Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Haberlerde kendisini görünce teslim oldu

  Selahattin BUDAKOĞLU/ BURSA, (DHA)
  26 Ekim 2008 - 15:27Son Güncelleme : 26 Ekim 2008 - 15:27

  BURSA'da adam kaçırma ve yaralama olayına karışan 28 yaşındaki İsmail Memiş, olayın güvenlik kamerası tarafından görüntülenip, televizyonlarda yayınlandığını görünce polise teslim oldu.

  Merkez Osmangazi İlçesi Anadolu Mahallesi'nde tekstil ticareti yapan 43 yaşındaki Nevzat Balkır ile 44 yaşındaki Mehmet Kocaman, bir süre önce İstanbul'dan 9 bin 500 YTL tutarında 2 iş makinesi satın aldı. Makineleri Bursa'daki atölyesine kuran tekstilciler borçlarını zamanında ödemedi. Geçen perşembe günü Balkar'ı arayan 1 kişi, kendilerini makineyi satan firmanın görevlisi olarak göstererek, “Şu anda Reyhan Mahallesi'nde bulunan otoparktayız. Gelin konuşup bu işi çözümleyelim” dedi.

  Daha sonra belirtilen otoparka giden Kocaman ve Balkır kendilerini bekleyen kişiler tarafından önce dövüldü, daha sonra da ayrı araçlara bindirilerek kaçırılmak istendi. Bu sırada araçtan inen tekstilciler kaçarken, Nevzat Balkır silahla kalçasından vuruldu.

  Güvenlik kamerasının görüntülediği olaydan sonra zanlılar kaçarken, tabanca ile kalçasından yaralanan Nevzat Balkır ile dayak yiyen Mehmet Kocaman ambulans ile Muradiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tekstilcilerin ifadesini alıp, güvenlik kamerasındaki görüntüleri izleyen polis zanlıların kimliğini araştırırken, İstanbul'da olayı televizyon haberlerinden izleyen iş makinelerini sattığı öne sürülen İsmail Memiş avukatı ile Bursa'ya gelip polise teslim oldu. Olaya karışan 3 arkadaşının isimlerini veren Memiş, ‘Adam kaçırmaya teşebbüs', ‘Yaralama' ve ‘Darp' suçlarından adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı