"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Cinayeti bile deneyecektim

Ahmet / İstanbul

Güzin Abla, 20 yıldır mutlu bir evliliğimiz ve üniversitede okuyan iki çocuğumuz var. Eşimi çok seviyorum. Onun da beni sevdiğine inanıyordum. Şu ana kadar sevgi, şevkat ve fedakarlığında hiçbir eksik olmamasına rağmen, son zamanlarda bazı hallerinden şüphelendim ve sordum. Yalan söylemeyen bir karakteri olması nedeniyle her şeyi olduğu gibi anlattı. Bir yıla yakın bir süredir benim de tanıdığım, genç bir erkekle ilişkisi varmış. İradesini yok eden ve bir anda başlayan bu ilişkiden büyük üzüntü ve pişmanlık duyduğunu, kurtulabilmek için çok uğraştığını fakat duygularına bir türlü hakim olamadığını söyledi. İstersem boşanabileceğimizi söyleyerek özür diledi. Bu arada psikologlarla görüştük, biraz düzelir gibi oldu. Fakat bu kısa sürdü. Boşanmayı düşünüyorum, ama çocuklarıma ne diyeceğimi bilemiyorum. Çünkü onlar yıllardır bizi çok mutlu bir çift olarak görüyorlardı. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum.

* * *

Olayı her şeye rağmen büyük bir olgunluk ve aklı selimle karşılamanı kutlarım oğlum. Gerçekten Allah seni ve aileni korumuş, bir anlık cinnet seni katil yapabilirdi. Hepinize yazık olurdu. Eşinin bir bunalım geçirdiği belli oluyor. Bana kalırsa her şeyi göze alıp, onu bu genç adamdan uzaklaştırmak için evini ve çevreni değiştirmelisin. O gençle konuşmanı pek tavsiye etmem. Üzülürsün. İşi zamana bırakıp, eşini de psikolojik açıdan tedavi ettirmelisin. Mümkünse bir akrabanın yanına yolla bir süre. Zaman içinde senin değerini anlayacaktır. Aklı başına gelecektir. Belli ki bir yaş dönemi bunalımı geçiriyor.


 
X