MENÜ

14 Aralık Operasyonu

14 Aralık Operasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika 14 Aralık Operasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 14 Aralık Operasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 622 14 Aralık Operasyonu haberi bulunmuştur.

14 Aralık Operasyonu Haberleri

Gülen’den mektupla ’koca’ istemişler

Gülen’den mektupla ’koca’ istemişler

Erzurum’da FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklu yargılanan esnaf Nurullah D. hakkında hazırlanan iddianamede, kız kardeşlerinin yazdığı mektubun içeriği de yer aldı. Mektupta kız kardeşlerin örgüt elebaşı Fethullah Gülen’den evlenmek için koca istedikleri ortaya çıktı. Bir başka mektupta ise "Allah yolunda ölmek için intihar komandolarınız varsa ne olur beni oraya kaydedin, bu uğurda ölmek istiyorum" yazılı.

20.05.2017Gündem
14 Aralık operasyonu davasında tahliye bilmecesi

14 Aralık operasyonu davasında tahliye bilmecesi

İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi, kamuoyunda 14 Aralık soruşturması olarak bilinen davada tutuklu bulunan 75 polis ve Samanyolu TV yöneticisi Hidayet Karaca hakkında tahliye kararı verdi.

25.04.2015Gündem
CHPden cemaat adımı

CHP'den cemaat adımı

Balyoz ve Ergenekon davaları sürecinde, Silivri'de tutuklu bulunan pek çok ismi ziyaret eden CHP, yine Silivri'ye gidiyor.

6.02.2015Gündem
Volkan Bozkır: Gülen operayonlarının AB sürecine maliyeti sıfır

Volkan Bozkır: Gülen operayonlarının AB sürecine maliyeti sıfır

AB Bakanı Volkan Bozkır, geçtiğimiz Aralık Avrupa Birliği’nin sert biçimde eleştirdiği Gülen Cemaati’ne mensup gazetecilere yönelik operasyonların Türkiye’nin AB ile ilişkilerine “sıfır” maliyeti olduğunu söyledi. Bozkır, AB’nin Türkiye ile müzakerelerde başta 17’nci Fasıl yeni fasıl açmamasıyla bu operasyonlar arasında da bir ilişki olmadığını dile getirdi.

6.02.2015Dünya
Gazeteciliği kullanıyorlar

Gazeteciliği kullanıyorlar

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, 14 Aralık Operasyonu’yla ilgili değerlendirmeler yaparak, “İnlerine girilince, kirli işleri ortaya dökülünce ortalığa feryat ediyorlar. Bir grup eli kalem tutan, gazete ilanı vermiş, gazeteciler tutuklanmış diye. Şu anda cezaevlerimizde 7 tane mahkûm gazeteci var. Bir grubu terör örgütleriyle ilişkili, bir grubu öldürme suçuyla, polis bekçi öldüren var, evlerinde silah bulunanlar var. Bunlar gazeteciliği sadece kendileri için bir zırh olarak kullanmışlar” dedi.

26.12.2014Gündem
Davutoğlu: 5 Ocakta öyle bir toplantı yok

Davutoğlu: 5 Ocak'ta öyle bir toplantı yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 5 Ocak'ta kabineye başkanlık yapacağı yönündeki iddialarla ilgili olarak "5 Ocak'ta öyle bir toplantı yok" dedi. Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan ve itiraz sonucu serbest kalan Konya'daki 16 yaşındaki liseli M.E.A. ile de konuşmak istediğini Davutoğlu, ''Bir amcası olarak çağrım olabilir. Şunu sorarım: Evladım sen niye hakaret ettin, Cumhurbaşkanımızla ne meselen var'' ifadelerini kullandı.

26.12.2014Gündem
Serbest kalmasına savcıdan itiraz

Serbest kalmasına savcıdan itiraz

İSTANBUL Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen ve kamuoyunda 14 Aralık operasyonu olarak bilinen operasyon kapsamında gözaltına alınan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin serbest bırakılmasına savcıdan itiraz geldi.

