"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

İstemeden beraber oldum

Bahtsız genç \ Adana

Güzin abla, ben 19 yaşında bir gencim. Bir süreden beri bir genç kıza çılgınlar gibi tutkunum. Bütün hayalim günün birinde onunla evlenmekti. Evlenmekti, diyorum çünkü galiba ikimizin de hayallerini yıktım. Bir anlık zaafım yüzünden her şey alt üst oldu. Onun beni asla affetmeyeceği bir şey yaptım. Bir başkasıyla beraber oldum. Bir barda tanıştığım kızla beraber oldum. İçkiliydim ve ne olduğunu anlayamadım. Bu kız başımı döndürmüştü. Ayıldığım zaman pişmanlık duydum. Ama şimdi o kız peşimi bırakmıyor. Benden ayrılmak istemiyor. Ben de ona bir başkası var diyemiyorum. Onunla evlenmek istemem. Sevdiğim kızı bırakamam. Ancak bu durumu anlar da beni terk derse diye çok korkuyorum.

* * *

Oğlum, madem bir genç kızı bu kadar çok seviyorsun, onu hiç kimseye değişmem diyorsun, onunla ileriye dönük ciddi düşünceler içinde olmalısın. Aslına bakarsan henüz evliliğe hazır olmadığın için gelmiş bunlar başına. Yaşın çok genç. Neden gittiğin barda ilk karşına çıkan kızla beraberliğe girdin? Bu yaşta kendini kaybedecek kadar içmenin anlamı ne? Burada tabii ki hata yalnızca sende değil. Bu genç kız da var. O da ilk tanıştığı erkekle beraber olmak için yer arıyormuş sanki. Peki, bu kız sana baskı yapıp evlenmek istediğini mi söylüyor, bunu yazmamışsın. Belki de sadece macera yaşamak istemiş, evliliği düşünmemiş olabilir. Sen yalnızca sorumluluğunu düşünüp üzülmekle kalırsın. Bana kalırsa o genç kızla açıkça konuş, bir başkasıyla uzun süredir devam eden bir ilişkin olduğunu söyle. Belki anlayış gösterir.


 
X