"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla

Benimle evlenmek istemiyor

Gönül ferman dinlemiyor / İzmir

Güzin abla, iki yıldır çalıştığım firmada çok seviliyorum. Ama şefimle sorunlarım var. Kendisi 35 yaşında, çok saygılı, hoşgörülü, alçakgönüllü bir adam. Müslüman değil. İlk günden beri bana karşı çok fazla ilgi gösteriyordu. Aradan bir yıl geçtikten sonra bana deliler gibi aşık olduğunu söyledi. Beni sevdiğine inandım. O günden sonra ben de onu sevdiğimi hissettim. Ama bu adam benimle evlenmekten kaçıyor. Benimle dost hayatı yaşamak istiyor. Daha önce başından bir evlilik geçmiş. Ayrılmış, çocuğu yok. Ve bana ‘‘Önemli olan sevgidir, bana güven’’ diyor. Ablacığım çok zor durumdayım, lütfen bana akıl ver.

***

Kızım, bu adam seninle başından beri ilgiliymiş, seni seviyormuş ama evlenmekten kaçınıyormuş. Bu bana hiç de hoş gelmedi. Her şeyden önce bu adam Müslüman değilmiş. Dini inançlarınız, alışkanlıklarınız birbirinizden çok farklı. Bir fedakarlık yapıp sevgi uğruna onunla evlensen ailen de buna razı olabilir, ama evlilik dışı, dost hayatı yaşamaya razı olacaklarını zannetmiyorum. Çünkü sonuçta, adamın senden yüz çevirmesiyle, anında ortada kalıverirsin. Bu arada bir çocuğun olursa ne olacak? Bu tarz beraberlikten dünyaya gelmiş, ayrılma sonucu iki taraf arasında kalmış perişan durumdaki çocukların durumları hiç hoş olmuyor, biliyorsun. Adam sana çocuğunu vermeyebilir. Ya da çocuğu tanımak istemeyebilir. Eğer gerçekten seni seviyorsa, neden evlenmekten kaçıyor? Bu bencillik değil mi? Kızım kusura bakma, dost acı söyler. Sen torunum yaşındasın. Seni üzmek istemem, ama hayatını perişan etmene de göz göre göre razı olamam. Bana soruyorsan bu durumu kabullenme, hemen o iş yerinden ayrıl derim.X