MENÜ

1 Ocak

1 Ocak ile ilgili tüm haberleri, son dakika 1 Ocak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 1 Ocak haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 71.192 1 Ocak haberi bulunmuştur.

1 Ocak Haberleri

Fenerbahçede kongre zamanı

Fenerbahçe'de kongre zamanı

Fenerbahçe Kulübünde, mevcut tüzüğün bazı maddelerinde değişikliğe ilişkin olağanüstü genel kurul ile olağan mali genel kurul toplantıları yarın yapılacak.

15.06.2019Futbol
Ne zaman emekli olacağım Emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Ne zaman emekli olacağım? Emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Özel sektör ve kamuda çalışıp emeklilik için gün sayan vatandaşlar, emeklilik yaşı hesaplama işlemleri ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Vatandaşlar, E-Devlet sistemi üzerinden, hangi yaşta ve hangi tarihte emekli olabileceklerini öğrenebiliyorlar. Emeklilik durumu SGK’lı (4-a), Bağ Kur’lu (4-b) ya da devlet memuru (4-c) olma durumlarına göre farklılık oluşturabiliyor. Peki, emeklilik yaşı nasıl hesaplanır? İşte, emeklilik yaşı hesaplama ekranı.

12.06.2019Gündem
Katil ısrar etti indirimi ‘kaptı’

Katil ısrar etti indirimi ‘kaptı’

Eşini öldürdüğü için müebbet hapis alan koca, eşinin kendisini aldattığını söyledi. Yargıtay kararı bozarak öldürülen kadının telefon dökümüne bakılmasını istedi. Aldatıldığına dair bilgi tespit edilememesine rağmen katil eşin “ısrarlı ve istikrarlı savunması” indirimi ‘kapması’ için yeterli oldu.

12.06.2019Gündem
Çingene kızı 9 günde 22 bin ziyaretçiyi ağırladı

Çingene kızı 9 günde 22 bin ziyaretçiyi ağırladı

Gaziantep'te bulunan Zeugma Mozaik Müzesi'ni 9 günlük bayram talili sürecinde 22 bin 788 kişi ziyaret etti.

12.06.2019Seyahat
Ne zaman emekli olurum 2019 emeklilik yaşı hesaplama işlemleri

Ne zaman emekli olurum? 2019 emeklilik yaşı hesaplama işlemleri

Aktif çalışma hayatı içinde yer alan milyonlarca çalışan, emekli olacakları tarihi dört gözle beklerken, bir yandan da emekli olabilmek için kanunen gerekli şartların neler olduğunu da sorguluyor. Peki, emekli olmak için gerekli şartlar neler?

10.06.2019Gündem
Antalyada tüm zamanların rekoru kırıldı

Antalya'da tüm zamanların rekoru kırıldı!

ANTALYA'ya 8 Haziran Cumartesi, hava yoluyla 85 bin 205 turist geldi. Bu rakamla kentte tüm zamanların gün rekoru kırıldı. Öte yandan bayram tatilinin sona ermesine rağmen Kuzey Ege sahillerinde de yoğunluğun devam ettiği öğrenildi.

9.06.2019Gündem
Almanya’da nitelikli iş gücü göçü yasası 2020’de yürürlükte

Almanya’da nitelikli iş gücü göçü yasası 2020’de yürürlükte

Federal Meclis'te görüşülen ve nitelikli iş gücü göçünü kolaylaştıran yasa tasarısı kabul edildi. 1 Ocak 2020’de yürürlüğe girecek olan yasaya göre, artık AB üyesi olmayan ülke vatandaşları da iş aramak için Almanya’ya gelebilecek.

7.06.2019Avrupa
İstiklal Sergisi’ne rekor ziyaretçi

İstiklal Sergisi’ne rekor ziyaretçi

Eminönü'nde bulunan Türkiye İş Bankası Müzesi’ndeki İstiklal Sergisi’nin günlük ziyaretçi sayısı bayramda 10 bini aştı.

7.06.2019Kitap Sanat
Çalışanları ilgilendiriyor İşçiye erken ödeme kararı

Çalışanları ilgilendiriyor! İşçiye erken ödeme kararı

Bir işveren, işten çıkan işçisinin borcunu ödemek için telefonunu sattığını arabuluculuk görüşmelerinde öğrenmesi üzerine, 3 ay sonra verilmesi kararlaştırılan alacağını bir gün sonra ödedi.

