"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla: Bir yuva istiyorum


Bir adamla dört yıldır beraber yaşıyorum. Onu çok seviyorum o da beni çok seviyor. Ama evli ve çocukları var. Boşanmasını hiçbir zaman istemedim o da yapamaz zaten. Benden yaşça çok büyük ve bu işin sonu nereye varır bilemiyorum. Kavga edip ayrılıyoruz sonra tekrar barışıyoruz. Öte yandan benimle evlenmek isteyen bir genç var. Ama ben onu sevmiyorum. Geleceğimi de düşünmem lazım. Maddi açıdan hiçbir sıkıntım yok ama ben de bir yuvam, bana ait bir kocam olsun istiyorum. Lütfen bana bir çıkış yolu gösterir misin? Yol ayrımı

Sevgili kızım, sanki bu dünyada yalnızca iki seçeneğin varmış gibi düşünüyorsun. Bu evli adamla geçirdiğin yıllara yazık biliyorsun. Evli ve çocuklu erkekler bir başka kadınla macera yaşamaktanpek hoşlanırlar ama evdeki eşlerinde ayrılmayı akıllarından bile geçirmezler. Zaten doğru olanı da budur. Aslında eşlerini de seviyorlardır ama macera yaşamak genç bir kadının vereceği heyecanı tatmak onların pek hoşuna gider. Bu konuda sonsuz bencildirler. Öteki gençten hoşlanmadığını söylüyorsun. Sevmiyorsan onu da unut. Başka insan mı kalmadı dünyada? Elbette karşına sevebileceğin bir genç çıkacaktır. Ama önce kendini toparla. Yüreğini özgür bırak ki bir başkasına açılabilsin.

X