YALOVA HABERLERİ

"Hababam Sınıfı filmleriyle beş nesil büyüdü"

AA / Vedat Sarı
29.02.2016 - 11:14Son Güncelleme :

- Filmde "Postal Rıza" karakterini canlandıran Gezmiş:- "Şu anda Hababam Sınıfı'nı beşinci nesil seyrediyor. Hababam Sınıfı'nda haylaz öğrenci yoktur. Aradan 40 yıl geçmesine rağmen bugün bile bütün öğrencilere örnek talebeleriz"- "O dönemin Hababam Sınıfı oyuncuları, köz ateşinde bakır bir cezvede ağır ağır kaynayan bir kahveyiz. Şu andaki makine kahvesi lezzetinde olmamız mümkün değil"

AA / Vedat Sarı

YALOVA (AA) - VEDAT SARI - Türk sinemasının baş yapıtlarından Hababam Sınıfı filmlerinde "Postal Rıza" karakterini canlandıran Ercan Gezmiş, bu serinin halen büyük ilgi gördüğünü ve beşinci nesil tarafından izlendiğini belirterek, "Hababam Sınıfı'nda haylaz öğrenci yoktur. Aradan 40 yıl geçmesine rağmen bugün bile bütün öğrencilere örnek talebeleriz" dedi.

Yaşamını Yalova'nın Çınarcık ilçesinde sürdüren Gezmiş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hababam Sınıfı serisinin yıllar geçmesine karşın büyük bir ilgiyle izlendiğini söyledi.

Filmlerin sahnelerinin İstanbul Koşuyolu'nda çekildiğini anlatan Gezmiş, "Filmde 'ayakkabısının altından kopya veren' öğrenci olarak hatırlanıyorum. Hababam Sınıfı filmlerinde lakabım Postal Rıza'ydı" ifadelerini kullandı.

Gezmiş, Hababam Sınıfı'nda "İnek Şaban" karakterini canlandıran Türk sinemasının en önemli oyuncularından merhum Kemal Sunal'ın bir güldürü ustası olmasına rağmen günlük yaşantısında çok ciddi olarak bilindiğini dile getirdi.

Sunal ile film çekimlerindeki anılarını anlatan Gezmiş, "Sette o ciddi adam gider, anında role bürünürdü. Bunu kimse kolay kolay yapamaz. Kemal ağabey çok koyu bir Beşiktaş taraftarıydı. Bunu çok fazla anlatmaz ve kimse de bilmezdi. Hababam Sınıfı kadrosunun yüzde 90'ı da Fenerbahçe'yi tutardı. Kemal ağabeye takım konusunda çok takılırdık ve sinir ederdik. Bizden büyük olduğu için kızardı ve biz de susardık" diye konuştu.

- "Hepimiz birimiz, birimiz de hepimiz içindi"

Serinin filmlerinde adeta bir tılsım olduğunu vurgulayan Gezmiş, hareketli müzik çalındığında eğlendiklerini, duygusal müziklerde ise hüzünlendiklerini ifade etti.

O günleri özlemle andıklarını belirten Gezmiş, şunları kaydetti:

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden "Hababam Sınıfı filmleriyle beş nesil büyüdü" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Hababam Sınıfı filmleriyle beş nesil büyüdü" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı