"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla


Topuklarımda çatlaklar var

Ben 32 yaşında bir genç kadınım. Umarım benim derdimi küçümsemez, yardımcı olursunuz. Benim ayaklarımda, topuklarımda çok derin çatlaklar oluşuyor. Bu yüzden zaman zaman ayarlarım çok acıyor. Terlik ya da ayakkabı giyemez oluyorum. Acaba bunların bir çaresi var mıdır? Bana pahalı olmayan bir krem ya da ilaç tavsiye edebilir misiniz? Benim bu gibi şeylere ayıracak param yok.

Gebze'den Yıldız

Elbette yardımcı olmaya çalışırım kızım, sorununu küçümsemek de ne demek? Seni üzen her ne ise, benim görevim ona karınca kararınca bir çözüm bulmaya çalışmak. Bugünkü koşullarda orta halli insanların kendilerine bakım için üretilen pahalı kozmetik ürünlerini satın alabilme güçleri giderek azalıyor. Pek çok genç kadın da, seninle aynı durumda. Bu yüzden ninelerimizden kalma, çok yararlı bir losyon tarif edeceğim. Ayakların açık ayakkabılar içine özgürce sergilendiği şu yaz günlerinde, topuklardaki çatlaklar çok çirkin görünür. Bu losyonu sabah akşam sürmelisin ki kısa zamanda cildin yumuşacık olsun. Bir küçük şişeye, bir çay bardağı kolonya, bir çay bardağı limon suyu, bir çay bardağı da gliserin koyar, iyice çalkalayıp karıştırırsın. Ayaklarını ılık suda yıkadıktan sonra ponza taşıyla ovarsın. Kurulayıp bu losyonu sürersin.

X