Gündem Haberleri

  Hâkim bey, kocamı evden uzaklaştırın

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  18.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  9 ay süren evliliğini bitirmek için boşanma davası açan jinekolog Banu Çiftçi, kocasının evden de uzaklaştırılmasını istedi. Güvenlik endişesi yaşayan Çiftçi’ye, “Eşi uzaklaştırmak için ek dava gerek” cevabı verildi.

  Jinekolog Banu Çiftçi’nin, “Çeşitli jestlerle gözümü boyayarak beni evliliğe ikna etti. Sonradan uyuşturucu kullandığını ve çete üyesi olduğunu öğrendim” diyerek boşanma davası açtığı 9 aylık eşi Mert Giray’ın, Yeniköy’deki ortak evlerinden uzaklaştırılması talebi mahkeme tarafından ayrı bir dava konusu olduğu gerekçesi ile reddedildi.

  Çiftçi’nin, eşi Giray’ı Yeniköy’deki ortak evlerinden çıkartabilmek için ayrı bir dava açması gerekiyor.  Haziran 2011’de bir arkadaş ortamında tanıştığı Giraylar Uluslararası Danışmanlık A.Ş. yönetim kurulu üyesi Mert Adil Giray’la 17 Eylül 2011’de evlenen Jinekolog Banu Çiftçi, 9 ay sonra aile mahkemesine boşanma davası açtı. Çiftçi dilekçesinde, “Mert ile tanıştığımız dönemde zor günler geçiyordum. Kendi hayat biçimini sakladı. Çeşitli jestler yaparak gözümü boyadı ve sonunda beni evlenmeye ikna etti. Aile kurmak ve çocuk sahibi olmak konularındaki samimiyetine inandığım için, 3 ay gibi bir sürede kendimi onunla evli buldum” dedi.

  500 bin lira tazminat istiyor

  Mert Giray’la evliliğinin devam etmesinin hem kişisel hem de mesleki saygınlığını zedeleyeceğini savunan Çiftçi, “Can ve mal güvenliğimin sağlanması için koruyucu tedbirler alınsın ve boşanmamıza karar verilsin. Boşanma karşılığında 250 bin TL manevi, 250 bin TL de maddi tazminat istiyorum. Yeniköy’deki ev bana tahsis edilsin. Kocamın evi polis nezaretinde boşaltması sağlansın” talebinde bulundu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı