"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Güzin abla

Kızım için resim kursu arıyorum

Kadıköy'den Nesteren

Güzin abla, 16 yaşındaki kızım resme çok yetenekli. Onun akademiye girip, ressam olmasını gönülden istiyor ve eşimle onu gerçekten destekliyoruz. Ülkemizde her ne kadar sanat ve sanatçı hakkıyla ilgenilmiyorsa da bizim kızımıza maddi destek sağlayacak gücümüz var. Yeter ki tüm hayali olan akademiye girebilsin. Resim konusunda bilgi edinip, ileride göğsümüzü kabartacak bir ressam olsun. Sanatın insan ruhunun yücelmesinde en bayak yardımcı olduğunu düşünüyoruz. Bilmem bize hak veriyor musunuz? Sizden ricamız bildiğiniz iyi bir resim kursu varsa, onu akademiye hazırlayacak düzeyde bir kursu bize bildirmeniz, gençlerin gideceği uygun bir yer arıyoruz.

Sevgili Nesteren, ülkemizde sanatçıya değer verilmemesi beni de üzmüştür her zaman. Bu yüzden nice yetenekler parasızlık nedeniyle, sanatlarını bir kenara atıp, olmadık işlerle uğraşmak zorunda kalıyorlar. Bu yalnızca resim dalında değil, heykel, müzik, seramik gibi birçok alanda geçerli. Kadıköy yakasında bildiğim bir Sanat Evi var. Erguvan Resim Kursu. Burada büyüklere olduğu gibi çocuklara ve gençlere de resim kursu veriliyor. Hobi sınıfları olduğu gibi akademiye hazırlık kursları hafta içi ve hafta sonu olmak üzere, sürdürülüyor. Hocaları akademiden profesörler, aynı zamanda Rus Türklerinden eski Moldavya Kültür Bakanı bir profesör. Sanırım kayıtlar devam ediyormuş. Çevremden oldukça olumlu izlenimler geldi. Yeni ise Bahariye'de cadde üzerinde, Galeri Murat Mağazası üstünde.

Telefonu: 0 216 338 16 38 ve 0 216 337 31 49. Kızınızı desteklediğiniz için sizi gerçekten kutlarım. Bu zamanda aileler çocuklarını sadece para kazanabilecekleri mesleklere yöneltmek zorundalar çünkü.


 
X