ANKARA HABERLERİ

Güzellik buluşması

Haşim KILIÇ
28.03.2016 - 14:47Son Güncelleme :

Ankara cemiyet hayatının önde gelen kadınları, ünlü iş kadını Demet Sabancı Çetindoğan tarafından kurulan kök hücre bankası Onkim’in düzenlediği ‘Kökten gelen güzellik’ konulu toplantıda buluştu.

Haşim KILIÇ

Demet Sabancı Çetindoğan tarafından kurulan Onkim Kök Hücre Teknolojileri Merkezi, Ankara Koru Hastanesi ev sahipliğinde bir toplantı düzenledi. Toplantıya, Demet Sabancı Çetindoğan’ın yanısıra çok sayıda seçkin davetli katıldı. ‘Kökten gelen güzellik’ konulu söyleşide şarkıcı Burak Kut’un eşi genetik ve kök hücre uzmanı Cansen Yeni Kut ile plastik cerrahi uzmanı Asuman Sevin sunum yaptı. 

SİMETRİ DAHA ÇEKİCİ

Cansen Yeni Kut, sunumunda güzelliğin toplumbilimin bir parçası olduğunu ve kültürel yapılanmada son derece ticarileştiğini söyledi. Simetri konusuna da değinen Kut, altın orana göre ölçülendirilmiş ve simetrik olan insan yüzlerinin olmayanlara göre daha çekici olduğunu belirtti. Kut, “Simetri de, güzellik de çok önemlidir. Çünkü kalıtsal yada edinilmiş bir kusurun olmadığına işaret eder” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Güzellik buluşması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güzellik buluşması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı