MENÜ

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 752 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi haberi bulunmuştur.

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi Haberleri

Seçim hilesine büyük ceza

Seçim hilesine büyük ceza

Çorum'un İskilip İlçesi'nde eski Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa S., 1 Kasım 2015'teki Milletvekili Genel Seçimi'nde sandık başkanı olarak görev yaptığı okulda 'Usulüne aykırı olarak oy sandığının yerini değiştirdiği, açma, çalma, tahrip etme, oy zarflarını çalma' suçunu işlediği gerekçesiyle 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı

30.05.2016Gündem
Yaz saati uygulaması 27 Martta başlayacak

Yaz saati uygulaması 27 Mart'ta başlayacak

Bu yıl yaz saati uygulaması nedeniyle saatler 27 Mart Pazar günü 03.00'ten itibaren 1 saat ileri alınacak.

9.03.2016Gündem
Davutoğlu yatırımcılarla 3 milyar dolarlık projeyi görüştü

Davutoğlu yatırımcılarla 3 milyar dolarlık projeyi görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra ve Davos temasları kapsamında, doğrudan yatırım yapan, piyasa değeri 4 trilyon doları aşan uluslararası şirketlerin yönetim kurulu başkanları ve CEO'ları ile yaptığı görüşmelerde, 3 milyar doların üzerinde yatırım projelerini ele aldı.

20.01.2016Gündem
Mehmet Ali Şahinden HDPye: Türkiyedeki demokratik düzenin kıymetini bilin

Mehmet Ali Şahin'den HDP'ye: Türkiye'deki demokratik düzenin kıymetini bilin

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Şu anda HDP yöneticilerinin, başta Demirtaş'ın açıklamaları başka bir demokratik ülkede yapılmış olsa, o siyasi parti hakkında derhal kapatılma davası açılır ve kapatılırdı. Sayın Demirtaş'a ve HDP yöneticilerine sesleniyorum. Türkiye'deki demokratik düzenin kıymetini bilin" dedi.

26.12.2015Gündem
Mehmet Ali Şahin: İki Putin var: Biri Devlet Başkanı diğeri Esadın bodyguardı

Mehmet Ali Şahin: İki Putin var: Biri Devlet Başkanı diğeri Esad'ın bodyguardı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Şu anda dünyanın ibretle izlediği iki Putin var. Bir, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin. Diğeri de birtakım kazanımlar karşılığı Beşşar Esad'ın bodyguardlığına soyunmuş Putin var" dedi.

9.12.2015Gündem
Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi bugün gerçekleşecek

Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi bugün gerçekleşecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile akşam saatlerinde yapması beklenen görüşmesinin bugün saat 11.00'da yapılacağı bildirildi.

23.11.2015Gündem
Geçici hükümetin 3 aylık icraatı

Geçici hükümetin 3 aylık icraatı

Türk siyasi hayatında bir ilk yaşanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimin yenilenmesine karar verdi ve Türkiye'yi seçime taşıyacak "Geçici Bakanlar Kurulu" oluşturuldu. 7 Haziran seçimleri sonrasında gerçekleşen koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamayınca, geçici hükümet 28 Ağustos'ta göreve başladı. Hükümetin görevde olduğu yaklaşık 3 aylık dönemde, gündeminde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonlar, Suriyeli sığınmacıların durumu ile 1 Kasım'da yapılan milletvekili genel seçimine yönelik çalışmalar yer aldı. Paralel yapı iddiasıyla Koza İpek ve Kaynak Holding'in şirketlerinde aramalar gerçekleştirildi ve kayyum atandı. Erdoğan'ın ev sahipliğinde Türkiye, tarihinde ilk kez G20 Liderler Zirvesi'ne Antalya'da ev sahipliği yaptı. Paris'te meydana gelen terör olayları, zirvede gündemin konusunu ağırlıklı olarak terör olaylarına çevirdi

23.11.2015Gündem
Deniz Baykal: Genel Kurul açılışında bir şeyler söyleyeceğim

Deniz Baykal: Genel Kurul açılışında bir şeyler söyleyeceğim

"En yaşlı üye" sıfatıyla geçici Meclis Başkanlığı yapacak olan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun öncelikli yemin edeceği iddialarına ilişkin, "Bana bir başvuru yapılmadı. Sayın Başbakan'ın özelikle böyle bir isteği olursa değerlendiririz" dedi. "7 Haziran'dan 1 Kasım'a 6 ay geçti çok değişik bir tablo var" ifadesi üzerine Baykal, "Birazdan çıkıp konuşacağım. Genel Kurul açılışında bir şeyler söyleyeceğim" ifadesini kullandı.

17.11.2015Gündem
HDP, seçimlerin iptali için YSKya başvurdu

HDP, seçimlerin iptali için YSK'ya başvurdu

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, 1 Kasım seçimlerinin iptal edilmesi için Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvurduklarını söyledi.

16.11.2015Gündem
MHP il başkanlarından Bahçeliye destek

MHP il başkanlarından Bahçeli'ye destek

MHP il başkanları, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından partiye yönelik eleştiriler karşısında, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin tutumunu doğru bulduklarını belirterek, tam destek verdiklerini açıkladı.

15.11.2015Gündem
Obamadan Davutoğluna tebrik

Obama'dan Davutoğlu'na tebrik

ABD Başkanı Barack Obama Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu arayarak 26. Dönem Milletvekili seçimi sonuçları dolayısıyla tebriklerini iletti. Obama ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştü. Telefon görüşmesinde, Suriye'deki son gelişmelere ilişkin görüş teatisinde bulunularak, ılımlı Suriye muhalefetini güçlendirmeye yönelik ortak çabaların artırılmasının ve IŞİD'e baskının yoğunlaştırılmasının önemine değinildi.

9.11.2015Dünya
BBP lideri Mustafa Desticiden istifa açıklaması

BBP lideri Mustafa Destici'den istifa açıklaması

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, görevini bir başka arkadaşına bırakmaya hazır olduğunu ama bunu birileri gibi bir yerlere geçmek için yapmayacağını belirterek, "Hareketin içinde kalarak yapacağım, arkadaşlarımla istişare ettikten sonra" dedi.

8.11.2015Gündem
Şimdi saat kaç, şu an saat kaçı gösteriyor

Şimdi saat kaç, şu an saat kaçı gösteriyor?

Kış saati uygulamasına bugün saat 04.00 itibariyle geçilmesiyle birlikte, saatler 1 saat geri alındı. Türkiye’deki gecikmeli geçişin farkında olmayan ve ‘otomatik ayarla’ özelliğinin devre dışı kaldığı akıllı telefon ve masaüstü bilgisayarlar ise kendisini otomatik olarak bir saat geri almadı.Yanılmamak için cihazların elle ayarlanması gerekiyor. Peki şu an saat kaç?

8.11.2015Kelebek
Saatler ne zaman geri alınacak

Saatler ne zaman geri alınacak?

Yaz saati uygulamasının sona ermesiyle saatler, bu cumartesiyi pazara bağlayan gece saat 04.00 itibariyle 1 saat geri alınacak.

7.11.2015Avrupa
Ruhaniden Erdoğana tebrik mesajı

Ruhani'den Erdoğan'a tebrik mesajı

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi münasebetiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

3.11.2015Dünya
MHPde Başkanlık Divanı toplandı

MHP'de Başkanlık Divanı toplandı

MHP, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarına yönelik ilk değerlendirmeyi, Başkanlık Divanı toplantısında yaptı.

2.11.2015Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncıdan Davutoğluna tebrik telefonu

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Davutoğlu'na tebrik telefonu

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'ndeki başarısından dolayı tebrik etti.

2.11.2015Dünya
İş dünyasından 1 Kasım seçimleriyle ilgili yapılan açıklamalar

İş dünyasından 1 Kasım seçimleriyle ilgili yapılan açıklamalar

İş dünyası, 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi.

1.11.2015Ekonomi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oyunu kullandı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oyunu kullandı

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul Sultanbeyli'deki Mevlana Ortaokulu'nda oyunu kullandı. Demirtaş, oyunu kullanmasının ardından açıklama yaptı. Demirtaş 'Bütün Türkiye'nin en fazla arzuladığı şey huzur ve barıştır' dedi.

1.11.2015Gündem
Nerede oy kullanacaklar

Nerede oy kullanacaklar

Türk halkının sandık başına gideceği 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da, Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya'da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Ankara'da oy kullanacak. HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın nerede oy kullanacağı ise henüz açıklanmadı.

30.10.2015Gündem
Yurt dışında kaç seçmen oy kullandı

Yurt dışında kaç seçmen oy kullandı?

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi için yurt dışında başlayan oy verme işleminin ilk 12 gününde (8-19 Ekim) 65 binden fazla seçmen oy kullandı.

20.10.2015Avrupa
Batmanda sekiz mahalledeki sandıklara birleştirme kararı

Batman'da sekiz mahalledeki sandıklara birleştirme kararı

Batman İl Seçim Kurulu Müdürü Şirin Kurhan, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin, “Sandıklar daha önceden alınan karar gereğince başka mahalleye taşınmayacak, 8 mahallede sandıklar birleştirilecek” dedi....

20.10.2015Gündem
Silopide sandık birleştirme kararı

Silopi'de sandık birleştirme kararı

Şırnak Silopi İlçe Seçim Kurulu Müdürü Abdülkadir Ecevit, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin, "İlçe merkezinde bazı okullardaki sandıkların tek okulda kurulması, köylerde de seçmen sayısı 50'nin altında olan sandıkların birleştirilmesi kararı alındı" dedi.

16.10.2015Gündem
Gümrük kapılarında oy kullanma işlemi başladı

Gümrük kapılarında oy kullanma işlemi başladı

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi kapsamında yurt dışında yaşayan seçmenler için gümrük kapılarında oy verme işlemi başladı.

8.10.2015Avrupa
Kemal Kılıçdaroğlu: Siyaset için değil Allah için yaparız

Kemal Kılıçdaroğlu: 'Siyaset için değil Allah için yaparız'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz ibadeti Allah için yaparız, siyaset için yapmayız. Herkesin buna özen göstermesi lazım" dedi.

24.09.2015Gündem
CHP Milletvekili Şeker adaylıktan çekildi

CHP Milletvekili Şeker adaylıktan çekildi

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi için adaylıktan çekildiğini bildirdi.

18.09.2015Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Veliaht Prens bilmeyecek de kim bilecek

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Veliaht Prens bilmeyecek de kim bilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak canlı yayınında Hande Fırat ve Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Erdoğan, "31 Mart'tan sonra belki bir Washington ziyareti yapma durumum olabilir, belki kendisi (Trump) Türkiye'ye bir ziyarette bulunabilir." açıklamasında bulundu. Erdoğan, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili de "Bunu Veliaht Prens bilmeyecek de kim bilecek? Talimat veren isim belli. ABD'den gelen heyet bile kararı adeta kendi aralarında vermiş konumunda. Ama konuşamıyorlar. BM'den gelenlere, CIA'den gelenlere kasetleri dinlettik. Biz ortadayız her şeyimizle bunu söylüyoruz. Senin kendinden şüphen yoksa ne korkuyorsun? Açıkça çık ortaya. Sağa sola dolar, petrol dağıtmakla bu iş çözülmez" dedi.

23.02.2019Gündem
Nihat Zeybekci: İzmirdeki en önemli problem...

Nihat Zeybekci: İzmir'deki en önemli problem...

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, CNN TÜRK'te yayınlanan 40 programında Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı. Zeybekci, "İzmir'deki en önemli problem vatandaşlarımızın yaşam kalitesi problemidir. Vatandaşlarımızın normal sürelerde trafikte ulaşabildikleri, hava kirliliği, kanalizasyon, katı atık, çöp, spor alanlarıyla ilgili, yeşil alanlarla ilgili, çarpık yapılaşmayla ilgili, gecekondulaşmayla ilgili problem vardır. Yaşam tarzı demek hemen hemen bunların tamamını kenara koyup, hadi gelelim beraber yine başka bir alana götürmek demek. Bu İzmir'in vaktini kaybetmek, çalmak demektir." ifadelerini kullandı.

13.02.2019Gündem
AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır kimdir

AK Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Bahçelievler Belediye başkan adayı Hakan Bahadır oldu. Peki Hakan Bahadır kimdir? İşte Ak Parti Bahçelievler Belediye Başkan adayı Hakan Bahadır'ın biyografisi.

29.12.2018Gündem
Dünden bugüne AK Parti

Dünden bugüne AK Parti

3.11.2018İstanbul
Yerel seçimler ne zaman

Yerel seçimler ne zaman?

Yerel seçim hazırlıklarını hızlandıran partilerin açıklamalarının ardından, seçim tarihi yeniden gündeme geldi. Yasaya göre seçim takvimi başlamadan bir ay öncesine kadar aday olan kamu görevlileri ve parti teşkilatlarından istifalar gerekiyor. Yüksek Seçim Kurulu, 12 Kasım’dan itibaren yerel seçim hazırlıklarına başlayacak. Peki, yerel seçimler ne zaman yapılacak?

