"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla


Bu şekilde bebeğimiz olmazmış

Sevgili Güzin abla, ben 24 yaşında 3 yıllık evli bir genç kadınım. Eşim de 27 yaşında. Evliliğimizin ilk yılında hap kullanmıştım. O sırada ikimiz de sık sık birlikte olmayı istiyorduk. Daha sonra ben bu kadar sıklıkta beraberlik istemez oldum. Hatta bu durum beni rahatsız etmeye başladı. Eşim de anlayış gösterip beraberliklerimizin arasını giderek açmaya başladı. Şimdi aşağı yukarı 10 günde bir ya da en fazla haftada bir kez birlikte oluyoruz. Ben hap almayı kestim, çünkü bebeğimiz olsun istiyoruz. Ancak eşim bu kadar aralıklarla beraber olursak asla hamile kalamayacağımı söylüyor. Doğru mu?

Eskişehir’den Gülen Adam

Sevgili kızım, herşeyden önce eşinle bu konuda çok iyi anlaşmış durumdayken, duygularının birden neden değiştiğini araştırmalısın. Eşler arasında ilişkilerin süresi ya da sıklığı her iki tarafın isteklerine bağlıdır. Herkesin beklentileri ve istekleri ayrı ayrıdır. Ancak sende eşinden uzaklaşmana ve ilişkiden hoşlanmamana neden olacak bir sorun mu var acaba? Bence önce bunu halletmelisiniz. Hamile kalmana gelince, eğer doğurgan günlerine denk düşerse, haftada bir değil ayda bir tek kez bile beraber olsanız, hamile kalabilirsin. Bu konuda eşin yanılıyor. Ama tabii yumurtlama döneminde ne kadar sık beraber olursanız, hamilelik olasılığı o kadar artar. Adet günlerini hesaplayarak, doktorunla bu dönemi saptamanız çok kolay.

X