"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Ona göre her şeyi yaşamak serbest

Kadıköy'den E. İ.

Güzin abla, ben 19 yaşında bir genç kızım. Benim sorunum sevdiğim gençle ilgili. Sevdiğim 23 yaşında, onunla pekçok konuda anlaşsak da bazı düşüncelerimiz çok farklı. Ona göre iki insanın çıkması her şeyi paylaşmak anlamına geliyor. Buna çıktığı kızla cinsel ilişkiye girmek de dahil. Ona göre böyle bir ilişkiye girmek çok normal. Ama bence o bazı kavramlardan habersiz. Düşünceleri ve davranışları çok rahat. Her şey olur, yaşanır, yapılabilir ona göre. Bu nedenle ben kendimi ezilmiş hissediyorum. Daha önce yaşadığım bazı olaylarda buna benzer durumlarla karşılaştım. Bu nedenle karşı cinse büyük bir soğukluk hissetmeye başladım.

Kızım henüz 19 yaşında hayata ve erkeklere bu kadar karamsar bakmak tabii ki yanlış. Yaşadığın bir iki ilişki, birkaç arkadaşlık ve çevrende gördüklerin seni erkeklerden bu kadar soğutmamalı. Artık ne yazık ki eskisi gibi dünyamızda romantik ilişkiler yaşanmıyor. İnsanlar maddi ve çıkarcı oldular. İlişkilerde, flörtlerde, hatta evliliklerde bile bu hissediliyor. Bu arada cinsellikte de çok yanlışlıklar yaşanıyor. Genç kızlar özgürlük adına yaşamlarını karartacak ilişkilere giriyorlar. Yine de arkadaşını haksız görüyorum. İki insan birbirini severse elbette ki pekçok şeyini paylaşırlar. Ancak bir genç kızın cinselliği yaşaması bir erkeğinkinden çok farklıdır. Erkekler ilişkiden ilişkiye geçerken, arkalarını dönüp bakmazlar bile. Oysa o genç kız, kendini yalnızca sevdiğine vermek istemiştir. Aldatılmak, terk edilmek onun ruhunda büyük yaralar açar. Cinselliği erkekler kadar özgürce yaşayan kızları yine erkekler kınamıyorlar mı? Evlenirken de mutlaka ‘‘Bakire isteriz’’ diye tutturmuyorlar mı? O halde bu ne tutarsızlık? Önce kendilerini terbiye etsinler.X