25.12.2014Gündem
Hidayet Karacanın tutukluluğuna itiraz reddedildi

Hidayet Karaca'nın tutukluluğuna itiraz reddedildi

İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, 14 Aralık Operasyonu'nda tutuklanan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın tutukluluk kararına yaptığı itirazı reddetti.

25.12.2014Gündem
Ekrem Dumanlının serbest bırakılmasına itiraz

Ekrem Dumanlı'nın serbest bırakılmasına itiraz

14 Aralık Operasyonu soruşturmasını yürüren savcı Hasan Yılmaz, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin mahkemeden serbest bırakılmasına itiraz etti. Savcı Yılmaz, adli kontrol tedbirlerinin yetersiz kalacağını belirterek, Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu 8 kişinin tutuklanmasını istedi. Yılmaz'ın itirazını İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimi Hulusi Pur karara bağlayacak.

25.12.2014Gündem
Etkimiz olsa 14 Aralık’ı ‘Christmas’ta yapardık

Etkimiz olsa 14 Aralık’ı ‘Christmas’ta yapardık

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, 14 Aralık Operasyonu’na AB’den gelen tepkileri eleştirerek “Türkiye ile AB arasında amir-memur ya da öğretmen-öğrenci ilişkisi yoktur. ‘Ben bir kağıt hazırlıyorum, bunu size gönderiyorum, bunu uygulayın’ şeklinde bir ilişki söz konusu olamaz. Öncelikle birbirimize saygı duyacağız” dedi.

23.12.2014Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Tuska tebrik

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tusk'a tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk'u göreve başlamasından dolayı tebrik etti. İkilinin telefon görüşmesinde Tusk ise 14 Aralık operasyonu kapsamındaki gözaltılarla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

23.12.2014Dünya
14 Aralık için tanık ifadesi

14 Aralık için tanık ifadesi

HÜRRİYET Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 14 Aralık Operasyonu soruşturması kapsamında tanık olarak ifade verdi.

22.12.2014Gündem
Hidayet Karaca tutuklama kararına itiraz etti

Hidayet Karaca tutuklama kararına itiraz etti

14 Aralık Operasyonu kapsamında "Terör örgütü yöneticiliği" gerekçesiyle tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne konulan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca tutuklama kararına itiraz etti.

22.12.2014Gündem
Davutoğlu Ankara İl Kongresinde konuştu

Davutoğlu Ankara İl Kongresinde konuştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Ankara İl Kongresi’ne katıldı.

21.12.2014Gündem
Erdoğandan 14 Aralık operasyonu yorumu

Erdoğan'dan 14 Aralık operasyonu yorumu

Cumhrubaşkanı Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK) toplantısında 14 Aralık operasyonuyla ilgili açıklama yaptı.Erdoğan, eleştiriler için ''Neymiş? Gözaltına alınan gazeteciymiş.Gazeteci suç işlemez mi?'' yorumunda bulundu. 2002 yılından bugünlerekolay gelmediklerini vurgulayan Erdoğan, ''Suikast girişimleri oldu,arkadaşlarım tehdit edildi'' dedi.

20.12.2014Haber
Başbakan Davutoğlu: Daha Şişliyi idare edemiyorsunuz

Başbakan Davutoğlu: Daha Şişli'yi idare edemiyorsunuz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Rize İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu ''Daha siz Şişli’yi bile idare edemiyorsunuz Türkiye’yi nasıl idare edeceksiniz'' sözleriyle eleştirdi. Davutoğlu, konuşmasını ''Buraya kadar gelmişken Sayın Cumhurbaşkanımızın ecdadına dua etmek için Güneysu’ya gideceğim. Cumhurbaşkanımız ne kadar Konyalı ise o kadar Konyalıyım. Cumhurbaşkanımız ne kadar Rizeli ise ben de o kadar Rizeliyim'' diyerek bitirdi.

