"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Kızlığım bozulmuş mudur?

Çaresiz \ İstanbul

Güzin abla ben 19 yaşında bir genç kızım. Bundan bir sene önce giydiğim kot pantolon beni çok sıkıyordu. O gece eve yorgun dönmüştüm. O kot pantolonla uyumuş kalmışım sabaha kadar. Sabah kalktığımda ise iç çamaşırımda açık renk avuç içi kadar bir kan lekesi gördüm. Acaba kızlığım bozulmuş olabilir mi? Ben bir genci seviyorum, onunla ciddi bir beraberliğimiz var. Bu yüzden çok endişeliyim. Acaba doktora mı görünsem? Çok korkuyorum, bana yardımcı olun lütfen.

* * *

Kızım, bilmem işin içinde başka bir şey var da bana söylemekten kaçındığın için mi böyle yazdın? Yoksa gerçekten sorunun bu mu? Ama sanki bana bir şeyler saklıyormuşsun gibi geldi. Sanırım kot pantolon ne kadar dar olursa olsun, bekaretini bozacak bir basınç yapmaz. O gün pek hatırlayamadığın ya da önemsemediğin bir şey olmuşsa bilemem. Ama aksi halde bu söylediklerinle bekaret bozulmaz. Yalnız belki adet gününe yakın günlerde önce hafif bir pembelik gelir, ardından bir iki gün sonra gerçek adet kanaması başlar. Bu zaman zaman rastlanabilen bir durumdur. Senin de böyle olmuş olabilir. Ama gerçekten çekindiğin, bana yazmadığın bir şeyler olduysa; örneğin erkek arkadaşınla elle de olsa bazı aşk oyunlarına giriştinse bekaretin bozulmuş olabilir. Bunun için en iyisi bir kadın doğum uzmanına başvur. Sana gerçeği söyler. Ama dar kot pantolon yüzünden böyle sorunla karşılaşabileceğini hiç sanmıyorum.


 
X