7.06.2019Ekonomi
Son 5 yılda ilk kez Süper Ligdeki gençler...

Son 5 yılda ilk kez! Süper Lig'deki gençler...

Spor Toto Süper Lig'de 2018-2019 sezonunda genç futbolculara fazla forma şansı verilmedi.

6.06.2019Futbol
Elektronik tebligatla 70 milyon lira cepte kaldı

Elektronik tebligatla 70 milyon lira cepte kaldı

Adalet Bakanlığının çalışmalarıyla yeni yılla birlikte uygulanmaya başlanan elektronik tebligatla yaklaşık 70 milyon lira tasarruf sağlandı.

6.06.2019Ekonomi
Bakan Kurum açıkladı: Sayı 18 bin 750ye ulaştı

Bakan Kurum açıkladı: Sayı 18 bin 750'ye ulaştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Ülke çapında Sıfır Atık Projesi’nin başladığı tarihten bugüne kadar geçen süreçte sıfır atık uygulamasına geçen kurum sayısı 18 bin 750'ye ulaştı. Çevre konusunda duyarlılık oluşturacağına inandığımız en büyük projemiz Sıfır Atık Projesi'dir. Projeyi yarınlara temiz bir dünya bırakmak, kaynakları daha verimli kullanarak israfı önlemek, atık miktarını azaltmak ve mevcut atıkları dönüştürmek amacıyla yürütüyoruz. Bakanlığımızdaki 23 aylık uygula sonucunda 269 ton değerlendirilebilir atık toplanarak ekonomiye kazandırıldı" açıklamasında bulundu.

5.06.2019Ekonomi
THY bu ay pilot yetiştirme ilanına çıkacak

THY bu ay pilot yetiştirme ilanına çıkacak

Türk Hava Yolları (THY) kendi pilotunu yetiştirmek adına en az önlisans mezunlarının başvurabileceği ikinci pilot aday adayı ilanını bu ay yayınlamayı planlıyor.

2.06.2019Ekonomi
Bodruma gitti, telefonunu kaybetti, kayıplara karıştı Ailesi 2 yıldır yolunu gözlüyor

Bodrum'a gitti, telefonunu kaybetti, kayıplara karıştı! Ailesi 2 yıldır yolunu gözlüyor

Adana’nın Seyhan ilçesi nüfusuna kayıtlı 26 yaşındaki Emrah Yarar, 2 yıl önce gittiği Muğla’nın Bodrum ilçesinde cep telefonunu kaybettikten sonra kayıplara karıştı. Yarar’ın ailesi 2 yıldır gözleri kapıda, kulakları telefonda evlatlarından gelecek iyi bir haberi bekliyor.

2.06.2019Gündem
Bankalar pazartesi (arefe) günü saat kaça kadar açık, bayramda açık mı

Bankalar pazartesi (arefe) günü saat kaça kadar açık, bayramda açık mı?

Günün en çok araştırılan konularından biri de bankaların çalışma saatleri oldu. Arefe gününün pazartesi gününe denk gelmesi dolayısıyla bankalar bayramda açık mı sorusunu yönelten vatandaşlar, internet üzerinden detayları araştırıyor. Peki, arefe günü bankalar saat kaça kadar açık, bayramda bankalar çalışıyor mu?

2.06.2019Gündem
İBB Şehir Hatlarında toplu sözleşme

İBB Şehir Hatlarında toplu sözleşme

Şehir Hatları AŞ ile Türk-İş’e bağlı Türkiye Denizciler Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle gemi ve sahada çalışan personele yüzde 28,04 oranında zam verildi.

1.06.2019Ekonomi
Jose Antonio Reyes kimdir, kaç yaşındaydı

Jose Antonio Reyes kimdir, kaç yaşındaydı?

Dünyaca ünlü İspanyol futbolcu Jose Antonio Reyes, geçirdiği trafik kazası sonucu 35 yaşında hayatını kaybetti. Galatasaray 2011 yılında Jose Antonio Reye ile transfer görüşmelerinde bulunmuş ancak sonuçlandıramamıştı. İşte, genç yaşta hayatını kaybeden Jose Antonio Reyes'in hayatına dair bilgiler

1.06.2019Futbol
Yeminli mali müşavirlik tasdik raporlarına elektronik teslimat

Yeminli mali müşavirlik tasdik raporlarına elektronik teslimat

 Yeminli mali müşavirlik tasdik raporları, Gelir İdaresi Başkanlığına elektronik ortamda gönderilebilecek.