20.12.2014Gündem
Ekrem Dumanlıya miting gibi karşılama

Ekrem Dumanlı'ya miting gibi karşılama

14 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan günlerce sonra serbest kalan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Zaman gazetesine gelişinde mesai arkadaşları tarafından coşkuyla ve karanfillerle karşılandı.

20.12.2014Gündem
Erdoğandan 14 Aralık operasyonu yorumu

Erdoğan'dan 14 Aralık operasyonu yorumu

Cumhrubaşkanı Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) toplantısında 14 Aralık operasyonuyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, eleştiriler için ''Neymiş? Gözaltına alınan gazeteciymiş. Gazeteci suç işlemez mi?'' yorumunda bulundu. 2002 yılından bugünlere kolay gelmediklerini vurgulayan Erdoğan, ''Suikast girişimleri oldu, arkadaşlarım tehdit edildi'' dedi.

20.12.2014Gündem
Önce senaryo yazıp düğmeye basmışlar

Önce senaryo yazıp düğmeye basmışlar

AK Parti’nin önceki gün yapılan MYK toplantısında 14 Aralık Operasyonu konuşuldu.

20.12.2014Gündem
Örgütten 4 tutuklama

Örgütten 4 tutuklama

14 Aralık Operasyonu kapsamında 1’inci Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ‘örgüt yöneticisi’ suçlamasıyla, emniyet müdürleri Tufan Ergüder, Ertan Erçıktı ve emniyet amiri Mustafa Kılıçaslan da örgüte üye oldukları iddiasıyla tutuklandı. Kararda Fethullah Gülen için ‘şüpheli’ denilirken, 7 kişiyle birlikte, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı da yurtdışına çıkış yasağıyla serbest kaldı.

20.12.2014Gündem
Fethullah Gülene yakalama kararı

Fethullah Gülen'e yakalama kararı

14 Aralık Operasyonu’nda dün 12 kişiden 4’ü tutuklanırken kararda Fethullah Gülen için ‘Şüpheli’ denildi, ardından hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

20.12.2014Gündem
New York Timestan çok sert makale

New York Times'tan çok sert makale

Amerikan New York Times gazetesi, bugünkü editoryal yazısında Türkiye'deki 14 Aralık operasyonu ve son dönemde yaşananlara ilişkin eleştirel bir yazı yayımladı.

19.12.2014Dünya
Hidayet Karaca ve üç isim Silivri Cezaevinde

Hidayet Karaca ve üç isim Silivri Cezaevi'nde

14 Aralık Operasyonu'nda haklarında tutuklama kararı verilen Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski emniyet müdürleri Tufan Ergüder ve Ertan Erçıktı ile emniyet amiri Mustafa Kılıçaslan, kararın ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'ndan iki ayrı polis midibüsüyle Silivri'ye doğru yola çıkarıldı.

19.12.2014Gündem
TRT Haber, Gülen haberini kaldırdı

TRT Haber, Gülen haberini kaldırdı

14 Aralık operasyonu kararlarının ardından TRT Haber'den bomba bir iddia geldi. TRT Haber'e göre mahkeme kararları dışında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'e de yakalama kararı çıkarıldı. Bu haberi manşet yapan TRT Haber bir süre sonra haberi kaldırdı, ardından Hürriyet'e açıklama yaptı.

19.12.2014Gündem
İşte tutuklama kararının gerekçesi

İşte tutuklama kararının gerekçesi

14 Aralık operasyonu kapsamında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı serbest bırakılırken, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca dahil 4 kişi ise tutuklandı.

19.12.2014Gündem
TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı

TRT: Fethullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkartıldı

14 Aralık operasyonu kararlarının ardından TRT Haber'den bomba bir iddia geldi. TRT Haber'e göre mahkeme kararları dışında Gülen cemaati lideri Fethullah Gülen'e de yakalama kararı çıkarıldı.

