"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Beni sigarası kadar sevmedi

Hiç affetmeyeceğim / İstanbul

Güzin abla, ben 19 yaşında bir genç kızım. Çalıştığım iş yerinde bir genç adamla tanıştım. Onu çok sevdim. Beni sevdiğine inandırdı, ama sonra da terk etti gitti. Evli ve çocukları olduğunu sonradan öğrendim. Benimle resmen oynadı. Kalbimi kırdı ve hayatımı mahvetti. Onun uğruna her şeyimi kaybettim. Ona olan sevgim sevgiden de öteydi. Tutkuydu neredeyse, şimdi beni istemiyor. Oysa bana dönmesi için neler vermezdim. Beni sigarası kadar sevseydi razıydım. Sizden dileğim benim onu gerçekten sevdiğime inanması için ne yapabileceğimi söylemeniz. Onun yuvasını yıkmak niyetinde değilim. Bana yakın olsun, gözyaşlarımı silsin, eskisi gibi olalım yeter.

* * *

Kızım, buradan kaç kez yazmışımdır, sayısını bilemiyorum genç kızları hep uyarmışımdır. Evli erkeklere herhangi bir beraberliğin yalnızca insana mutsuzluk getirdiğini söylemekten, tekrarlamaktan yoruldum. Ama sizler beni izlediğinizi söylüyorsunuz bana güvendiğinizi söylüyorsunuz ama ama şu yaşlı ablanızı hiç dinlemiyorsunuz ki. Bak yine hüsranla biten bir maceraya giren bir genç kız işte. 19 yaşında hayatının karardığından söz ediyor. Ne yazık değil mi? Yavrum neden onun sigarası kadar sevmesini bekliyorsun. Neden kendini bu kadar küçültüyorsun? Bu adam senin gençliğinden, tazeliğinden güzelliğinden faydalanmış hepsi bu. Elbette seni gerçek anlamda olduğu gibi sevecek, sana gönlünü açacak, seni sevgiyle bağrına basacak helal süt emmiş bir genç vardır. Yalnızca gözünü açıp onu görmeyi bil. Çünkü şu anda gözlerin kapalı, bir tek noktaya takılmışsın. Yüreğini de gözünü de açıp görmeyi bil. Çünkü şu an gözlerin kapalı, bir tek noktaya takılmışsın. Bir daha böyle hatalar yapma. Evli bir erkekten sana hayır gelmez. Gözyaşlarımı silsin, bana yakın olsun yeter diyorsun, ala nereye kadar? Yuvasını yıkmak niyetinde olmasan da o hiçbir günahı olmayan eşinin durumu farketmesinin ne kadar acı olabileceğini düşünüyor musun?


 
X