"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Hangisi yalan söylüyor?

İstanbul'dan Tina

Güzin abla, biz 18 ve 20 yaşlarında iki kız kardeşiz. Bir gün kız kardeşimle dertleşirken, kardeşim teyzemin oğluna aşık olduğunu, onun da kendisine karşı ilgi duyduğunu, arkadaşlık teklif ettiğini söyledi. O anda bütün dünya başıma yıkıldı, diyebilirim. Çünkü sözünü ettiği teyzemin oğluyla bir süre önce biz aramızda söz yüzüğü takmıştık ve evlenmeyi düşünüyorduk. Kardeşimin bunu söylemesi üzerine bu gencin beni aldattığını düşünmeye başladım. Dayanamayıp bunlara ona anlattım ve sordum. O bütün bunları inkar etti, beni konuşturmadı bile. Hepsinin yalan olduğunu söyledi. ‘‘Sen nasıl böyle kötü şeyler düşünürsün’’ dedi. Ben şimdi ona güvenemez oldum. Kime inanayım bilmiyorum, kimseye güvenemez oldum, lütfen bana yardım edin.

Kızım, ortada gerçekten bir yalan var, ama bunu acaba teyze oğlu mu söylüyor, yoksa kız kardeşin mi? Her ikisi de mümkün. Kız kardeşin senin teyze oğlunla yakınlığını farketmiş olabilir. Gerçekten onu uzaktan uzağa seviyorsa, aranızı bozmak için böyle bir şey uydurmuş olabilir. Henüz genç ve saf bir kız olduğu için aklı sıra böyle oyunlar oynayabilir. Teyze oğluna gelince sandığın kadar saf ve temiz bir çocuk olmayabilir. Her ikinizle de gönül eğlendirmekten pek hoşnuttur. İkinizin birbirinize açılmaktan çekineceğinizi sanıyordur. Kız kardeşinin kendisine karşı ilgisini hissedip, durumdan yararlanmak isteyebilir. Bu da mümkün. Güzel kızım, bu durumda yapacağın şey, sanırım bu ilişkiye son vermek. İçine bu güvensizlik düştü mü, artık bir daha huzur bulamazsın. Üstelik bu genç seninle çok yakın akraba. Biliyorsun ki evlenmeniz son derece sakıncalı. Bu durumu bahane edip, bu ilişkiyi bitirir, kendine çok daha uygun akraba olmayan bir genç seç. Henüz yaşınız çok küçük... Aceleniz ne?


 
X