"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Sevdiğim de bir genç kız

Ankara'dan Derbeder

Güzin abla, ben 19 yaşında bir genç kızım. Ailem beni küçüklüğümden beri bir erkek çocuğu gibi yetiştirdi ve hatta kendimi öyle hissetmemi sağladılar. Şu an bir hastanede staj yapmaktayım ve çalıştığım arkadaşlarımdan birine yoğun bir ilgi besliyorum. Sorun onun bir bayan olması ve onu her gördüğümde içimden bir kıvılcım çıkıyor olması ve ona sarılmak istemem. Geceleri rüyamda onu görüyorum. Ona duygularımı açamadığım için de çok zor durumdayım. Ailem beni evlendirmek istiyor ama ben istemiyorum. Duygularımı ona açıp açmamakta kararsızım. Eğer beni terslerse ihtihar ederim. Onun bir erkek arkadaşı var ve ben çok kıskanıyorum. Ona arkadaşının kötü birisi olduğunu göstermek için bütün kötü huylarını anlatmaya çalışıyorum. Yanlış yaptığımın farkındayım ama ona bir şekilde ulaşmak istiyorum. Sizden bu mektuba kısa zamanda cevap vermenizi rica ediyorum.

Kızım, bir hastanede staj yaptığına göre ya hemşire olmaya hazırlanıyorsun ya da doktor. O halde eğitim görmüş bir genç kızsın, ifadenden de bu anlaşılıyor. Bana kalırsa bu durumu hemen bir psikologla konuşmalısın. Ondan yardım isteyip bir an önce bu sapkın durumdan kurtulmalısın. Bu sorun senin bir ömür boyu üzüntü çekmenden, toplum dışı kalmandan başka bir işe yaramaz. Hele normal bir genç kız olan ve bir sevgilisi olan bir genç kızın, senin bu duygularından haberi bile yokken onun mutluluğunu bozmaya çalışman çok acı. Sana bunu yakıştıramıyorum. İnsanların sağlıklarıyla uğraşıp, onlara yardımcı olmaya çalışan bir genç kızsın. Bu arkadaşın sanırım senin bu duygu ve düşüncelerinden habersiz. Eminim seni gerçek bir dost, arkadaş olarak kabul ediyor ve seviyordur. Senin bu duygularını bilse kesinlikle senden uzaklaşacaktır. Kendini mutlaka toparlamalısın. Normal duygu ve düşüncelere girmek için tedavi görmeli, hayatını normal bir şekilde devam ettirmelisin. 


 
X