19.12.2014Gündem
Hidayet Karaca tutuklandı

Hidayet Karaca tutuklandı

14 Aralık operasyonu kapsamında Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı serbest bırakılırken, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca dahil 4 kişi ise tutuklandı.

19.12.2014Gündem
Atalaydan önemli açıklamalar

Atalay'dan önemli açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

19.12.2014Gündem

14 Aralık soruşturmasında karar açıklandı

14 Aralık operasyonunda gözaltına alınan Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Televizyonu Yayın Grup Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında karar açıklandı.

19.12.2014Gündem
Ekrem Dumanlının bebeği oldu

Ekrem Dumanlı'nın bebeği oldu

Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın bu sabah bir kızı oldu.

19.12.2014Gündem
İfade veren Nuh Gönültaş serbest

İfade veren Nuh Gönültaş serbest

14 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınacaklar listesinde adı bulunan Bugün Gazetesi Yazarı Nuh Gönültaş, yurtdışından döndü, ifade evrdi, serbest kaldı.

19.12.2014Gündem
İfade veren Nuh Gönültaş serbest

İfade veren Nuh Gönültaş serbest

14Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınacaklar listesinde adıbulunan Bugün Gazetesi Yazarı Nuh Gönültaş, yurtdışından döndü, ifadeevrdi, serbest kaldı.

19.12.2014Haber
Arınçtan 14 Aralık yorumu: Tutuksuz yargılanmaları gerektiğini düşünüyorum

Arınç'tan 14 Aralık yorumu: Tutuksuz yargılanmaları gerektiğini düşünüyorum

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 14 Aralık operasyonuyla ilgili 'Tutuksuz yargılanmalarının doğru olduğunu düşünüyorum' dedi. Bu arada Demirtaş'ın dün attığı 'beni çok sert eleştirenler dahil hepinizi seviyorum, şapşikler' tweet'ine de gönderme yapan Arınç; Demirtaş'ın 'Meclis'te odamda ve evimde dinleme cihazları var. Yerlerini bildiğim halde çıkarttırmıyorum' sözlerinin hatırlatılması üzerine 'Gayri ciddi bir iş. 'Ben yerlerini biliyorum ama ellemiyorum.' Kongrede söylenecek bir söz değil. Eğer bundan bir endişesi varsa bununla ilgili suç duyurusunda bulunması veya eliyle çıkarması gerekir. O kadar gayri ciddi ki kendisini takip edenlere şapşikler demesi gibi' dedi.

19.12.2014Gündem
Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca 7 saat ifade verdi

Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca 7 saat ifade verdi

14 Aralık Operasyonu'nda gözaltına alınan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve Ekrem Dumanlı'nın ifade verme işlemi tamamlandı. Dumanlı ve Karaca tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Dumanlı'nın "silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçlamasıyla mahkemeye sevkedildiği öğrenildi.

18.12.2014Gündem
Sorgu hakiminden 14 Aralık kararları

Sorgu hakiminden 14 Aralık kararları

Sorguya her şüpheli için 3 avukatın girmesine karar veren hakim, sorgu işleminin sesli ve görüntülü kayıt altına alınmasına hükmetti. Hakim, şüpheli, avukatlar ve mahkeme görevlileri dahil olmak üzere hiçkimsenin cep telefonu, tablet gibi iletişim araçlarıyla sorgu salonuna alınmamasına hükmetti.

18.12.2014Gündem
Adliye koridorlarında gerginlik

Adliye koridorlarında gerginlik

"14 Aralık" operasyonu kapsamında 16 kişi adliyede. Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni  Ekrem Dumanlı, haklarında  "tutuklama " istenen şüpheliler arasında mahkeme salonuna giren ilk isim oldu. Hakimin, salona tek avukatın girişine izin vermesi nedeniyle koridorlarda gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlik, koridorlarda bulunanlar tarafından görüntülendi.

