"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla: Kadıköy'den Her Şeyimdin

Güzin ABLA

SEVGİLİ Güzin Abla, insanlara olan sevgim ve güvenim giderek tümüyle yok oluyor. Bugün artık insanların manevi anlamda, hiçbir şeye değer vermediklerini görerek kahroluyorum. Yaşanan büyük aşklar, sevgiler, bir anda bitiveriyor. İnsanlar yaşanan bütün o güzellikleri bir kalemde silip atabiliyor. Ben de bir dönemde büyük bir sevgi yaşadım. 12 yıl kadar sürdü. O da evliydi, ben de. İkimizin de evliliği çoktan bitmişti. Ve ikimiz de olgun yaşta insanlardık. Ve hiç beklemediğimiz kadar büyük bir sevgiyle bütünleştik. Ancak ikimiz de sorumluluklarımızın bilincindeydik. İmkansızlıklar içinde de olsa bu sevgiyi götürdük yıllarca. Ancak onun bana pek çok defa yalan söylediğini, beni başka kadınlarla aldattığını, ne yazık ki çok acı bir şekilde öğrendim. Sonunda pek bilmiş bir kadın ikimizi ayırmayı başardı. O benim bütün dünyamdı. Ve bütün dünyam yıkıldı. Bir insanı hayatının odak noktası haline getirmenin ne kadar yanlış olduğunu anladım. Hiç kimseye güvenmemek gerektiğini de. Ayrıldı. Ama beraberken de hep ’’sonunda ayrılsak da mutlaka dost kalırız, ölünceye kadar’’ diyorduk. O bütün erkekler gibi, zaman geçtikçe dostluğu da bir kenara attı. O kadından sonra başka kadınlar da girdi hayatına. Biz kadınlar ömür boyu severiz, erkekler için sevgi yenisini buluncaya kadar mı, neden erkekler böyle?

SEVGİLİ Kızım, sanırım oldukça uçarı, hayırsız bir sevgilin varmış. Onun hayatında kadınların hep birbirini izleyeceğini, ondan ona geçip giderken, gerçek mutlulukların da yanı başından geçip, yılların akıp gittiğinin farkında olmayacağını anlayamamışsın. Dediğin gibi erkekler o anı yaşarlar. Onlar için o andaki mutluluk, o andaki kadın, o andaki beraberlik önem taşır. Öncesini, arkasını düşünmezler bile. Genelleştirmeyeyim ama, haman hepsi değilse de pek çoğu böyledir. Tabii aynı davranışlara sahip kadınlar da vardır. Ama genelde kadın severse, bir ömür boyu sever. Ne yapalım, sen de bu imkansız aşkını anılara göm. Geçmişteki mutlu anılarınla yetinmeye çalış. Zorla güzellik olmaz ki...

X