"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin Abla

Olmadık bir aşka kapıldım

Bursa'dan Niyazi

Güzin abla, sizi uzun yıllardan beri izlerim. Zaman zaman size yazanları yadırgardım. Mektupları okur ve ‘‘Yahu insanlar ne boş sorunlarla uğraşıyorlar, kendilerine dert arıyorlar’’ diye düşünürdüm. Ama işte ben de onların arasına girdim ve ne yapacağımı bilemiyorum. Ben 35 yaşında evli ve iki çocuklu olan bir beyim. Şimdiye kadar eşimi hiç aldatmadım. Aslında her konuda anlaştığımızı düşünüyordum. Ancak birkaç haftadan beri 25 yaşında eşinden yeni ayrılmış bir genç kadına ilgi duymaya başladım. Bunu niye yapıyorum ben de bilmiyorum. Ama size şunu söyleyeyim, o hep yıllardır hayalini kurduğum kızdı. Her zaman öyle birini hayal etmiştim. Güzin ablacığım, aslında yuvamı da yıkmak istemiyorum. Lütfen bana bir yol gösterir misiniz?

Sevgili oğlum, sana vereceğim cevabı herhalde, beni uzun yıllardır okuduğuna göre önceden tahmin edebilirsin. Sana bunca yıllık yuvanı bir hayal uğruna yıkmamanı tavsiye edeceğim elbette. Eşinden bir şikayetin yok. Onunla anlaştığıını söylüyorsun, çocukların var, ‘‘bunca yıllık yuvamı yıkmak istemiyorum’’ diyorsun. O halde ne istiyorsun? Faksına biraz geç cevap verebildim. İnşallah bu arada aklın başına gelmiştir. Zaman zaman erkeklerin böyle maceralara heveslendiklerini herkes bilir. Bu genç hanım sana birden pek çekici görünmüştür. O da biraz cilveli biriyse hemen başını döndürmüştür. Ama bana güveniyorsan bu sevdadan vazgeç. Onunla ciddi bir ilişkiye girer, bunu da eşin öğrenirse, herkese çok yazık olur. Eğer eşinden şikayetçi olsaydın, onun seni anlamadığını, çok soğuk ve sevgisiz olduğunu filan söyleseydin, hafifletici nedenler olarak kabul edebilirdik. Ama sen söylüyorsun ki böyle değil. O halde aklını başına topla çocuğum. Böyle bir macerayı fazla uzatla. O genç hanım da senin yerine bekar birini bulup evlenir belki de. Sen boşu boşuna da onu oyalama. Eşinin duymamasını dileyelim, hemen bu işe son ver yavrum. Eğer tabii bana kulak verirsen.


 
X