"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

En büyük derdimiz uyuşturucu

Ankara'dan S.

Güzin ablacığım, benim derdim bugünkü gençlerin dertlerinden çok farklı.Benim sorunum tüm ailemin sorunu. Bizi uyuşturucu mahvetti. Çünkü babam bir uyuşturucu bağımlısı oldu çıktı. Bir dönem Adana'da gazino işletiyordu. Sanırım o zaman bu illete tutulmuş. Hâlâ da kurtulamıyor. Bu yüzden ailemizi de kendini de mahvetti. Genç yaşta çöktü gitti. Annem de üzüntüden perişan. Tedavi olmak istiyordu, ama sonra nedense vazgeçti. Birisinin onu bu konuda ikna etmesi lazım.Yine de bizler iyi çocuklarız, ailemizin dağılmasını önledik. Çünkü babam bizi düşünecek durumda değil. Bana zaman ayırır da özel bir cevap verirseniz çok mutlu olacağım.

Kızım sana kısa bir süre içinde ve istediğin gibi özel cevap veremediğim için üzgünüm. Durumun gerçekten ciddi, nasıl yardım edeceğimi inan bilemiyorum. Bana içini dökmüşsün. Ben de sana çok haklı olduğunu, çok olgun düşündüğünü ve durumun seni olgunlaştırmış ve hayata hazırlamış olduğunu söyleyebilirim. Yazından da anlaşıldığı gibi aklı başında, olgun, iyi yürekli, temiz bir kızsın. Yüreğin sevgiyle dolu. Ama babanın bu şanssız durumu tabii ki seni ve bütün aileni alt üst etmiş. Bundan sonra seni hayatta çok daha dikkatli, çok daha temkinli olmaya hazırlamış bu olaylar. Önündeki günlerde mutlu olmaya, kendine iyi bir çevre edinip, babanın durumundan sıyrılmaya bakmalısın. Kendine iyi bir iş bulmuşsun sanırım, bu da çok iyi bir şey. Kardeşlerin de aynı durumdaysalar, hayatınızı kurtardınız demektir. Anneciğinize de hep birlikte bakarsınız. Baban ya gerçekten bu durumdan kurtulmak için tedavi olacaktır ya da sorun onun sorunu olacaktır. Kendi istemezse tabii kimse onu zorla tedaviye alamaz. Kendi tedavi olmak istemeli. Ama eminim sağlığı da iyi değildir. Hayatını mahvetmiş bu durumda. Siz gençsiniz, sen ve kardeşlerin kendinize hayırlı bir yol çizin, geçmişi unutun ve mutlu olmaya bakın.


 
X