"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Ona güvenmekle yanılıyor muyum?

Mersin’den Selma

Güzin abla, bir süreden beri kafamı kurcalayan bir sorunum var. Çocukluktan beri birlikte büyüdüğüm, benim için kardeşimden bile yakın bir arkadaşım var. Evlerimiz de yan yana. Ben evliyim. O henüz evlenmedi. Başlarda kocamdan hiç hoşlanmadığını açık açık söylerken şimdi tamamen tavır değiştirdi. Tam aksine eşimi benden daha fazla sever gibi davranıyor. Ona cilveler yapıyor, onun yanında beni tenkit ediyor. Yaptığım yemekleri beğenmediğini söylüyor. Kocamın başı ağrısa hemen gidip ilaç getiriyor; ‘‘Böyle erkek bulunur mu? Ona iyi bakmıyorsun’’ gibi sözler söylüyor. Artık bu tavırları beni rahatsız etmeye başladı. Acaba ona güvenmekle yanılıyor muyum? Kocama ilgi duyuyor olabilir mi? Zaman zaman bizde kalıp, incecik geceliklerle dolaşıp vücudunu sergiliyor. Bana da ‘‘Sen son zamanlarda çok kilo aldın, kendine baksana’’ diyor. Çok huzursuzum. Kocam da onu çok seviyor, toz kondurmuyor.

Sevgili kızım, mektubun beni çok düşündürdü. Ama içimden belki de bu genç hanım eşini biraz fazlaca kıskanıyordur da bu yazdıkları biraz abartılmış şeylerdir diye geçirdim. Çünkü insan ister istemez kız arkadaşının kötü niyetli olduğunu düşünebilir. Aslında tıpkı bir kız kardeş gibi düşünüp davranıyor olabilir. Bu kadar zamandır seninle çok samimi olduğu için eşini de enişte gibi benimsemiştir belki de... Bu çok normal. Ama eğer niyeti kötüyse, seni eşinin gözü önünde küçük düşürmeye çalışıyorsa onu hemen evden uzaklaştır. Dostluğunu tamamen yitirmesen de araya mesafe koy. Özellikle sizin evinize böyle her an aklına estiği gibi girip çıkamasın. Bu arada en önemlisi de o genç kıza olduğu kadar eşine de bu durumu hissettirmemen. Çünkü adamın içinde bir eğilim yoksa bile kuşkularını anlarsa aşırı bir ilgi duyabilir ona karşı. Erkekler pek tuhaftır kızım.


 
X