"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Evlenmeden önce cinsellik

Selim \ Bakırköy

Güzin abla, cinsel açıdan gençlere yanlış bir yol gösterdiğinizi düşünüyorum. Size göre gençler evlenmeden önce cinsel beraberlik yaşamamalılar mı? Türkiye'deki evliliklerinin hemen hepsi mutsuz ve huzursuz olduğunu görmüyor musunuz? Bunun altındaki neden ise cinsel hayatı evlenmeden önce tanımamak, evlenmeden önce cinsel beraberliğe girememektir. Üniversitedeki gençler bile hep aile baskısı ile cinselliği yaşayamıyor, bu nedenle mutsuz evlilikler yapıyorlar. Bunun için evlilik öncesi cinsel ilişki serbest olmalı ve bu birçok sorunumuzu çözecektir.

* * *

Oğlum biz henüz pekçok açıdan bilgi eksikliği içinde olan bir toplumuz. Pek çok genç hâlâ cinsel açıdan yeteri kadar eğitim görmüş değil. Ya çok küçük yaşta bazı deneyimler yaşayıp hayatlarını karartıyorlar ya da cinsellikten öcü gibi bucak bucak kaçıyorlar. Genç kızlarımız ve kadınlarınız henüz doğum kontrolü hakkında bile yeterli bilgiye sahip değiller. Siz bizim toplumumuzu batı toplumu ile karıştırıyorsunuz anlaşılan. Ben belirli kültür ve eğitim düzeyindeki insanların özgürce cinsel yaşamlarını yönlendirebileceklerini biliyorum. Ama onlar toplumumuzda azınlıktalar. Ayrıca insanlara özgürce yaşayın derken, onların kendi yaşamlarını kendilerine zarar vermeden, yakınlarına da acı vermeden yönlendirebileceklerinden de emin olabilmeli insan. Ayrıca batı toplumlarında insanların sandığınız ve söylediğiniz kadar özgür davrandıklarını sanmıyorum. Üstelik onların toplum ve aile anlayışıyla bizimkini kıyaslamak mümkün değil. Hem de onlarda boşanma oranları çok yüksek.


 
X