"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla: Askerden dönünce değişti


Merhaba Güzin abla ben 19 yaşında bir genç kızım. Özel bir şirkette sekreter olarak çalışıyorum. 2 seneden beri çıktığım biri vardı, askerden yeni geldi. Beni çok sevdiğini sanırdım ama yanılmışım. Beni bir tek sözüyle kaybetti. Sana ısınamadım dedi. Gerçekten askerden gelen çok değişiyor, o hiç değişmez derdim ama yanılmışım. Aynı yerde çalışıyoruz, bana bir yabancı gibi davranıyor. Ve bir tek kelime bile konuşmuyor. Bana güzel kızsın hoş kızsın ben sana layık olamam dedi. Sence ne yapmalıyım Güzin abla, onu hala çok seviyorum.

İsyankar Buse

Sevgili kızım, askerlik dönemi erkekler üzerinde gerçekten zaman zaman değişik etkiler yaratabiliyor. Uzunca bir süre ayrı kalmanız, onun orada yaşadıkları, belki kendi kendine sevginizi sorgulaması, beraberliğinizi tartması, böyle bir sonuç yaratmıştır. Ya da bu dönemde senden beklediği yakınlığı ilgiyi göremedi. Bu ayrılık sırasında duyguları değişti. Seni daha önce seviyorsa, neden ‘‘Sana ısınamadım’’ desin. Demek ki beraberliğinizin ilk iki yılında seni gerçek anlamda sevmemiş. Ya da ayrılık gerçek duygularını ortaya çıkarmış. Sonuçta, şimdilik yapabileceğin bir şey yok. Belki bir dönem geçiriyor, sabırla üzerine varmadan bekleyeceksin. Ya da kendi yolunu çizeceksin. Ama sakın ısrar etme, üzerine düşme. Bu ‘‘Ben sana layık değilim’’ erkeklerin klasik ayrılık kararı aldıklarında kullandıkları sözcüklerdir.

X