Nisan’da başlıyor.

11.04.2019Avrupa
Ekonomi Bakanı Zeybekci, Almanyada konuştu

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Almanya'da konuştu

Almanya'da Türk bakanların konuşacağı etkinliklerin iptal edilmesinin Ankara-Berlin ilişkilerinde yarattığı gerilimin ardından ilk kez bir Türk bakan bu ülkede konuşma yaptı. Köln'de AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Almanya'da bu dost vatanda, bu dost ülkede milyonlarca Türk vatandaşımız var. Burada AK Partimizin Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezinin yaptığı çalışmalardan birini yapıyoruz. Hakkımız olan bir faaliyeti yerine getiriyoruz" dedi. Söz konusu etkinlik daha önce iki kez iptal edilmişti.

6.03.2017Dünya
Almanya’da ilk yabancı Türkiye’de ilk Türk milletvekili

Almanya’da ilk yabancı Türkiye’de ilk Türk milletvekili!

SEVİM ÇELEBİ. Erzincan kökenli. Ankara’da dünyaya gelmiş...

26.03.2016Avrupa
WIN Eurasia Automation kapılarını açtı

WIN Eurasia Automation kapılarını açtı!

WIN Eurasia Automation fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde endüstriyel teknoloji tutkunlarından gördüğü yoğun ilgiyle kapılarını açtı. 17 Mart günü başlayan fuar, 4 gün boyunca, Otomasyon Eurasia (Otomasyon), Electrotech Eurasia (Elektrik ve Elektronik), Hydraulic & Pneumatic Eurasia (Hidrolik Pnömatik) ve Materials Handling Eurasia (Elleçleme, İç Lojistik) fuarları kapsamında geleceğin fabrikalarına yönelik doğru çözümlere ulaşmak isteyen ziyaretçileri ağırlıyor.

17.03.2016Ekonomi
Volga’da Türkler Tarkan’la coşuyor Kizhi’nin yapılarına hayran kalıyor

Volga’da Türkler Tarkan’la coşuyor Kizhi’nin yapılarına hayran kalıyor

Avrupa’nın en uzun nehri Volga, başkent Moskova dahil Rusya’nın 20 önemli şehrinden geçiyor. Güneşin batmak bilmediği yaz günlerinde kruvaziyerle Moskova’dan yola çıkıp St. Petersburg’a ulaştığınızda tüm ülkeyi görmüş gibi oluyorsunuz. Okurumuz Emin Özgönül, beyaz gecelerde 12 günlük tura çıktı, yedi limana uğradı, izlenimlerini yazdı.

12.08.2012Seyahat
Yayın dünyası Frankfurt’ta buluşuyor

Yayın dünyası Frankfurt’ta buluşuyor

Dünyanın en büyük kitap fuarı ve yayıncılık sektörünün en büyük uluslararası buluşma noktası niteliği taşıyan Uluslararası 63. Frankfurt Kitap Fuarı bu akşam düzenlenecek resmi bir törenle kapılarını açacak.

11.10.2011Gündem
Yayın dünyası Frankfurt’ta buluşuyor

Yayın dünyası Frankfurt’ta buluşuyor

Frankfurt Kitap Fuarı’ndaki Türkiye Ulusal Standı’nda, 200’e yakın kitabevine ait 3 bin’in üzerinde kitap sergilenecek.

10.10.2011Gündem
Bugün neler olacak

Bugün neler olacak

İşte Türkiye'de günün gündemi:

4.07.2008Gündem
Harekat bitti Ulusa Sesleniş değişti

Harekat bitti Ulusa Sesleniş değişti

Başbakan Erdoğan'ın 'Ulusa Sesleniş' konuşmasının tam metni bu sabah, Anadolu Ajansı tarafından haber merkezlerine bu akşam saatlerine kadar yayınlanmaması koşuluyla gönderildi. Ancak sınır ötesi harekatın sona ermesinin ardından bu metin geri çekildi.

29.02.2008Gündem
Yılbaşı şehirleri

Yılbaşı şehirleri

Dünyanın önde gelen kentleri aylardır heyecanla yılın son haftasını bekliyor. Meydanlar, sokaklar, mağazalar, evler süslendi, rengarenk ışıklandırıldı. Önce noel, ardından yeni yıl kutlanacak. Milyonlarca kişi, noel tatilinden istifade edip, bu coşkuyu farklı bir ülkede yaşamak arzusuyla yolculuğa çıktı. Televizyonlar 31 Aralık gecesi yine yeni yıl kutlamalarını Sydney’den başlayıp, New York’a kadar adım adım takip edecek. 2008’i ekran başında karşılamak yerine yola düşmek, farklı bir kentte eğlenceye katılmak istiyorsanız çantanızı hazırlayın. İşte size altı kentten yeni yıl kutlaması izlenimleri.

23.12.2007Seyahat
Mezenin en iyi 10 adresi

Mezenin en iyi 10 adresi

Yemek masalarımızın vazgeçilmezi meze. Bazen sohbetin koyulaştığı, kederlerin ortaya döküldüğü gecelere, bazen keyfin, eğlencenin, kutlamaların coştuğu neşeli akşamlara eşlik eder mezeler. İçki sofralarının ayrılmaz parçasıdır ama en iyi rakıyla gider. Ermeni, Rum ve Türk mutfaklarından etkilenerek zenginleşmiş, çeşitlenmiştir.

31.03.2005Kelebek
Borsa yatırımcısını üzdü

Borsa yatırımcısını üzdü

Hisse senetleri geçen hafta ortalama yüzde 17.55 değer yitirdi. Dolar yüzde 5.43, mark da yüzde 7.80 artış gösterdi. 24 ayar külçe altının garan satış fiyatı ise yüzde 10.36 yükseldi.

15.09.2001Ekonomi

Yazar Sonuçları

En büyük bayramımız ‘KUTLU OLSUN’

GAZİ Mustafa Kemal Atatürk, özgür ve bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti kurmuştur. İlke ve inkılapları laik Cumhuriyet ve demokrasinin temelini oluşturmuştur.

27.10.2016

Devletin itibarı iade edilmelidir

BERLİN'deki olay öyle kapatılacak ve unutulacak bir şey değildir.

30.05.2006

Fransa-Türkiye ilişkilerinde yeni dönem

GEÇEN perşembe gecesi Fransız Sarayı’ndayız.

Bina, Türk Fransız Ticaret Derneği’nin düzenlediği ‘Yeni Beaujolais’ resepsiyonu nedeniyle ışıl ışıl.

22.11.2004

Orbis 2020’ye kadar uçacak

Dünyanın tek uçan göz hastanesi Orbis, DC10 uçağı ile 2020 yılına kadar görev yapacak. Böylece 2020'de dünyada hizmetteki tek DC10, Orbis'in uçağı olacak. Artık havayollarından da emekli olmaya başlayan üç motorlu DC10, yerini daha yeni nesil, geniş gövdeli ve uzun menzilli bir yolcu uçağına bırakacak.

15.11.2003