"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Aramızda yakınlaşma başladı

T. Ç. \ Isparta

Güzin abla, ben çevresindeki kızlar tarafından beğenilen 20 yaşında bir gencim. Üniversite için geldiğim zaman bir erkek arkadaşımla ev tuttuk. Ancak bir süre sonra bu arkadaşımla aramızda arkadaşlıktan da ileri, bir yakınlaşma başladı. Kız arkadaşıma olan ilgimi kaybettim. Ondan ayrılmak zorunda kaldım. Artık hiçbir kıza ilgi duymuyorum. Her ikimiz de bu durumun farkına varınca ayrılmaya karar verdik. Onu artık hiç görmüyorum, ama özlüyorum. O da sürekli olarak telefonla arayıp sesimi dinliyor. Ne yapmalıyım, intiharı bile düşünüyorum.

* * *

Sevgili oğlum, böyle her an ölümü düşünmekten vazgeçin. Beni öyle büyük bir sorumluluk altında tutuyorsunuz ki zaman zaman ben de çaresiz kalıyorum. Gerçekten sizin yaşınızdaki genç erkeklerin cinsel kimlik arayışı içinde bazen böyle sapmalar karşısında kaldıkları görülür. Genç delikanlı eğer karşı cinsten biriyle cinsel heyecanlarını tatmin olanağı bulamaz ve kızlardan uzak kalmak zorunda kalırsa kendisine daha yakın ve böyle bir fırsat verebilen kendi cinsinden birine yönelebilir. Senin durumun da böyle olmalı. Bir kız arkadaşın olduğuna göre aslında şimdiye kadar normal duygular içindeymişsin. Ancak bu erkek arkadaşın senin yönünü sapmana yol açmış. Duygularınla oynayıp sağlıklı düşünmene fırsat vermemiş. Aslında o da bu durumu atlatıp normale dönebilir. Ondan ayrılmakla doğru karar vermişsin. Ama onu kafandan tamamen atıp genç kızlara ilgi duymaya çalışmalısın.X