"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Ben homoseksüel değilim

Ankara'dan Murat

Bu sana ikinci yazışım Güzin abla, lütfen bana yardım elini uzat, cevapsız bırakma. Ben 21 yaşında bir gencim. Bundan 8-9 ay önce birisiyle tanıştım. Ve çok samimi arkadaş olduk. O da erkek ve benden yaşça oldukça büyük. Ama aramızda bir kardeş ağabey muhabbeti yok. Birbirimize çok bağlıyız ve hiç ayrı kalamıyoruz. İkimiz de birbirimizi çok seviyoruz, ama artık korkmaya başladım. Çünkü artık o hale geldi ki, benim başkaları ile konuşmama bile katlanamıyor, özellikle de kızlarla arkadaşlık etmeme çok kızıyor. Aksi takdirde kendisine zarar vereceğini söylüyor. İşin kötü tarafı ben de onu çok sevdiğim için ona bir zarar gelmesini istemiyorum. Ancak sakın beni yanlış anlama Güzin abla, ben homoseksüel değilim. Hatta gizli gizli beraber olduğum birkaç kız var. Ama o bunu duyarsa çok kötü olacak. Bu durumu senden başka hiç kimseye de açamazdım. Ne olur bana yardım et. Onun yüzünden ailemi bile bıraktım. Şimdi onunla yaşıyorum. Onu çok seviyorum, ama arkadaş ve dost çevremi de kaybetmek istemiyorum. Ona olan bu bağlılığımı nasıl çözebilirim?

Oğlum, sen belki homoseksüel değilsin ya da henüz olmamışsın, ama bu adam bal gibi homoseksüel. Seni de yavaş yavaş bu yönde etkiliyor. Zaten gençlerin belirli bir yaşta cinsel kimlik arayışı içinde oldukları dönemlerde, böyle insanlar ortaya çıkar ve zaman zaman işte bu adam gibi onları etkiler, kendilerine bağlarlar ve istediklerine alet edip, onları da yoldan çıkarırlar. Kendi yanlış yollarına sürüklerler. Sen belki bu adama yalnızca arkadaşça, dostça bir sevgi besliyor olabilirsin. Onunla henüz cinsel bir beraberlik yaşamıyorsun. Ancak bu adamın amacının seni giderek bu yola getirmeye çalıştığı apaçık ortada. Seni doğal olarak eğilim duyduğun karşı cinsten uzaklaştırıp, hiç kimseyle görüşmemeni sağlayarak, ondan başka hiç kimseyle yakınlık duymamanı temin ederek kendisine iyice bağlamak. Ve seni de bir homoseksüel yapıya sürüklemek. Kendini kurtarmaya bakmalısın oğlum. Yoksa hayatın biter, yok olursun.






 








X