"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla: Sevdiğim genç arkadaşıma aşık

Güzin ABLA

l Kadıköy'den Şirine

SEVGLİ Güzin Abla, 17 yaşında bir kızım. Bizim mahallede oturan bir gence çılgınlar gibi aşığım. Onunla şu anda yalnızca arkadaşız. Bana karşı çok yakın davranıyor, ama dostça. Ben ona hiçbir zaman sevgimi belli edemedim. Ona açılamadım. Oysa gecem gündüzüm onunla. O da bana çok yakın davranıyordu, hatta umutlanıyordum bile. Ama geçenlerde bana, benim çok yakın bir kız arkadaşımı sordu. Biriyle çıkıp çıkmadığını, nasıl bir insan olduğunu sordu. Ve bana gülerek ‘‘Ben ondan çok hoşlanıyorum da’’ dedi. O kadar şaşırdım ki, hiç ummuyordum. Şimdi ben ne yapacağım. O arkadaşım benim o genci sevdiğimi biliyor. Bu yüzden onunla çıkmaz, beni üzmek istemez, belki. Ama o beni değil, benim arkadaşımı seviyorsa ben ne yapabilirim?

SEVGİLİ kızım, senin hesabına üzüldüm. Ama bunu dert etmemelisin. Çünkü aslında senin yaşında her hoşlanmayı sevgi sanmak çok doğaldır. Yaşın çok küçük, onu gerçekten seviyor da olabilirsin ama, madem onun gönlü sende değil arkadaşında, madem seni yalnızca iyi bir dost, bir arkadaş gibi görüyor, yapılacak bir şey yok. Sen de onun bu güzel arkadaşlığını, dostluğunu kaybetmemeye bak. Zorla güzellik olmuyor görüyorsun kızım. Ama arkadaşın gerçek bir arkadaşsa, mert ve dürüst bir genç kızsa, senin o genci böyle sevdiğini bile bile onunla arkadaşlık yapmaz belki de. Sonuçta ya biraz sabret, ya da umudunu kaybedince, belki unutur başka gençlere yönelir, belki de bir başka sevgiyi bulursun. Ben sana ikinci yolu öneririm. Bu genç yaşta olmayacak bir sevgi için bu güzelim günlerini karartma derim.

X