"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Bakanın nazik cevabı

Bir süre önce okurlarımın da dileklerini iletmek üzere Sayın Çevre Bakanı İmren Aykut hanımefendiye ‘‘Hayvan hakları yasası’’nın bir an önce çıkması konusunda kendisini desteklediğimizi belirten bir faks çekmiş, bu konuda ona güvendiğimizi dile getirmiştim. Gerçekten yasanın daha fazla gecikmeden çıkması gerekiyor. Çünkü pekçok belediye, özellikle köpeklere yönelik acımasız bir itlaf hazırlığı içinde. Sayın İmren Aykut, bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha gösterdi. Ve kendisine gönderdiğimiz yazıya hemen bir cevap verme nezaketinde bulundu. Duygulu ve içten satırlarını buraya aktararak kendisinin de biz hayvanseverlerden destek beklediğini bir kez daha belirtmek istiyorum. Bana sık sık yazan ve telefon eden sevgili hayvansever okurlarıma bu vesileyle sesleniyorum. Hayvan hakları yasası için Başbakanlığa ve Çevre Bakanlığı’na faks çekin. İmza toplayıp gönderin. Bakanımızı destekleyin. Başbakanlık faks no: 0-312-417 04 76.

Sayın Çevre Bakanımızın nazik cevabını da buraya aktarıyorum.

‘‘Sevgili Sayar

Göndermiş olduğunuz faks metnini duygulanarak okudum. Sizin gibi değerli hayvan dostlarının beni bu şekilde desteklemesi, içinde bulunduğum mücadelede yalnız olmadığımı hissettiriyor ve güç veriyor. Yeryüzündeki bütün hayvanlar, en az insanlar kadar yaşama hakkına sahiptir. Yüreği sevgi dolu bir insanın sadece insanları sevmesi yetmez. Hayvanları, çiçekleri, kuşları sevmeyen insanın sevgisinden de söz edilemez. Onları korumayı ancak yüreğimizde sevgilerini hissederek başarabiliriz. Başta evcil hayvanlar olmak üzere, doğada yaşayan bütün hayvanları koruyalım ki çocuklarımız gelecek yüzyıllarda sadece ansiklopedilerdeki resimlerinden öğrenmesin. Bu düşüncelerle ilginize ve gösterdiğiniz duyarlılığa teşekkür eder, selam ve sevgilerimi sunarım.’’

Dr. İmren Aykut Çevre Bakanı


 
X