"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Onu görünce içim yanıyor

Sivas'tan A. A.

Güzin abla, ben mutsuz bir genç kadınım. Aslında iki yıllık evliyim ve eşimi de seviyorum. Görücü usulüyle evlenmiştim, ama zamanla eşimi sevdim. O çok efendi bir insan, beni de çok seviyor. Ama ben huzursuzum ve sorun yaratıyorum. Aklım hâlâ eskiden bir gençlik sevgisi yaşadığım bir adamda. Onu çok sevmiştim, ama evli olduğunu bilmiyordum. Bunu öğrenince dünya başıma yıkıldı. Hemen ayrıldım, ama unutmadım. Ona olan sevgim hiç silinmedi. Eşimi seviyorum ve onu üzmek de istemiyorum. Ama eski sevdiğimi gördüğüm zaman içim yanıyor, oturup ağlıyorum. Onun da beni sevdiğini tahmin ediyorum. Ama ikimiz için de beraberlik imkansız artık. Ne yapmalıyım, intihar etmeyi de düşünüyorum.

Canım kızım, bak ne güzel bir evliliğin varmış. Kocan iyi bir insanmış, anlayışlıymış. Seni de çok seviyormuş, daha ne istiyorsun? Evli bir adamla yaşadığım maceradan ne bekliyorsun? Evli ve çocuklu bir adamın seni sevdiğini nereden çıkarıyorsun? Erkekler her önüne gelen güzelce bir kadınla kolaylıkla anlaşabilirler. Hoşlanırlar, ama hiçbir zaman eşlerini çocuklarını bırakmak istemezler, haklıdırlar da. Bir maceradan öteye gitmeyecek bir ilişki için eşini ve mutluluğunu yıkacak değilsin ya. Bu beraberlik tam zamanında bitmiş. İyi ki karşına eşin gibi iyi bir insan çıkmış. Yoksa o adamın metresi olup hayatını boş bir umut için harcayacaktın. Bırak kızım, bu gereksiz üzüntüleri. Belki de biraz boşluktan, biraz meşguliyetsizlikten bunları düşünüp hayaller kuruyorsun. Eşine dört elle sarıl, ne hayırsız eşler var, kocanın kıymetini bil. Bir an önce de bu karamsarlıktan sıyrıl, belki bir bebek seni gerçeklere döndürür. Hayaller kurmaktan ve olmayacak maceralarla kendi üzmekten kurtulursun. Onunla ilgilenirken hem gerçekten sevmeyi öğrenir, hem de başka bir şey düşünmeye zaman bulamazsın.


 
X