"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Soluğum kesiliyor


İstanbul'dan E. M.

Sevgili Güzin abla, ben 20 yaşında, üniversite öğrencisi genç bir kızım. Ancak beni çok rahatsız eden bir sorunum var. Şu sıralar aynı okulda okuduğum bir gençle beraberiz. Onu çok seviyorum, o da beniçok seviyor. Ancak onunla beraberken çok mutlu olsam da size tuhaf gelmesin, ama onunla öpüşürken soluğum kesiliyor, nefes alamaz oluyorum, tıkanıyorum. Hemen uzaklaşıyorum, bu bir hastalık mı acaba? Yoksa heyecandan mı oluyor? Ama geceleri de bazen tıkanıyorum. Erkek arkadaşım bana biraz bozuluyor, bana bir çare söyler misiniz?

* * *

Küçük kızım, elbette ciddi bir hastalığın olduğunu düşünmemelisin ama, burun eti veya burnunda bir çarpıklık ya da kıkırdak büyümesi gibi bir durum varsa, öpüşürken soluk alamaz gibi olursun. Tabii bu arada heyecanın da payı var elbette. Bana kalırsa bir K.B.B (Kulak Burun Boğaz) uzmanına git ve görün. Solunum yıllarına iyice bir baksın sanırım seni sıkıntıdan kurtaracaktır. Merak etme, üzülme. Erkek arkadaşın seni gerçekten sevseydi, bozulacağına, merak eder sana yardım etmek isterdi. Bunu da aklının bir köşesine koy. İstersen sana iyi bir Kulak Burun Boğaz uzmanı önereyim, son derece şefkatli iyi bir doktordur.

* * *

Op. Dr. Yavuz Özkan, Kadıköy Buhariye'deki muayenehanesinin numarası:

* * *

(0 216 337 37 91).

Bir muayene ol bakalım, bu tıkanıklık nereden geliyormuş.


 
X