23.10.2018Gündem
AK Partili Elitaş: 3 parti anlaşırsa erken yerel seçim olur

AK Partili Elitaş: 3 parti anlaşırsa erken yerel seçim olur

AK Parti Grup Başkanvekili ve yeniden Kayseri milletvekili seçilen Mustafa Elitaş, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. TBMM Başkanı'nın 3'üncü turda seçileceğini söyleyen Elitaş, olağanüstü halin (OHAL) 18 Temmuz gecesi kaldırılacağını, TBMM'deki dengeler açısından yeni kabinede seçilen milletvekillerinden 3'nün yer alabileceğini kaydetti. Elitaş, TBMM'nin açılmasının ardından ilk görüşülecek kanun tasarılarının, çocuk tacizcilerine ve hayvana şiddet uygulayanlara cezalarla ilgili olacağını da söyledi. Yerel seçimlerin erkene alınacağı iddialarıyla ilgili de konuşan Elitaş, '3 siyasi partinin anlaşması gerekiyor. AK Parti, CHP ve MHP'nin bu konuda uzlaşması gerekiyor. Bizim gündemimizde yerel seçimlerin öne alınmasıyla ilgili bir durum söz konusu değil. Milliyetçi Hareket Partisi de böyle bir şeyin olmadığını ifade etti ama diğer siyasi partiler böyle bir beyanda bulunursa yetkili kurullar değerlendirme yapar' dedi.

2.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

YSK ‘Yeniden seçim’ dedi İstanbul halkı ne diyecek?

Türkiye nefesini tutmuş, YSK’dan çıkacak kararı bekliyordu. Ve nihayet YSK kararını verdi. Türkiye bu haberi AK Parti’nin YSK temsilcisi Recep Özel’in, “İstanbul seçimleri yenileniyor, hayırlı olsun” tweetinden öğrendi.

7.05.2019

31 Mart seçimi ve SP’nin özgül ağırlığı

SON yerel seçimlerin kendi ölçeğinde en kârlı çıkan siyasi aktörlerinden birinin Saadet Partisi (SP) olduğuna kuşku yok. 2001 yılında Prof. Necmettin Erbakan’ın liderliğinde siyasi hayatına başlayan SP, bu seçimde 18 yıllık tarihinin en yüksek oy oranını yakalayarak Türkiye genelinde yüzde 2.71’e çıkmıştır. Aynı zamanda 1 milyon eşiğini ilk kez geçerek oy miktarında 1 milyon 257 bine gelmiştir.

16.04.2019

S-400’den F-35 krizine tırmandırılan süreç

ESKİ Milli Savunma ve Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, “ABD’nin Türkiye’yi F-35 savaş uçağı ile ilgili ortak projede devre dışı bırakmak istemesi ve Türkiye’nin bedelini ödediği uçakları teslimden kaçınmasının, bu konudaki sözleşmeye ve hukuka aykırı bir hareket olduğunu” vurgulayarak “Türkiye, ülke bütünlüğünü her türlü saldırıya, bu arada ayrılıkçı, bölücü terör örgütlerine karşı savunmak durumundadır. Bu hakkımızı kimse tartışamaz” dedi.

5.04.2019

Antalya’da kıran kırana bir seçim

Türkiye’de siyasi partiler arasında güç dağılımının kısmen dengeli bir şekilde ortaya çıktığı, bu durumun seçim sonuçlarını kestirilebilir olmaktan çıkardığı, geçmişte sandıkta değişimlere açık durmuş bir il Antalya. Örneğin, 2004’te AK Partili Menderes Türel’i belediye başkanı seçti ama 2009’da CHP’li aday Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Akaydın’ı başkanlığa getirdi. Antalyalı seçmen, 2014 seçiminde ise tercihini yine Menderes Türel’e yöneltti.

7.03.2019

31 Mart Yerel Seçimi öncesi Bursa ve Balıkesir... Bursa’da CHP AK Parti’ye meydan okuyor, ancak aradaki fark çok açık

BURSA 2002 sonrasında AK Parti için her zaman sağlam, istikrarlı bir kale oldu. Her seçimde bu ilden rahatlıkla birinci çıktı, büyükşehir belediyesi hep iktidar partisinin kontrolünde kaldı. Bursa’da 2010’lu yıllardaki oy hareketlerine baktığımızda, bu ilde yerleşik oy kalıplarının AK Parti’nin mutlak üstünlüğüne dayanan bir güç dengesini yansıttığını görüyoruz.

6.03.2019

CHP’de kafalar karışıyor

CHP kafa karıştırmaya devam ediyor. “Ekrem İmamoğlu ‘resmen’ aday olacak mı” diye soracakken, dün akşamüzeri adaylığı kesinleşti. Çünkü çok ‘hesap’ var geride.

19.12.2018

24 Haziran analizi (10) Partiler ne kazandı ne kaybetti?

Bundan önceki dokuz yazıda 24 Haziran seçiminin sonuçlarına ilişkin bir dizi tematik analize yer verdik. Bugün genel nitelikte nihai bir değerlendirme yapmak istiyoruz.

6.07.2018