"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

İlişkisi olmuş ama hala bakire

Kuşku / Antalya

Güzin abla, ben bir şirkette çalışan durumu oldukça iyi bir erkeğim. Burada tatil için gelmiş ve akrabalarının yanında kalan bir genç hanımla tanıştım. Onu çok sevdim. İlişkimiz kısa zamanda ciddi bir havaya girdi. Ben de onunla evlenmeye karar verdim. Bu durumu akrabalarına da açtım. Bu arada onunla beraber olmaya da başladık. Ancak davranışlarından ve onun halinden bakire olmadığı anlaşıldı. İlk beraber olduğumuzdan da tabii. O zaman da bana her şeyi itiraf etti. Konya'da bir sevgilisi varmış ancak onu hiçbir zaman sevmemiş. Adam ondan büyükmüş ve ilişkiye zorlamış. Bu ilişki birkaç kez devam etmiş. Daha sonra da bir doktora gitmiş ve doktor ona hala bakire olduğunu söylemiş. Benim yanımda adamla telefonda görüştü. Ona artık bir başkasıyla olduğunu ve artık kendisini görmek istemediğini açıkladı. Şimdi ilişkimiz sürüyor ve ben ilişkimize nasıl yön vereceğimi bilemiyorum. Akrabaları ve memleketteki ailesi ona ne zaman evleneceğimizi soruyorlarmış. Bu şekilde bana baskı yapmak istediğini de düşünüyorum. Aslında onunla pekçok konuda anlaşıyoruz ve onu sevdiğimi hissediyorum, ama benden önce böyle bir sevgilisi olması ve beni ilk başlarda kandırmak istemesi beni düşündürüyor.

* * *

Evladım neden güvenmeyecekmişsin ki? Ama o bitmiş. Seni seviyormuş, seninle evlenmek istediği de belli. Pekçok konuda anlaştığınızı söylüyorsun. Bak sen de sormadan ilişkiye girivermişsin. Yani bakire olsaydı ilk kez seninle olacaktı. Ama sen bunu düşündün mü? İşte erkekler bu durumu hiç düşünmezler. Kendilerine gelince karşısındaki genç kızın durumuna önem vermezler, ama bir başkası olduysa onu hemen kötü görürler. Madem bu kötü bir şey o zaman sen neden onu düşünmedin?


 
X