"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla: Kocadan yana hiç şansım yok

Güzin ABLA

Rumuz: Şaşkınım

SEVGİLİ Ablacığım, başından iki evlilik geçmiş bahtsız bir kadınım. Sanırım şansım yok. Karşıma çıkan erkeklerin hepsi birbirinden beter. İlk eşim hayırsızın biriydi. İçki, kumar her şey vardı onda. Ayrıldık, iki çocukla ortada kaldım. Ne yapacağımı bilemezken, karşıma benden oldukça büyük ama, varlıklı ve bana çok iyi yaklaşan biri çıktı. Çocuklarıma baba olur diye düşünüp, onları da rahat ettirmek için evlendim. Evlendiğimde o 46 ben 33 yaşındaydım. Kızım 15, oğlum ise 13'ünde. Bu çocuklar elinde büyüdü sayılır. Ona baba gibi sarıldılar. O da öyle gözüküyordu. Ancak kızım büyüdükçe, bir garipleşti. Kızımı sanki kıskanıyor, onu garip garip süzüyor. Tuhaf bakışlarına sonunda dayanamadım. ’’Neden böyle davranıyorsun, anlayamıyorum’’ dedim. ’’Elimde değil, bu kıza karşı ilgi duyuyorum, beni cezbediyor’’ demez mi? Şimdi ben ne yapacağım, kızımı evden mi uzaklaştırsam yoksa boşansam mı? O zaman çocuklara kim bakacak? Kurban olayım Güzin Abla, bana yol göster.

AMAN kızım, bu mektup beni çok üzdü.... Ne kadar acı bir olay, şu adama bakın ki, nereyse elinde büyüyen kendisine baba ihtiyacıyla yaklaşan o henüz çocuk sayılacak tatlı kıza kötü gözle bakıyor. Bir de utanmadan bunu sana söylüyor! İnsan bari kendini, iradesini terbiye etmeye çalışır. Bu kötü duyguları defetmeye çalışır. Bu adam iradesiz, ahlaksız biri. Aman ondan hemen uzaklaş kızım. Kızının başına bir iş gelmeden atıver onu evden. Allah aşkına, iş mi yok, erkek mi yok? Elbet bir helal süt emmişi çıkar karşına. Ya da bir güzel çalışırsın, kızın da ilerde çalışır. Geçinip gidersiniz. Hiç düşünme, daha ne bekliyorsunuz? Hemen harekete geç. Böyle erkek, böyle koca olmaz olsun!

X