1.06.2019Ekonomi
Destek ödemelerinde süre uzatıldı

Destek ödemelerinde süre uzatıldı

Bitkisel üretimin desteklenmesi kapsamında dane mısır fark ödemesi desteğine ilişkin belge teslim tarihi uzatıldı.

1.06.2019Ekonomi
Rekor üstüne rekor kırdı Sayı 3 milyona ulaştı

Rekor üstüne rekor kırdı! Sayı 3 milyona ulaştı

ANTALYA turizmi, mayıs ayında yeni rekorlara imza atıyor. 27 Mayıs itibarıyla kente gelen turist sayısı 3 milyonu geçti. Kent tarihinde ilk kez mayıs ayında 3 milyon ziyaretçi sayısına ulaşıldı.

29.05.2019Ekonomi
TESKten AVMler için bayram tatili talebi

TESK'ten AVM'ler için bayram tatili talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "AVM'lere yönelik tatil kararı yalnızca 3 ilde değil tüm Türkiye'de hayata geçirilmeli" dedi.

28.05.2019Ekonomi
HSK 25 personel alımı için başvuru nasıl yapılır

HSK 25 personel alımı için başvuru nasıl yapılır?

Hakimler ve Savcılar Kurulu, bünyesine toplam 25 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. KPSS puanı ile yapılabilecek olan başvurular, 10 Haziran ile 14 Haziran arasında yapılabilecek. Toplam 125 adayın sınava katılma hakkı kazanacağı HSK personel alımı sürecinde, uygulama sınavı 29 Haziran'da yapılacak. İşte, personel alımı süreci hakkında bazı bilgiler

27.05.2019Gündem
Askeralma Kanunu Teklifi, Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi

Askeralma Kanunu Teklifi, Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi

AK Parti'li milletvekillerince TBMM Başkanlığına sunulan yeni askerlik sistemine ilişkin düzenlemeleri içeren Askeralma Kanunu Teklifi, Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi

23.05.2019Gündem
Torba teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Torba teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçiş yapanlara kesilen idari para cezalarının tahsilinden vazgeçilmesini, hurda araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkartılmasını öngören torba teklif, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

22.05.2019Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı nasıl hesaplanır?

Emekliliğe ayrılacak vatandaşlar, internet üzerinden emeklilik yaşı hesaplama ile ilgili araştırma yaparak, 'Ne zaman emekli olurum?' sorusuna yanıt arıyor. Vatandaşlar, E-Devlet sistemi üzerinden, hangi yaşta ve hangi tarihte emekli olabileceklerini öğrenebiliyorlar. Peki, emeklilik yaşı nasıl hesaplanır? İşte, emeklilik yaşı hesaplama ile ilgili bazı bilgiler.

18.05.2019Gündem
Köprü cezasına af  hurda teşvikine zam

Köprü cezasına af hurda teşvikine zam

AK Parti tarafından TBMM’ye sunulan torba teklifle, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden hatalı geçişlere af geliyor. Tütün üretimi ve ticareti için getirilen cezaları Temmuz 2019’dan 2021 yılına erteleyen teklif, hurda teşvikini ise 5 bin TL arttırıyor. Teklifte maden işletmecileri için destek düzenlemesi de yer alıyor.

18.05.2019Ekonomi
Toplu taşıma, emekliye günde 1 Euro oluyor

Toplu taşıma, emekliye günde 1 Euro oluyor

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde yaşayan 65 yaş üzeri herkes, önümüzdeki yıl başından itibaren günlüğü 1 Euro’ya yıllık toplu taşıma kartı (senyör) alıp otobüs, tramvay, metro ve trenlerle Hessen sınırları içinde seyahat edebilecek. Eyalet Ulaştırma Bakanı Tarık El Vezir “Noelde büyükanne ve büyükbabalarınıza senyör kart hediye edebilirsiniz“ dedi.

17.05.2019Avrupa
E-tebligat sistemi ile 4 ayda 50 milyon TL’lik tasarruf sağlandı

E-tebligat sistemi ile 4 ayda 50 milyon TL’lik tasarruf sağlandı

Yıl başında yürürlüğe giren yeni e-tebligat sistemi, hukuki yazışmaların iletiminde hız ve güvenilirliğin yanı sıra çok ciddi oranda tasarruf da yapılmasını sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. İlk dört ayda gönderilen e-tebligat sayısı 5 milyona ulaşırken, elde edilen tasarruf 50 milyon TL’yi aştı.

16.05.2019Teknoloji
Antalya 4,5 ayda nüfusu kadar yabancı turist ağırladı

Antalya 4,5 ayda nüfusu kadar yabancı turist ağırladı

Turizmin başkenti Antalya'ya 4.5 ayda gelen turist sayısı, geçen yıla göre yüzde 24'lük artışla 2 milyon 347 bine ulaştı.

16.05.2019Ekonomi
Sarp Sınır Kapısından 4 ayda 1 milyon 663 bin kişi geçti

Sarp Sınır Kapısı'ndan 4 ayda 1 milyon 663 bin kişi geçti

Türkiye'nin Gürcistan sınırında bulunan Sarp Sınır Kapısı'ndan, 2019 yılının ilk dört ayında 1 milyon 663 bin yolcu geçiş yaptı.

15.05.2019Ekonomi
Microsofttan çok önemli e-posta uyarısı

Microsoft'tan çok önemli e-posta uyarısı

Amerikan teknoloji şirketi Microsoft, Kişisel Verileri Koruma Kuruluna, çağrı destek yöneticisine ait kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi nedeniyle Türkiye'deki 1820 kişinin e-posta adreslerine yetkisiz kişilerce erişildiğini bildirdi.

15.05.2019Teknoloji
İki balık türünün av yasağına düzenleme

İki balık türünün av yasağına düzenleme

Mavi yüzgeçli orkinosun av yasağı dönemi 2 Temmuz-14 Mayıs, yılan balığınınki de 1 Ekim-31 Aralık oldu.

15.05.2019Ekonomi
Giresundan 50 milyon dolarlık fındık ihracatı

Giresun'dan 50 milyon dolarlık fındık ihracatı

Kentten, bu yılın ilk 4 ayında 8 bin 429 ton iç fındık ihraç edilerek 49 milyon 896 bin dolar gelir sağlandı.

13.05.2019Ekonomi
Tasarı hazır Çıraklara asgari ücret yolda

Tasarı hazır! Çıraklara asgari ücret yolda

Almanya’da meslek eğitimi alan çıraklara asgari ücret ödenmesinin önünü açacak tasarının hazırlıklarında sona gelindi. Federal Eğitim Bakanı Anja Karliczek’in bir süredir üzerinde çalıştığı tasarı yasalaşırsa, meslek eğitimi alan çıraklara aylık 515 Euro ödenmesine başlanacak.

13.05.2019Avrupa
5 bin KOBİ’nin alacağı devlet güvencesinde

5 bin KOBİ’nin alacağı devlet güvencesinde

Halk Sigorta Genel Müdürü Bülent Karan, sene başında uygulamaya giren devlet destekli alacak sigortası ile dört ayda 5 bin 300 KOBİ’nin ticari alacağını sigortalattığını ve bir milyar liralık sigorta teminatı verildiğini açıkladı.

13.05.2019Ekonomi
Son dakika... Burkina Fasoda kiliseye silahlı saldırı

Son dakika... Burkina Faso'da kiliseye silahlı saldırı

Burkina Faso'nun kuzey merkez bölgesinde bir Katolik kilisesine yönelik saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

12.05.2019Gündem
Ne zaman emekli olurum Emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum? Emeklilik yaşı hesaplama robotu

Sosyal güvelik sisteminde bulunan prim günlerini hesaplayarak emeklilik günlerini merak eden vatandaşlar, internet üzerinden sık sık emeklilik yaşı hesaplaması ile ilgili araştırma yapıyor. Devlet işlemlerinde vatandaşlara bir çok hizmet sunan E-Devlet'ten emeklilik yaşı hesaplama işlemi gerçekleştiriliyor. Peki, emeklilik yaşı nasıl hesaplanır? İşte, o konu hakkında bilgiler...

11.05.2019Gündem
Beşiktaş başkanını seçiyor İki aday...

Beşiktaş başkanını seçiyor! İki aday...

Beşiktaş Kulübünde olağan seçimli genel kurul toplantısı yarın yapılacak.

11.05.2019Futbol
Beşiktaşta bugün ibra yarın seçim

Beşiktaş'ta bugün ibra yarın seçim

Beşiktaş’ta bugün önce idari ve mali genel kurul gerçekleştirilecek. Fikret Orman yönetiminin iki ayrı dönemi için ibra oylaması yapılacak. Yarınsa üyeler başkanlık seçiminde Orman ile Hürser Tekinoktay arasında seçim yapacak.

11.05.2019Futbol
Beşiktaşın olağan mali genel kurulu yarın yapılacak

Beşiktaş'ın olağan mali genel kurulu yarın yapılacak

Beşiktaş Kulübünde 2018 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısı, çoğunluğa bakılmaksızın yarın gerçekleştirilecek.

10.05.2019Futbol
Taylandda deng humması alarmı

Tayland'da deng humması alarmı

Tayland'da ülke genelinde ocak-nisan döneminde deng hummasından 27 kişinin ölmesi üzerine hükümet, vakaların yayılmasını önlemek amacıyla harekete geçti.

9.05.2019Dünya
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaklaşık 2 yıllık bilançoyu açıkladı: ‘Havadan’ 35 ölüm 10’u çocuk

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaklaşık 2 yıllık bilançoyu açıkladı: ‘Havadan’ 35 ölüm 10’u çocuk

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Türkiye’deki bireysel silahlanma ve ruhsatsız silah sayıları ile ilgili soru önergesi yöneltti.

9.05.2019Gündem
IMFden Ürdünün gelir vergisi yeniden düzenlenmeli açıklaması

IMF'den "Ürdün'ün gelir vergisi yeniden düzenlenmeli" açıklaması

Ürdün'ün ekonomik durumuna ilişkin ikinci gözden geçirmeyi yapan IMF, gelir vergisinin yeniden düzenlenmesi gerektiğini açıkladı.

7.05.2019Ekonomi
Brezilyada polis operasyonu: 8 ölü

Brezilya'da polis operasyonu: 8 ölü

Brezilya'da Rio de Janeiro kentinin bir gecekondu mahallesinde düzenlenen operasyonda 8 kişinin öldüğü bildirildi.

7.05.2019Dünya
ESKye yapılacak et destek ödemesinin usulleri belirlendi

ESK'ye yapılacak et destek ödemesinin usulleri belirlendi

Bu yılın tarımsal destekleme bütçesinden, kırmızı et piyasasının düzenlenmesine ilişkin olarak hayvancılık desteklemeleri kalemine konulan ödenek, bütçe işlemlerini takiben Et ve Süt Kurumunun hesabına aktarılacak.

7.05.2019Ekonomi
Ne zaman emekli olurum 2019 emeklilik yaşı hesaplama robotu

Ne zaman emekli olurum? 2019 emeklilik yaşı hesaplama robotu

Özel sektör ve kamu çalışanları, sosyal güvelik sisteminde bulunan prim günlerini hesaplayarak emeklilik günlerine ilişkin bilgi sahibi olmak istiyor. E-Devlet sistemi üzerinden TC No ve şifre ile giriş yapan vatandaşlar, prim günlerini öğrenerek emeklilik yaşını hesaplayabiliyor. Peki, emeklilik yaşı nasıl hesaplanır? İşte, 2019 emeklilik yaşı hesaplama prim günleri ile ilgili merak edilenler...

3.05.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Market poşetinin ‘ince’likleri...  Kullanımı hızla azalıyor ama suistimallere dikkat!

Plastik poşet kullanımını azaltmak için yapılan düzenleme sonrasında kullanım bazı satış noktalarında yüzde 75’e kadar azaldı. Haziran ayına kadarki geçiş sürecinde marketler ellerindeki eski poşetleri satışa sunabiliyor. Bazı marketlerin bu geçiş sürecini suistimal ettiği iddialarını araştırdık. Piyasada 25 kuruşa satılan, inceliği yüzünden daha marketten çıkmadan yırtılan ve/veya ebadı çok küçük poşetler dikkat çekiyor.

10.05.2019