"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Kırık kolum kaynamadı

Bakırköy'den Sevda

Güzin abla, size her konuda bizlere ışık tutmaya çalışan, gerçekten melek gibi bir insansınız. Benim sorunum sağlıkla ilgili ve ne yapacağımı bilemiyorum. Ben bir şanssızlık eseri merdivenden düşerek bundan 6 ay kadar önce sağ kolumu kırdım. Yaşım 33. Bu nedenle çabuk kaynar dediler. Ancak hiç umdukları gibi çıkmadı. 2 ay sonra kolumu açtıklarında hiç kaynamadığı ortaya çıktı. O zaman ameliyat dediler. Ortopedi kısmında ameliyat oldum. Koluma daha sonra çıkarılmak üzere madeni çubuklar, çiviler taktılar. Ancak ameliyattan 3 ay geçtikten sonra kolumun hala kaynamadığı ortaya çıktı. Bu binde bir de olsa görülen bir durummuş. Biraz da benim şanssızlığımmış. Çok üzgünüm. Ama ne yapacağımı bilemiyorum. Şimdi yeniden ameliyat edeceklermiş. Koluma kalçamdan kemik alıp ekleyeceklerini söylüyorlar. Moralim gerçekten çok bozuk. Özel bir şirkette sekreter olarak çalışıyorum. Evliyim ve üç çocuk annesiyim. Bir kırık kol bütün hayallerimi alt üst etti. Kolum kaynamazsa ne yaparım? Acaba bildiğiniz bir uzman var mı?

***

Kızım tabii ki kolunun kırılıp kaynamamış olması seni üzer. İş ve ev hayatın bundan etkilenmiştir. Sinirlerin bozulmuştur. Ama bunu bir şanssızlık olarak nitelendirme. Duyduğum kadarıyla kemik kaynaması sorunu sık sık rastlanan bir sorunmuş. Bizim ailede de pek çok kırık vakası olmuştur. Benim kalça kemiğim kırıldı ve platin çubuk takıldı. Sonuçta hayatta insanın başına neler gelmiyor ki? Üniversite hastanelerinde tıbbın son gelişmeleri yakından izleniyor bundan eminim. Ancak istersen son zamanlarda ününü duyduğum, genç bir uzmanın da fikrini al. Bir de ona muayene ol. Ortopedi ve travmatoloji uzmanı Doç.Dr. Mustafa Karahan (Akademik Hospital). Telefonu: (0 216 492 47 50)X