"Nilüfer Pazvantoğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Nilüfer Pazvantoğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Nilüfer Pazvantoğlu

Güzellik ve teknolojinin merkezi New York

Bundan yaklaşık 120 yıl önce kurulan ve bugün dünyanın en önemli kozmetik merkezlerinden biri olarak faaliyetini sürdüren Avon, New York Suffern’daki Araştırma ve Geliştirme Merkezi sayesinde kadınlara en son teknoloji ürünlerini ulaştırmaya devam ediyor.

Sizin için burada üretilen tüm ürünleri görme imkanı bulduk.

Kozmetik markaları arasında hem oldukça yaygın oluşu hem de bir asırı aşan geçmişiyle Avon markası ayrıcalıklı bir yere sahip... Avon, en gelişmiş ve en ileri teknolojilerin kullanıldığı laboratuvarlarıyla bugün de kadınların güzellik anlayışlarına her gün yenilikler katmaya devam ediyor.

Yaşlılığa karşı yeni bir teknoloji; glikasyon

New York’un Suffern bölgesinde kurulu merkezde, kendi alanlarında uzman 300 bilim adamı ve kimyagerin geliştirdiği teknolojik formüllerle üretilen kozmetik ürünler ve parfümler, 100’den fazla ülkede 300 milyonun üzerinde kadına ulaşıyor.

Her yıl yaklaşık 1000 yeni ürün, Avon markasıyla tüketiciyle buluşuyor. Markanın uzman olduğu konular özellikle anti-aging ve cilt bakımı... Avon ayrıca anti-aging teknolojileri üreten en önemli kozmetik firmalarından biri. AHA, A ve C vitamini kullanarak ürün geliştiren de ilk kuruluş.

Bunun dışında sadece Avon’un ürettiği ve geliştirdiği teknolojiler de mevcut. Örneğin, glikasyon tekniği Avon’un önemli buluşlarından biri. Bu buluşunu yeni ürünü Anew’le kadınlara sunuyor.

Ciltte farklı proteinler bulunuyor. Cilt yaşlandıkça bu proteinler birbirine yapışarak yer değiştiriyor. İşte glikasyon tekniği ile bu proteinler birbirinden ayrılıyor. Bu da yaşlanmayı önlemek konusunda önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Doğu’nun şifası Batı’nın tıbbıyla buluşuyor

Avon’un yaşlanma belirtilerinden şikayet eden kadınlar için geliştirdiği yeni ürünü "Anew Alternative", yaşlanmaya karşı yoğun bir bakım kremi. Batı tıbbını Doğu’nun iyileştirici bitkileriyle birleştiren "herbaceuticals" teknolojisi, kadınların yaşadığı pek çok cilt sorununa iyi geliyor. Yüz şeklini yeniden oluşturuyor, cildi yeniliyor, elastikiyetini artırıyor.
X