"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Eski gücümü bulamıyorum

Konya’dan V. Y.

Güzin abla, ben 42 yaşında, evli ve üç çocuk babasıyım. Cinsel hayatımda bir yavaşlama hissediyorum. Yani cinsel hayatım artık eskisi gibi değil. Buna çok üzülüyorum. Tahmin edebildiğim bazı nedenleri var. Bundan bir süre önce babamı kaybettim. Bu ölüm olayı beni çok sarstı ve 6 ay boyunca hiç cinselliği düşünemedim. Ayrıca eşimle aramızda geçimsizlik yaşanıyor. O çok soğuk ve duygusuz bir kadın. Bana hiç doğru dürüst karşılık vermez. Ben de dışarda kendime arkadaşlar edindim. Ama şimdi onlarla da olmuyor. Sevdiğim bir kadın vardı. Onu hala çok seviyorum ve düşünüyorum. Bütün bunlar stres nedeni olabilir değil mi? Peki çaresi nedir? Doktora gittim. Bana vitamin ve stres için ilaç verdi. Ama hiç yararı olmadı. Şimdi bu durumun geçmesi ve eski formuma kavuşabilmem için ne yapmam gerekiyor?

Oğlum, bak ne güzel kendi kendini tahlil etmişsin. Nedenlerini de birer birer sıralamışsın. Gerçekten bütün bu yaşadıklarının cinsel yaşamın üzerinde etkisi olmuştur. Özellikle babanın ani ölümü seni çok etkilemiştir. Eşinle aranızdaki soğukluk bu arada da hep dışarda macera yaşamanın da seni yıprattığını söyleyebilirim. Çünkü erkeklerin farkında olmadıkları bir nokta da evlilik dışı ilişkilerin onları sandıklarından çok daha fazla yıpratmasıdır. Bu arada bir gönül maceran da olmuş. Belli ki o kızı çok sevmişsin. Seni bıraktıysa bundan da etkilenmiş olabilirsin. Ama sonuçta evli bir erkeksin. Bu macera sonsuza kadar süremezdi ki... Ayrıca 42 yaş, tabii ki henüz genç bir yaş, ama artık 30 yaşındaki gibi süper bir formda olmayı da bekleme. Her şey biraz gerilediğine göre cinsel hayatında da biraz gerileme olacaktır. Sana vitamin almanı, bol bol bal, ceviz, fındık, badem türü kuru yemiş, şam fıstık yemeni tavsiye edebilirim. Karides gibi deniz ürünleri de cinsel açıdan yararlıdır derler.


 
X