"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla

Evliliğim normal gitmedi

Samsun'dan Zeytin gözlüm

Güzin abla, ben 22 yaşında oldukça güzel bir kadınım. Bir buçuk yıldır evliyim. Bu süre içinde eşimle normal bir evlilik yaşayamadık. Yani henüz cinsel beraberlik kuramadık. Bu yüzden hálá bakireyim. Ama bunu hiç kimseye söyleyemedim. Eşimle aslında isteyerek evlenmiştik. Yani tanışma görücü usulü olmadı. O aslında çok iyi biri. Ancak ilk geceden beri hálá beraber olmayı başaramadık. Eşim de ben de bu konuda tecrübesiziz. Pekçok kez denedik, ama hiçbirinde başaramadık. Ben de ona yardımcı olamıyorum, acaba ne yapmamız gerekir?

Canım kızım, anlayışlı ve iyi yürekli genç bir hanımsın. Bunun için seni kutlarım. Eşini ailene ya da yakınlarına teşhir etmemiş, bu mahremiyetini korumuşsun. Ama bu durum elbette böyle sürüp gidemez. İki genç insanın evlilik hayatında mutlu bir cinsel olması, dilediğin gibi çocuklarının olması gerekir. Bu yüzden mümkünse bir Aile Danışma Merkezi'ne başvurmalısınız. Sanırım büyük şehirlerde böyle yerler var. Ailelere birçok konuda yardımcı oluyorlar. Ya da psikolog ve psikiyatristler bu konuda eşlerin sorunlarını çözümlemeye çalışıyorlar. Eşini bir doktorun görmesi ve tedavi etmesi gerekebilir. Bu sorun çok büyük bir ihtimalle psikolojik bir nedene dayanıyordur, ama bilmediğimiz bir organik nedeni de olabilir. Bu yüzden önce bir ürologa ya da bir hastanedeki aile hekimlerinden birine görünebilirsiniz.

X