18.12.2014Haber
Ayaklı billboard

Ayaklı billboard

CHP, 17 Aralık’ın yıldönümünde suçlanan 4 eski bakanın maskeli fotoğrafını asmak için kiralayacak billboard bulamadı. Bazı CHP’liler dün Ankara’da, ellerinde ayakkabı kutuları, üzerlerinde afişlerle “Ayaklı billboard” olarak dolaştılar.

17.12.2014Gündem
AP’de Türkiye’yi eleştiren eleştirene

AP’de Türkiye’yi eleştiren eleştirene

Avrupa Parlamentosu’nda bir dönem lehine pankartlar açılan Türkiye, 14 Aralık operasyonu nedeniyle düzenlenen ve “gazetecilere sistematik baskı” boyutunu da içeren oturumda, siyasi eğilim farkı gözetmeksizin, üyeliğe karşı çıkanlar kadar destek olan parlamenterlerce de eleştirildi.

17.12.2014Dünya
Turanlı: Gözaltı süresi cezalandırmaya dönüştü

Turanlı: Gözaltı süresi cezalandırmaya dönüştü

İSTANBUL merkezli 13 ilde düzenlenen 14 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın avukatı Fikret Turan sürece ilişkin yaptığı açıklamada, müvekkilinin 4 gündür hiçbir işlem yapılmaksızın keyfi olarak bekletildiğini söyledi. Turan "Şu aşama böyle boş bir soruşturma ile 4 gün boyunca bekleten irade Hidayet bey hakkında tutuklama kararı verirse buna şaşırmıyoruz biz." dedi.

17.12.2014Gündem
Wall Street Journal: Erdoğan bu konuda son derece ciddi

Wall Street Journal: Erdoğan bu konuda son derece ciddi

ABD'nin Wall Street Journal gazetesinin bugünkü iki başyazısından biri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, diğeri ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ayırdı. Erdoğan ile ilgili yazıda 14 Aralık operasyonu ele alınırken, Cumhurbaşkanı'nın "Türkiye'nin düşmanları tarafından kurulan tuzakları bozuyoruz" sözleri hatırlatıldı ve şöyle denildi: Bu sözler kulağa paranoyakça gelebilir. Ancak Türkiye'nin Cumhurbaşkanı bu konuda son derece ciddi.

17.12.2014Dünya

Yazar Sonuçları

RTÜK’te AKP saltanatı bitti

KOALİSYON ve erken seçim tartışmaları şöyle dursun...

14.06.2015

Türkiye 2014: Ortadoğu’da yalnız, Batı’da şaşkın...

Şunun şurasında daha iki hafta bile olmadı; “’Yeni Türkiye’ ya da ‘Ortadoğu’nun yalnız Sünni’si’” başlıklı yazımda, Katar’ın Mısır ile yakınlaşmaya itilmiş olmasından ve bunun sonucunda artık “Türkiye-Katar ekseni”nden söz edilemeyeceğinin altını çizmiştim.

24.12.2014

Siyasi paranoya ve ekonomi balonu...

Ne ülke içinde ne de ülke dışında, Türkiye'de "bağımsız yargı" olduğuna dair aklı başında hiç kimseyi ikna etmenin mümkün olmadığı bir algı, son bir hafta boyunca yaratılmış oldu.

20.12.2014

Öbür konu...

Kaç gündür 14 Aralık Operasyonu’na daldık, Çözüm Süreci’ni unuttuk.

18.12.2014

Rusya’nın peşinde, “çöküş” yönünde...

Şu aşağıdaki satırları önce bir okuyun. Yazarı AİHM’in bir önceki dönem yargıçı, saygın bir hukuk adamı. O nedenle her bir sözcüğü önem taşıyan satırlar bunlar:

17.12.2014

2015’te ağır fatura

HERKES şikâyetçi, daha çok Tunus, Fas, Cezayir, Mısır, Irak, İsrail tepkili Türkiye’ye, “Bizim içişlerimize karışıyor” gerekçesiyle.

17.12.2014