Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Hâkime şezlong davası

  Aziz ÖZEN/İSTANBUL
  08 Ağustos 2014 - 01:14Son Güncelleme : 08 Ağustos 2014 - 00:44

  İZMİR’de, Kabakumaltı sahilinde 21 Ağustos 2013’te meydana gelen olay, iddiaya göre şöyle gelişti: Yargıtay Tetkik Hâkimi F.A., hukukçulara ait Elit-Yar tatil köyüne gitti. Sahilde, sitenin şezlonglarında güneşlenen iki genç kızla tartıştı ve başının altından hızla çektiği havlu nedeniyle ABD’den tatil için gelen 14 yaşındaki E.G. adlı genç kız boynundan yaralandı.

  E.G.’nin ailesinin şikâyeti üzerine İzmir Cumhuriyet Savcılığı, şüphelinin hâkim olması nedeniyle soruşturma dosyasını yetkisizlikle Ankara Sincan Cumhuriyet Savcılığı’na gönderdi. Sincan Cumhuriyet Savcılığı da soruşturma sonrası, F.A. hakkında, ‘kasten yaralama’dan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı.

  ‘ÖNCE ONLAR İTTİ’

  Sincan 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada sanık hâkim F.A. ise, kendini şöyle savundu: “Mağdurun oturduğu site ile bizim site arasında husumet oluşmuştur. İki kişinin güneşlendiği yerde bizim siteye ait iki şezlong duruyordu. ‘Bu sitede mi oturuyorsunuz?’ diye sordum ve şezlongu aldım. Bayanlardan biri bağırmaya başladı. Yüksek sesle konuşmaması için uyardım. O sırada bir adam beni iterek düşürdü. Aramızda tartışma çıktı. Oğluma ve bana şiddet uyguladı. İki bayan güneşlenmeye devam ediyordu. Jandarmaya haber verildi. Benim havluyu çekerek yaraladığım gerçek dışıdır. Üzerime atılan suçlamayı kabul etmiyorum” diyerek beraatını istedi. Mahkeme, delillerinden toplanması ve tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı