"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Derdime çare ol Güzin abla

Güzin abla ben evli bir adamla 4 yıldır beraber yaşıyorum. Onu çok seviyorum, o da beni çok seviyor. Ama evli ve çocukları olması aramızda bazı sorunlara neden oluyor. Aslında ilişkimizin başından beri ondan boşanmasını hiçbir zaman istemedim, o da bunu yapamaz zaten. Benden yaşça çok büyük ve işin sonu nereye varır bilemiyorum. İlişkimiz yolunda giderken, bazı nedenlerden dolayı kavga edip ayrılıyoruz. Aradan bir süre geçtikten sonra tekrar barışıyoruz. Bu arada benimle evlenmek isteyen bir genç var. Ama ben onu sevmiyorum. Geleceğimi düşünmem gerektiğinin de farkındayım. Maddi açıdan hiçbir sıkıntım yok, ama ben de bir yuvam ve bana ait bir kocam olsun istiyorum. Lütfen bana bir çıkış yolu gösterin. Sevmediğim bir adamla yaşamak istemiyorum, ama o da bensiz yaşayamayacağını, hayatın onun için biteceğini söylüyor. Bu durumda sizce ne yapmam gerekiyor?

Sevgili kızım, sanki bu dünyada sadece iki seçeneğin varmış gibi düşünüyorsun. Bu evli adamla geçirdiğin yıllara yazık, biliyorsun. Evli ve çocuklu erkekler, bir başka kadınla macera yaşamaktan çok hoşlanırlar. Ama evdeki eşlerinden ayrılmayı asla akıllarından bile geçirmezler. Zaten doğru olanı da budur. Aslında eşlerini de seviyorlardır ama, macera yaşamak, genç bir kadına vereceği heyecanı tatmak onların pek hoşuna gider. Bu konuda sonsuz bencildirler. Öteki gençten hoşlanmadığını söylüyorsun. Sevmiyorsan onu da unut. Başka insan mı kalmadı dünyada? Elbette karşına sevebileceğin bir genç çıkacaktır. Ama önce kendini toparla. Sevgi nasılsa karşına çıkacaktır. Yüreğini özgür bırak ki bir başkasına açılabilsin.


 
X