"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Acaba başka biri mi var?

İsimsiz

Güzin abla, ben 28 yaşında hayata küsmek üzere olan bir gencim. 5 yıllık bir evliliğim vardı. Eşimle sevişerek evlendik. Ancak evlendikten sonra ailemle bir türlü anlaşamadılar. Eşim hep bunun benim yüzünden olduğunu, kendisini aileme karşı koruyamadığımı, pasif kaldığımı söylerdi. Ayrıca kendini güvende hissetmediğini de anlatıyordu. Ben de ailemle evlerimiz yakın da olsa ayrı olduğu için fazla önemsemiyordum. Onlara da işi defalarca izah etmeme rağmen daha da alevlendirmekten başka bir işe yaramadı. Bu nedenle mi bilmiyorum, eşim çalışmak istedi. Bunalıma girdiğini, biraz değişiklik aradığını söylüyordu. Önce karşı çıktım, ama daha sonra kabul ettim. 4 yaşında bir kızımız vardı. Kayınvalidem gelip gündüzleri ona bakmaya başladı. Ancak bütün sorun bundan sonra başladı. Eşim çok değişti ve beni bırakıp ailesinin yanına gitti. Boşanmak istediğini söyleyerek dava açtı. Acaba hayatında başka biri mi var? Kızım onda kaldı ve onu altı aydır görmüyorum. Son olarak iş yarinde olay çıkardım, işi bırakmak zorunda kaldı. Benim ailemin katı tutumunun yanısıra şimdi onun ailesiyle de ters düştüm. Bundan sonra birleşmemiz mümkün olmaz artık diye düşünüyorum ve çok üzülüyorum. Ne yapmalıyım ablacığım, ortada bir çocuk var?

* * *

Sevgili oğlum, niye hemen kızcağızın hayatında ‘‘Bbir başkası var’’ diye suçluyorsun? Ne diye hayatında bir başkası olsun. Eşin sana uzun zamandır tüm uyarılarını yapmış. Demek ki ailenin kendisine karşı tutumundan çok rahatsız olmuş. Seni haklı olarak ‘‘pasif olmakla - kendisini koruyamamakla’’ suçlamış. Hatta kendini güven içinde hissetmediğini de söylemiş. Daha ne istiyorsun? Bir kadın için bunlar çok önemli şeylerdir. Sen eşini ailenin eziyetine karşı koruyamamışsın demek ki. Kadıncağız da kendini güvende hissetmeyince çalışıp para kazanmaya başlamış ve sonunda ayrılık kararı almış. Seni uyarmadığını da söyleyemezsin. Sanırım tüm kabahat senin, ondan kaynaklanan bir problem yok.


 
X