Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Haber-İş: Mayınları yürüyerek patlatıp yol açarız

  Tahsin ÜLKER/ADANA / DHA
  27.10.2007 - 17:28 | Son Güncelleme: 27.10.2007 - 17:28

  TÜRKİYE Haber- İş Sendikası Genel Sekreteri Ali Deniz, Türkiye’nin teröre şehit verirken grev yapmalarının kendilerini incittiğini belirterek, “Biz, belki yaşları ilerleyen vatandaşlar olarak orada silah kullanamayız, ama 26 bin Türk evladı olarak cephede askerimizin kurşun atacağı yerde, PKK terör örgütünün döşemiş olduğu mayınları yürüyerek patlatıp, onlara yol açabiliriz. Bu kararlılığımız milletimizi sevmemizden dolayıdır” dedi.

  Genel Sekreter Ali Deniz, Adana’daki Seyhan Telekom Müdürlüğü’nü ziyaret edip, grevdeki işçilere destek oldu. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 200 kişi, işyeri önünde toplanıp, Türk Telekom yönetimini protesto etti. Şehitler adına saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Türk Telekom çalışanları grevlerini terörü protesto eylemine dönüştürdü. Türk Bayrakları'nı sallayıp, PKK’ya lanet okuyan vatandaşlar, ‘Kahrolsun PKK’, ‘Askere uzanan eller kırılsın’ sloganları attı. Daha sonra konuşan Deniz, şehit ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve Türk milletine başsağlığı diledi. Türk Telekom çalışanlarının acısının iki kat olduğunu söyleyen Deniz, şöyle konuştu:
  “Bu üzücü olaydan sonra milletimizin yüreği ağlıyor. Ama şuna emin olun ki, Türk Telekom’da çalışan Türkiye Haber- İş Sendikası üyelerinin yüreği iki kere kan ağlıyor. Böyle hassas bir mesele üzerinde görevi başında hizmet üretmesi gereken üyelerimiz, işverenin anlamsız ve kasıtlı tutumu neticesinde şu anda grev uygulamasındadır. Daha yaşanan o elim olayın üzerinde birkaç saat geçmişken, Türkiye Haber- İş Sendikası, sorumluluk bilinciyle derhal başkanlar kurulunu toplayıp, ülkemizde yaşanan bu olaydan dolayı üzüntüsünü dile getirmiştir. Sorumluluk sendikacılık anlayışı içerisinde işverene ‘Bu şartlar altında bizim grevde olmamız zorumuza gidiyor’ denmiştir. Türk Telekom çalışanları olarak teröre karşı her şeyi yapmaya hazırız. Bir taraftan vatan evlatlarımız şehit edilirken bizlerin grevde olması bizim yüreğimizi acıtıyor, bizleri incitiyor. Bir kere daha söylüyorum; biz çalışmak üretmek ve ürettiğimiz karşılığını almak istiyoruz. Bunun dışında hiçbir art niyetli davranışın içinde değiliz. Ülkenin bölünmez bütünlüğü ve bayrağımızın inmemesi için yapılacak her türlü eyleme katkı koyacağımızı söylüyoruz. Genelkurmay Başkanlığı’na açık bir davet gönderiyoruz. Belki yaşları ilerleyen vatandaşlar olarak orada silah kullanamayız ama 26 bin Türkiye Haber- İş Sendikası’na üye Türk evladı olarak cephede askerlerimizin kurşun atacağı yerde, hanin PKK terör örgütünün döşemiş olduğu mayınlara yürüyerek patlatıp, onlara yol açabiliriz. Kararlılığımız bu milletimizi sevmemizden dolayıdır.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı